En Uygun Makale Yapısı

En Uygun Makale Yapısı

En Uygun Makale Yapısı

Platform üzerinde satışa sunulan veya sipariş ile teslim edilen her içeriğin belirli bir standart içerisinde olması , bizler ve alıcı kitlemiz için oldukça önemlidir. Bu yüzden, en başta yazar arkadaşlarımızın, aşağıdaki önerileri ve kuralları dikkate almaları, içeriklerini bu format ile hazırlamaları son derece önemlidir.

( Hangi şartlarda içeriklerin kabul edilmediğini buradan öğrenebilirsiniz.)

Öncelikle, özgün içerik sistemimiz için birinci kuraldır.

Özgünlük;
daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış içerik olmasının yanı sıra; yazarın bilgi edindiği kaynaklardan alıntı yapmaması anlamına da gelmektedir.
Yani, bazı istisnalar haricinde ; ( Atasözleri, kanun maddeleri, ünlü kişilerin sözleri, bilimsel teoriler ve kuramlar, tarihi olayların kronolojisi vs...) kesinlikle benzer / kopya içeriklere yer verilmemelidir.

İçeriklerinizin, sadece bilgisayar ortamında , Microsoft Office Word editörü aracılığı ile yazılmış olmasına özen göstermenizde fayda var.
( .doc, .docx ve .txt formatlı içerikler ve dosyalar sistemce desteklenmektedir. Diğer format türleri sistem tarafından tanınmaz ve geçerli sayılmaz.)

Yazınız içerisinde, kaynak paylaşımı , yazar bilgileri kesinlikle bulunmamalıdır. ( Kaynaklardan alıntı sınırı, aşağıda belirtilmiştir. )

Mobil cihazlar ve tabletler üzerinden hazırlanan içeriklerin, şimdilik sistemdeki format farkından ötürü kabul edilmediğini bilmeniz gerekiyor.


SEO Uyumlu  Olmalıdır.

SEO uyumlu içerik, teknik tabirle şu şekilde hazırlanmalı :

- Yazının tamamı sola yaslı şekilde, ( Başlık, alt başlıklar ve tüm içerik dahil. )
- Ana başlık, ( H1 )
- İçerik ile uyumlu temsili bir görsel,
- Alt başlıklar, ( H2 - H3 )
- Anahtar kelimeler, ( 3-4 adet )

( Düz yazı mantığı ile yazılan içeriklerde, teknik anlamda hiçbir değer yoktur! Kaliteli içeriğinize nitelik kazandırmak için yukarıdaki şartlarda düzenleme yapmanız son derece önemlidir. ) 

Bu şekilde hazırlanmış içerikler, genel itibari ile " Seo Uyumlu Makale " olarak nitelendirilmektedir. Bu şekilde hazırlanmış içerikler, alıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Niteliksiz düz yazı, imla kurallarına uyumsuz, kopya içerik barındıran, yapay zeka ile üretilmiş içerikler site yönetiminde onaylanmamaktadır.


İçeriklerinizi oluştururken, %10'u geçmeyecek ölçüde alıntı, şiir, yasa maddesi, kuram, kanun, tarihi alıntılar veya benzeri sabit metinleri kullanınız. Fazlasını kullanmamaya özen gösteriniz. Yazı dilinde hitap " Sayın okuyucular, sevgili arkadaşlar vs.." gibi kullanılmamalı. Direkt olarak bilgiye yönelik geniş zaman ve 3. tekil kişi anlatımı olmalı. İçeriklerde kesinlikle yazar hakkında ad-soyad, iletişim, ünvan gibi terimler olmamalıdır.

Örnek Seo Uyumlu Makaleyi İndirin 

Telifsiz özgün görseller için öneri kaynaklar :

https://pixabay.com/tr/ 

https://pikwizard.com 

https://www.pexels.com/ 

https://unsplash.com/ Blog sayfamız içerisinde, bu tip konularda destek amaçlı birçok içerik paylaşılmıştır. Blog sayfamızı ziyaret ederek, kafanıza takılan konularda bilgi edinebilirsiniz.