Hazır İçerik

Günümüz web sitesi sahipleri için en büyük sorunlardan biri ‘Sitemde ne yazacağım?’ düşüncesi şüphesiz. Birbirinden farklı alanlarda yayın yapan her web sitesi, dikkat çekici, ziyaretçiyi cezbeden, arama motorları tarafından ilgi gören bir içerik için büyük uğraşlar veriyor. Platformumuz gibi birçok benzer platformda da hazır içerik satışları bu şekilde düşünen web sitesi sahipleri için can simidi olarak görülebilir. Hazır içerik aslında birçok web sitesi sahibi için bazı handikapları da beraberinde getiriyor.

SEO uyumlu makale standartlarına uygun mu?
- Yazar nasıl bir dil kullanmış?
- İçerik özgün mü?

Bu tip sorularla beraber bazı sorularda yine benzer şekilde düşünülmüyor değil tabi. Makale satış sitesi arayan yazarların, elbette tamamından aynı hassasiyeti ve teknik donanımı beklemek doğru değil. Fakat, Makaleyaz.NET olarak açıldığımız ilk günden bu yana bazı standartlar konusunda ısrarcıyız. O yüzden, tüm kullanıcılara yardımcı olması için alt sayfalarımızda ve blog alanımızda birçok detaylı bilgi içeren konular paylaştık.

Bu alanlarda hem içerik yazarlarının hem de içeriğe ihtiyaç duyan web sitesi sahiplerinin aslında tam olarak ne tür içerikleri oluşturma ve o içerikleri tercih etmeleri gerektiği kolayca anlayabilirsiniz.

Google başta olmak üzere, birçok arama motoru web sitesi içeriklerinde neredeyse teknik olarak benzer şartları standart olarak kabul ediyor. SEO Uyumlu makale nasıl yazılır? sorusu için de aynı şekilde blog sayfamızda birbirinden değerli içerikler paylaştık. Oraya mutlaka göz atın!

Makale Satışında Neden Hazır Makale Tercih Edilir?

Hazır makale veya bir diğer değişle hazır içerik, birçok makale satışı aksiyonun olduğu mecralarda sıklıkla tercih edilen satış türü.

- Dijital ürün satış siteleri,
- Dijital hizmet satış siteleri,
- Forumlar,
- Freelancer Marketplace (Serbest Zamanlı Çalışanlar İçin Pazaryeri ),

Dahası internette yayın yapan birçok mecrada, bu tür alanlarda sıklıkla satış yapmakta. Makale satma amacı taşıyan birçok serbest zamanlı yazarda bu tür mecraları yeni müşterilere ulaşmak için mutlaka kullanırlar.

Makale satışı yapan siteler için kısa bir arama yaptığınızda, Google ve diğer arama motorlarında muhtemelen yine Makaleyaz.NET ‘i ilk sıralarda bulacaksınız. Tabi aynı alanda yayın yapan birçok benzer platformda arama sonuçlarında karşınıza çıkacak. Buraları inceleyerek, satışlarınızı arttırmak için kendinize çok çeşitli alternatifler yaratabilirsiniz.

 

Hazır İçerik Satışlarında Neden Makaleyaz.NET ‘i Tercih Etmelisiniz?


Aslında, bunu bir müşterimize sormak ve ağzından çıkanları tek tek yazıya dökmek isterdik. Fakat onun yerine zaten senelerdir birçok web sitesi tarafından sosyal medya, google işletme ( https://g.page/makaleyaznet?share ) ve benzeri herkese açık yorum paylaşılan alanlarda zaten sağ olsunlar yeterince motive edici yorumlar paylaşmışlar.

Ama yine de bir ilk defa deneyecek arkadaşlarımız için bir derleme yapalım:

* Satışa sunulan tüm içerikler, 3 farklı özgünlük testi sisteminden geçirilir. Kesinlikle kopya içeriğe savaş açtık! Hatta sitemizin birçok alanında bu konuda birbirinden dikkat çekici uyarıları da bulabilirsiniz. Çünkü, bu gerçekten ciddi bir konu ve hem alıcı hem yazar hem eser sahiplerinin haklarını sonuna kadar koruma konusunda kararlıyız.

* Her önleme rağmen, satın aldığınız hazır içerikte kopya / alıntı / çalıntı mı çıktı? O içerik için yapacağınız puanlama ve yorum içerisinde “İçerikteki kopya nedeniyle kredi iadesi talep ediyorum!” şeklinde belirtin, gerisini biz halledelim.

 

* Evet, herkesten aynı kalite ve nitelikte içerikler beklemiyoruz. Ama açıldığımız ilk aylardan veridir herkese açık biçimde burada “ En Uygun Makale Yapısı Nasıl Olmalı? - https://www.makaleyaz.net/sayfa/26/en-uygun-makale-yapisi/ “ şeklinde detaylı bilgileri paylaşıyoruz. İçerikleri satışa sunmak için çoğu zaman da standartlarımız burada yazılara uygun şekilde oluyor.

* Her yazarın kendi profili vardır. Her yazarın profilinde, puan ve yorumlar alıcının herhangi bir talebi olmadan kesinlikle silinmez / düzeltilmez. Bu nedenle, sorunlu içeriklerde yazarlardan revize talep etme hakkı doğmuş oluyor sizlere. Ama bu kurala tabi değil, tamamen yazarın kendi inisiyatifi.

Aslında canlı desteğimiz, forum alanımız, sürekli destek alanında hızlı dönüşler yapmaya çalışmamız da tercih sebepleri arasında düşünülebilir. Ama, şimdilik hazır içerik satın almak için neden bizi tercih etmeniz gerektiğini açıklamak yeterli olacaktır.