ÖNEMLİ UYARI
Lütfen sitede vpn, proxy veya adblocker tarzı eklenti kullanmayınız.

Siteyi Google Chrome tarayıcı ile ziyaret etmeniz tavsiye edilir.
Güvenlik ve Hizmet

Güvenlik ve Hizmet

Güvenlik ve Hizmet

Güvenlik Anlaşması

 

Makaleyaz.Net her ne kadar bir alım-satım platformu olsa da, komplike yapısı sebebiyle yazılımsal olarak kendince bazı tedbirleri almıştır.

 

a.)    Bunlar; benzersiz alan adı ( sadece makaleyaz.net) üzerinden yayın yapmak ve hizmet vermek, benzersiz üyelik adları ile kayıt imkânı sunmak ( Aynı kullanıcı adı, üye silinse dahi bir daha bir başkası tarafından alınamaz. ), ödeme ve profil bilgileri güvenliğinde maksimum tedbirler, ( SQL İnjection, Brute Force vb.) üyelik dışı ulaşılmaması gereken alan ve bilgilerin güvenliği ( İçeriklerin arama motorlarında sadece başlık ve standart açıklama sayfaları dışında hiçbir şekilde yer almaması) gibi benzer güvenlik tedbirleri olmakla beraber, son senelerde web sitelerinde “Olmazsa olmaz “ olarak kabul edilen SSL Sertifikası tedbirlerini de almış bulunmaktadır. Aynı zamanda, DDOS saldırıları bertaraf edecek, sunucu donanımları ve CloudFlare eklentisi gibi tedbirlerde, tarafımızca alınmıştır.

b.) Aynı zamanda gerçekleşme ihtimali olan Hacking girişimleri içinde, her zaman yazılım ekibi ve editör tarafından denetim altında tutulmaktadır.

c.) Bunun yanı sıra, kişisel verilerin ihlali gibi yasal prosedür de yer alan konularda da sorumluluklarının bilincindedir.

Kişinin e-posta hesabı gizliliği, GSM Numarası gizliliği, İsim-Soy isim gizliliği, ödeme kanalları bilgileri güvenliği yazılımsal olarak sitemiz içerisinde de tedbirler alınarak güvenli hale getirilmiştir. Yalnız, üyenin kendi isim-soy isim ile kendi isteğiyle seçeceği “üyelik adı – nickname” sorumluluğu tamamen kendisine aittir.

Platform güveliği yanı sıra, sitemizin sosyal medya hesaplarına takipçi olarak katılan üyelerimizin, kişisel veri güvenliği sosyal medya mecraları siteleri ve yöneticileri tarafından sağlanmak zorundadır. Makaleyaz.Net bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

 

Bunun yanı sıra, üyelerin de bazı tedbirleri kendi imkânları dâhilinde almaları gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifresini 3. kişilerle paylaşmaması, art niyet taşıyan kişi ve kurumlara aracılık etmemesi vb.

 

Hizmet Anlaşması

 

Makaleyaz. Net’e üye olan kullanıcılarımız, üye oldukları andan itibaren; bilgilerinin doğruluğundan ve eksiksizliğinden sorumludur. Bu sorumluluğun bilincinde olarak, Makaleyaz.Net sitesi yönetimine doğru ve eksiksiz bilgileri iletmekle yükümlüdür. Bu bilgiler ışığında, kendisiyle ödeme, iş teslimi, genel veya kişisel bilgilendirmeler gibi konularda zaman içerisinde iletişim sağlanacaktır.


a.) Platformun hizmet bedeli olarak uygun gördüğü komisyon bedeli değişim hakkı, tüm platform üyelerini öncesinde bilgilendirmek kaydıyla tamamen kendisine saklıdır. Platform yönetimi kararıyla indirilip – yükseltilebilir.

b.) Her üye tipinin hakları, platform yönetimi tarafından eşit mesafede gözetilir ve korunur. Özellikle Makale Sipariş İlanları’nda doğabilecek sorunlar karşısında, yönetimin olayı enine – boyuna değerlendirmesi sonrası vereceği kararları her iki tarafta koşulsuz ve şartsız kabul etmekle yükümlüdür.

c.) Platform yöneticileri ve üyeler birbirlerine karşılıklı saygı kuralları çerçevesinde yaklaşmakla yükümlüdür. Aksi durumlarında, gerekli cezai tedbirler uygulanabilir.

