ÖNEMLİ UYARI
Lütfen sitede vpn, proxy veya adblocker tarzı eklenti kullanmayınız.

Siteyi Google Chrome tarayıcı ile ziyaret etmeniz tavsiye edilir.
En Uygun Makale Yapısı

En Uygun Makale Yapısı

En Uygun Makale Yapısı

Platform üzerinde satışa sunulan veya sipariş ile teslim edilen her içeriğin belirli bir standart içerisinde olması , bizler ve alıcı kitlemiz için oldukça önemlidir. Bu yüzden, en başta yazar arkadaşlarımızın, aşağıdaki önerileri ve kuralları dikkate almaları, içeriklerini bu format ile hazırlamaları son derece önemlidir.

Öncelikle, özgün içerik sistemimiz için birinci kuraldır.

Özgünlük;
daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış içerik olmasının yanı sıra; yazarın bilgi edindiği kaynaklardan alıntı yapmaması anlamına da gelmektedir.
Yani, bazı istisnalar haricinde ; ( Atasözleri, kanun maddeleri, ünlü kişilerin sözleri, bilimsel teoriler ve kuramlar, tarihi olayların kronolojisi vs...) kesinlikle benzer / kopya içeriklere yer verilmemelidir.

İçeriklerinizin, sadece bilgisayar ortamında , Microsoft Office Word editörü aracılığı ile yazılmış olmasına özen göstermenizde fayda var.

Mobil cihazlar ve tabletler üzerinden hazırlanan içeriklerin, şimdilik sistemdeki format farkından ötürü kabul edilmediğini bilmeniz gerekiyor.


SEO Uyumlu  Olmalıdır.

SEO uyumlu içerik, teknik tabirle şu şekilde hazırlanmalı :

- Ana başlık, ( H1 )
- Alt başlıklar, ( H2 - H3 )
- En az 1 adet özgün veya içerikle alakalı görsel,
- Anahtar kelimeler, ( 3-4 adet )

Bu şekilde hazırlanmış içerikler, genel itibari ile " Seo Uyumlu Makale " olarak nitelendirilmektedir. Bu şekilde hazırlanmış içerikler, alıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Niteliksiz düz yazı, imla kurallarına uyumsuz, kopya içerik barındıran, niteliği zayıf olan içerikler site yönetiminde onaylanmamaktadır.


Örnek Seo Uyumlu Makaleyi İndirin ( Not : Sadece yapı örneğine yer verilmiştir. )

Blog sayfamız içerisinde, bu tip konularda destek amaçlı birçok içerik paylaşılmıştır. Blog sayfamızı ziyaret ederek, kafanıza takılan konularda bilgi edinebilirsiniz.