ÖNEMLİ UYARI
Lütfen sitede vpn, proxy veya adblocker tarzı eklenti kullanmayınız.

Siteyi Google Chrome tarayıcı ile ziyaret etmeniz tavsiye edilir.
Nasıl Çalışır?

NASIL ÇALIŞIR?

Makaleyaz.Net sitesi, serbest zamanlı yazarların ( satıcı ) ve içerik ihtiyacı olanların ( alıcı ) bir arada olduğu bir pazar yeri sitesidir.
Yazarlar açısından kazanç elde etmek, alıcılar açısından hazır içerikleri veya sipariş usulü iş vererek seo uyumlu ve özgün makale satın almak için kullanılır.

Yazar olmak için, öncelikle kayıt olmanız ve kayıt sonrası hesabınızı aktif etmeniz gerekmektedir.
Sonrasında, panelinizden Yazarlık Başvurusu formu aracılığı ile başvurunuzu yapmalısınız.
Form içerisinde istenen bilgileri eksiksiz olarak girmeniz ve 1 adet örnek içeriği, başvurudan sonra 24 saat içerisinde "info@makaleyaz.net" adresine göndermeniz gerekir.

Başvurunuz kabul edildiğinde, sistem tarafından otomatik bilgi e-maili alırsınız.
Detaylar e-mailde yer almaktadır.
Yazar olduktan hemen sonra, profilinizi eksiksiz doldurmanız ve ay sonu öncesi mutlaka en az 1 adet hazır içeriği satışa sunmanız gerekmektedir.

Önerilerimiz :

- Yazarlık başvurunuz kabul edildiği anda, profilinizi eksiksiz biçimde doldurmalısınız. Satış açısından, alıcıları ikna edecek nitelikli bir profil sahibi olmanız çok önemli.
- Sistemde her ay sonu üye sıfırlaması oluyor. O yüzden, 1 adet içeriğiniz sürekli sistemde aktif olmalıdır.
- Siparişler öncesinde merak ettiklerinizi, mesajlaşma sistemi ile siparişverene iletebilirsiniz.
- Platform dışına çekme, iletişim bilgisi paylaşma gayretlerinde bulunmamalısınız. Mesajlaşma sistemi, sürekli kontrol edilmektedir. Tespiti halinde, ilk seferinde uyarı , sonrasında sorgusuz üyelik iptali yapılır. ( Varsa, kazancınızın ödemesi ve sistemdeki içeriklerin kaldırılması sonrasında. )
- Teklifler değiştirilemez. O nedenle, siparişteki niteliklere en uygun teklifi 1 defada sunmalısınız.

Forum'a kayıt olarak tüm soru ve sorunlarınıza hızlı çözümler bulabilirsiniz.


Kabul edilmeyen başvurularda herhangi bir bildirim yapılmamaktadır. Gün sonuna kadar hesabını aktif etmeyen kayıtlar, sitem tarafından kaldırılır.

Standart üye ( Alıcı ) olan üyelerimizin hiçbir başvuru yapmasına gerek yoktur.
Sadece üyeliğinizi aktif ederek, kredi yükleme sonrası işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.
Sitemizde kredi kartı ile ödeme ve eft&havale ile ödeme seçenekleri mevcuttur.
Kredi kartı ödemeleri sonrasında, hesabınıza kredinin hızlı tanımlanması için 
0850 305 26 90 WhatsApp hattından iletişime geçmeleri yeterlidir.

Sitemizde sipariş oluşturmak ve teklif vermek için genel bilgilendirme sayfası mevcuttur. Tüm detaylar için mutlaka ziyaret ediniz!

Siparişte Dikkat Edilmesi Gerekenler

- Oluşturulan siparişlere ilk teklif geldiği andan itibaren panelinizde görünecektir. Siparişinizin açılan halini buradan inceleyebilirsiniz.
- Siparişlerin 3 günlük aktiflik süresi vardır. 3 günden öncede tekliflerden birini kabul ederek iş verebilirsiniz.
- 3. gün sonrasında, siparişte henüz bir işlem yapılmadıysa ( tekliflerden biri kabul edilmediyse ) , teklife kapanır ve sonraki gün sistemden kaldırılır.
- Siparişi alan yazar ile, sistemdeki mesajlaşma sistemi ile sürekli iletişim kurabilir, değişiklik veya eklemeleri, revize taleplerini iletebilirsiniz.
- Belirttiğiniz süre öncesinde veya zamanında teslim edilen siparişleri değerlendirerek, indirip ödeme onayı vermeniz gerekir.
- Sipariş sistemden teslim edildiğinde ve aradan 2 gün geçmesine rağmen işlem ( Onay veya Red ) yapılmaması durumunda, otomatik olarak onay alır.
- Siparişte teslim edilen içeriğin ( siparişin )  kontrol sorumluluğu tamamen sipariş sahibine aittir. Mutlaka kopya kontrol ve belirttiğiniz standartlara uygunluğunu kontrol ediniz.
- Siparişe onay veya red vermenize rağmen, onay butonunda herhangi bir işlem yapılmamışsa bunu site yönetimine iletişim kanallarından bildirebilirsiniz.