ç.) Site üzerinde yasalara aykırı her içeriğin yasak olduğu açıkça belirtilmiş olup, içeriklerden doğan yasal sorumlulukların yerine getirilmemesi durumunda, içeriklerin içerik sahiplerince oluşturulduğu açık biçimde belirtilmektedir. Bu nedenle, içeriklerin yönetim onayına – reddine rağmen herhangi bir hâk ihlali veya hukuki duruma karşın, içerik sahiplerinin sorumluluğunda olduğu Makaleyaz.Nettarafından açıkça beyan edilir.

 d.) Platform içerisinde; yazarların teslim ettikleri ya da sattıkları iş sonrasında, iş yaptığı ( Alıcı ) tarafından değerlendirilme ve yorumlanma özelliği mevcuttur. Bu yorumlama ve değerlendirme puan ve içerikleri yönetim tarafından kesinlikle değiştirilemez.

e.) Platform içerisinde doğabilecek, büyük-küçük meblağlı her iş için çıkacak anlaşmazlıklar öncelikle Platform Yönetimi tarafından kurallar çerçevesinde çözüme ulaştırılmaya çalışır. Çözülemediği takdirde, üyelerin yasal yollara başvurmaları neticesinde gerekli bilgi, doküman ve içeriklerin hem alıcı, hem satıcı hem de Platform Yönetimi tarafından ilgili mercilere ulaştırılması mümkündür.

f.) Kayıt esnasında Makaleyaz.Net tarafından üyelerin kişisel e-posta adresleri, SMS bildirimleri için GSM numaraları gibi iletişim bilgileri, zaman içerisinde Makaleyaz.Net’in uygulayacağı indirim bildirimleri, kampanya veya özel günlere özel promosyonların bildiriminde kullanılacaktır.

Ayrıca, bilgiler Makaleyaz.Net’in kendi çıkar ve anlaşmalarına nazaran, farklı firma, ürün veya kampanyalarında tanıtımında kullanılacak olup – veri paylaşımı yapılmaksızın – sadece Makaleyaz.Net tarafından yapılacaktır. Herhangi bir bildirim ( satış bildirimi, ilan bildirimi vs. ) almamak isteyen üyelerimizin, site yönetimine taraflarınca yapılacak istek sonrasında isteği ivedi olarak yerine getirilecek olup – bu tip bilgilerden maruz kaldığında yaşayacağı muhtemelen kayıp veya sorunlarda sorumluluğu tamamen üyenin kendisine ait olduğu Makaleyaz.Net tarafından açıkça beyan edilir.

 Yukarıda Güvenlik ve Hizmet Anlaşmaları gereğince, her türlü sorumluluk taraflar belirtilerek açıkça ibraz edilmiş ve Platform Yönetimi dâhil ilgili üye(leri)nin sorumluluğu altına alınmıştır.

Caydırıcı Tedbirler :

Üyenin platform kullanımına uygunsuz her hareketi tespiti sonrasında, 2 defa uyarı ve ikaz, 3. kez tekrarı halinde tekrar uyarı ve ikaza gerek duyulmaksızın ve üyelik profilinde yer alan bakiyeye bakılmaksızın hesabının platform üzerinden bir daha kullanılmamak üzere kaldırılması.

Bağımsız Yorumlama ve Değerlendirme:

 Her üye alım-satım durumunda, satıcısına yorum yapabilir ve puanlama sistemiyle değerlendirebilir. Bu değerlendirmeye yönetim tarafından hiçbir düzeltme / eksiltme veya arttırma yapılmaz. Yalnız, yapılan yorumların yazım kurallarına uygunluğu, kötü söz ve şiddet barındırma gibi durumlarında platform yönetimince gerekli düzeltmeler yapılabilir. Gerek görülürse, yapılan yorumun kötü ve art niyetli oluşu sebebiyle, kabul edilmeyerek henüz yayınlanmadan sistemin tamamından kaldırılması da platform yönetiminin inisiyatifine kalmıştır.

İade

Sitemiz üzerinden , yazarlar tarafından satışa sunulan makale & içerikler, dijital ürün kapsamında yer aldığı için, hiç bir şekilde iadesi, değişimi ve ücret iadesi söz konusu değildir. Yalnızca, özgünlükleri konusunda yazarın Makaleyaz.Net sitesi dışındaki platformlarda aynı içeriği satması ve siparişe özel hazırlanan içerikte özgünlük konusunda sorunlar olması  durumunda buradan kaldırmadığı varsayılarak, alıcının bildirimi üzerine yazardan kredi eksiltmesi yapılarak, alıcıya iadesi yapılır. Ceza puanı uygulanır.

Yukarıda var olan açıklama ve kurallar tüm üyeleri bağlamakla beraber, üyelik aşamasından sonra tüm üyeler tarafından peşinen kabul edilmiş sayılacaktır.


Makaleyaz.Net Yönetimi