Hazır Makale Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

- Sitedeki yazarlar, tamamen serbest zamanlı içerik oluşturucularıdır. O yüzden, herkesin yazım stili farklıdır. Standart bir kalite beklenmesi yanlış olur.
- Alımı yapılan içeriğin kopya kontrolleriniz sonrasında kopya içerik olduğunu düşünüyorsanız, alımdan sonra 1 gün içerisinde site yönetimine bildiriniz. Sağlanacak kontroller sonrasında kopya tespit edilirse, alınan içerik kredisi sitedeki hesabınıza iade edilir.
- Yazarların profillerini mutlaka inceleyiniz. Boş ve niteliksiz profillerden , mümkün olduğunca hazır içerik almamaya, sipariş vermemeye dikkat ediniz.
- Her işlem sonrası ( hazır içerik alımı, sipariş teslimi ), yazarları puanlayıp - yorumlamaya özen gösteriniz. Sizin referansınız sayesinde, içeriklerin kalitesinin artacağını unutmayınız.
- Kopya içerik sorunu dışında, hiçbir sebeple kredi iadesi yapılmamaktadır. Lütfen unutmayınız.

Forum'a kayıt olarak tüm soru ve sorunlarınıza hızlı çözümler bulabilirsiniz.


Başlıca sorun sebepleri ve çözümleri şu şekildedir : 

- Makale ekleyememek, hata mesajı almak?

Sitemizde bu mesajı alıyorsanız birkaç sebepten ötürü işlemlerinizi gerçekleştiremediğiniz anlamına gelir.
1- Mobil cihaz ile içerik eklenmemektedir. O yüzden, masaüstü bilgisayar veya laptop ile makale ekleme işlemlerinizi yapınız.
2- Site ziyareti sırasında, VPN ve Proxy kullanıyor olabilirsiniz. Kullandığınız program veya eklentileri pasif duruma getirerek deneyin.
3- Sitemizde yalnızca Microsoft Office Word ( .docx ) ve Yeni Metin Belgesi ( .txt ) formatları geçerlidir.
O yüzden, farklı editörler ile içerik eklemeye çalışıyorsanız, hata alırsınız.

Bu tip sorunlar alıyorsanız, çözümleri için mutlaka yukarıdaki maddelerdeki önerileri dikkate alınız.

- Düzenleme sonrası 0 kelime - 0 TL  görünüyor makalem, neden?

Düzenlemek istediğiniz içeriklerde, sadece form düzenlemesi yapabilirsiniz. Onun dışında, eklediğiniz dosya içerisinde düzenleme yapacaksanız mutlaka o makaleyi siteden tamamen kaldırmanız gerekir. Form düzenlemeleri sırasında, yeniden içerik dosyanızı eklemeye çalışırsanız hata alırsınız. Hata almamak için, sadece form düzenlemesi yapın veya tamamen içeriği kaldırarak yeniden ekleme işlemi gerçekleştirin.

- Yükleme ekranında çok bekliyorum, bir gelişme olmuyor?

Bu tip durumlar, dosya boyutunuzun 3MB'ı geçtiğinde yaşanır. Muhtemelen, yazı dosyanız içerisine eklediğiniz görsellerin boyutlarından kaynaklanıyor olabilir. Dosyanızdaki resim ve diğer görsel eklentileri düzenledikten veya daha düşük boyut şeklinde ayarladıktan sonra yüklemeyi tekrar deneyebilirsiniz. Üst üstüne yükleme işlemi yapmamaya gayret ediniz. Ayrıca başlıklarda özel işaretlemeler ( ',:.%^") kullanmayınız. Açıklama kısımlarının 255 karakteri geçmemesine özen gösteriniz.

- Yazılarım onaylanmıyor?

Sitemizde bu konuda sıkı bir prosedür işlemektedir. Detaylara tüm açıklamaları ile buradan ulaşabilirsiniz.

- Siparişe verdiğim teklif kabul edildi, nasıl teslim edeceğim?

Teklifiniz onaylanınca size e-posta ile bilgi maili gelir. Belirtilen şartlarda ( Süre, içerik konusu, detaylar ve kelime sayısı vb.. ) içeriği hazırladıktan sonra, kullanıcı panelinize giriş yaparak; Yazarlık İşlemleri / Tekliflerim / Onaylananlar sekmesinden siparişi teslim edebilirsiniz. Sipariş yükleme sayfasındaki talimatlara mutlaka uyunuz. Sorun yaşadığınızda, Yardım & Destek alanından veya Canlı Destek'ten mutlaka bilgi veriniz.

Yazar Ödemeleri

Yazar ödemeleri için alt limit 50 TL'dir. Sistemde kayıtlı banka hesabınıza, 50 TL ve üzeri kazancınız oluştuğu andan itibaren en geç 1 gün sonrasında ödemeniz geçer. ( Kopya içerik bildirimi sonrası, alıcıların kredi iade hakkı olduğundan 1 günlük bekleme süresi vardır. )
Sistemdeki banka hesabınız mutlaka eksiksiz ve size ait olmalıdır.
Ödemeler sadece banka havalesi /eft'si ile  - kişinin banka hesabına yapılır.
Onun dışında, hiçbir ödeme yöntemi ile ödeme gerçekleştirilmez.
Resmi tatil ve hafta sonrası nedeniyle, bankaların iş durumu neticesinde günlerde değişiklik olabilir.

Fiyatlandırma

Hazır İçerik Satışlarında : Sitemizde geçerli fiyatlandırma : 100 kelimesi 1.50 TL'dir. Sistem bu fiyatlandırma üzerinden, eklenen içeriklere otomatik fiyat atamaktadır.

Sipariş Tekliflerinde : Sitemizde bu konuda standart fiyatlandırma yoktur. Sipariş teklifleri, tamamen yazar inisiyatifindedir. Sipariş detayları göz önüne alınarak, istenen kriterlere göre yazar fiyatlandırmayı özgürce yapabilir. Siparişe yapılan ilk 3 teklif sonrasında, fiyat ortalaması altında teklif verilemez.

Sitemizde Fırsat Saatleri ve Kampanya uygulanmaktadır!İşlem Bildirimleri

Sitemizde genel işlemlerin tamamında bildirim özelliği vardır.
Tüm bildirimler, otomatik olarak sistem tarafından e-mail ile yapılır.
O yüzden, kayıtta kullandığınız e-mail adresinizin doğruluğundan emin olmalısınız.
Gerçekleştirilen işlemler ( Hazır içerik ekleme, Özel mesaj aldığınızda,  Siparişe teklif verme vs...) sonrasında, satış veya teklife onay durumu olması halinde bu size otomatik bildirilecektir. E-mail adresinizi sık sık kontrol etmenizde yarar var.
Ekstrem durumlarda, SMS bildirimi site yönetimi tarafından manuel olarak gerçekleşir.

Genel Bildirimler

Sitemizde yapılan Fırsat Saatleri ve Genel Kampanyalar kapsamında , tüm üye ve yazarlara bildirim yapılır. ( E-bülten tarzında e-posta iletisi.) 
Bu bildiriler, siteye kayıt olduğunuz andan itibaren belirsiz zaman aralıklarında yapılır. Bildirim listelerinden çıkabilir veya yeniden giriş sağlayabilirsiniz. Bunun için site yönetimine , İletişim Formu veya Canlı Destek üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

Güvenlik ve Hizmet sayfasında, tüm sorumluluk ve detaylar açıkça beyan edilmiştir.

Bu kısımda, sizler için özel bir sayfa hazırlanmıştır.

( Yazar Soru ve Sorunlarına Toplu Yanıt
:  Göz atabilirsiniz. )

Yazarlarımız Yardımcı Kılavuz

Fırsat Saatleri Detayları

Teknik Detaylarımız

Platform üzerinde etik ve ahlaki değerler, genel kural ve ceza kapsamında değerlendirilmektedir.

1 - Sitede isme özel açılan siparişlere teklif vermek yasaktır. | Cezası 1 hafta erişim yasağıdır.
2- Sitede, kopya,translate ve spin ( re-write ) içerik satışı yasaktır. | Cezası 1 ceza puanıdır ve kazanç kesintisidir. Tekrarı halinde, 2. ceza puanı ve hesap silimidir.
3- Sitede alınan siparişlerin zamanında veya istenilen tarzda teslim edilmemesi yasaktır.  | Cezası,  1 ceza puanıdır. Tekrarı halinde, 2. ceza puanı ve hesap silimidir. 
( Sistem üzerinden mutlaka siparişveren ile teslim öncesinde iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. )
4- Sitede mesaj ile küfür, tehdit veya benzeri gayri ahlaki durumlarda direkt üyelik silimi cezası verilir. Üye veya yazar olmasına bakılmaksızın, satış oranlarına, sistemdeki bakiyesine bakılmaksızın direkt üyelik silimidir.
5- Sitede, profil yorumlarında aynı şekilde küfür, tehdit veya benzeri gayri ahlaki durumlarda direkt üyelik silimi cezası verilir. Üye veya yazar olmasına bakılmaksızın, satış oranlarına, sistemdeki bakiyesine bakılmaksızın direkt üyelik silimidir.
6- Site içerisindeki yazışmalarda, iletişim bilgisi vermek yasaktır. Tespitinde, 1 hafta her iki taraf içinde erişim yasağıdır. Tekrarında, üyelik silimi uygulanır.


Bu kurallara mutlaka uyalım, uymayan arkadaşlarımızı da rapor etmeyi unutmayalım.

 

Sitemizde , 2020 yılı itibariyle Özel Ekip kurulumu yapılmaktadır. Detaylara buradan göz atınız.