Güvenlik ve Hizmet

Güvenlik ve Hizmet

Güvenlik ve Hizmet

Makaleyaz.Net - İçerik Alım- Satım Platformu, Güvelik ve Hizmet kapsamında aşağıdaki maddeleri taahhüt eder.

* Sistem üzerinde kaydı olan her kullanıcı ( Yazar veya Standart Üye ), market place ( pazar yeri ) platformu nitelikleri gereği, belirtilen şart ve usullerde hizmet alma / hizmet verme hakkına sahiptir.;
* Makaleyaz.Net, sistemde satışı yapılan her hazır içeriği sistemden kaldırmakla yükümlüdür. Tekrarı yüklenmesi ve satışa sunulması halinde, tespiti yapılarak yazara gerekli yaptırımları yapmak, Makaleyaz.NET sorumluluğundadır. ( Tespitler için, alıcı bildirimleri referans kabul edilir.)
* Makaleyaz.Net , güvenlik açısından bir platformun gereksinimi olan teknik şartları karşılamak ve sunmakla yükümlüdür.
( Aracı ve hizmet alınan çözüm ortaklarınca sebep olunan aksaklık ve eksiklikte Makaleyaz.NET sorumluluğundadır. Sadece fiziki yani maddi sorumluluklar ile sınırlıdır. )
* Sistem güvenliği, adil ve hızlı çözüm yolları, gerekli zamanlarda anlaşmazlıkların çözümü, bireysel veri güvenliği ve kesintisiz ( teknik sorunlar haricinde ) hizmeti Makaleyaz.NET sorumluluğu altındadır.
* Haklı gerekçeler, tespitler ve bildirimler halinde, yazarlara taahhüt edilen 100 TL alt ödeme limiti ve %20 komisyon oranını, koşulsuz uygular.
* Kişisel verilerin güvenliği kapsamında, üye bilgileri hiçbir mahiyette 3. kişilerle isteği ve bilgisi dışında paylaşılmamaktadır.
* Sisteme kayıt anında kullanılan e-mail adresi ve gsm numarası; platform hizmetlerinin tanıtım ve bildirimlerinde, ayrıca platform ( Makaleyaz.Net ) çıkarları doğrultusunda, tanıtım ve reklam amaçlı sadece platformun kullandığını aracı hizmetlerce yapılır.
* Hazır içerik alımlarında veya sipariş işlemleri sırasında,  alıcı veya satıcı ile site içi mesajlaşma özelliği ile detaylar netleştirilecek şekilde görüşülmesi tavsiye edilir.

 ( E-Bülten Gönderim sistemi ve SMS & Telefon hizmeti alınan firmaların sunduğu sistemler üzerinden, veri paylaşımı yapılmaksızın sadece Makaleyaz.Net tarafından yapılır. )

Kullanıcıların izinleri gözetilerek, SMS gönderilerinde ve E-Bülten gönderilerinde, " Listeden Çıkış "  bağlantıları yer alır.
Ayrıca, istenildiği zaman; sistem üzerinden hesap kaldırma / iletişim bilgilerini kaldırma & silme ve bildirim & bülten sisteminden çıkma hakları, kullanıcılar tarafından her zaman değiştirilebilir , işlem uygulanması ( silme ) istenebilir.  Tarayıcı ve mobil bildirimler için, cihazınızın veya tarayıcınızı site izinleri bölümünden bildirim izinlerini kaldırabilirsiniz.

Yazar Sorumlulukları

Yazar olarak platform üzerinde satış ve sipariş usulü iş alan kullanıcılar, site genelinde herkese açık olarak yayında olan " Sayfalar " modülü kapsamındaki tüm sayfalarda yer alan kural ve şartlara tabidirler. 

* Özgün içerik üretmek,
* Farklı platformlar üzerinde ve Makaleyaz.Net üzerinde satışta olan içeriklerin takibini yapmak, farklı yerlerde satışı gerçekleşen her içeriği en kısa sürede sistemden kaldırmak,
( Bu açıdan, alıcı bildirimi referans alınır.) 
* Sipariş teslimlerini, sipariş ilanlarında yer alan detaylara göre teslim etmek,
* Belirtilen sürelere uymak,
* Site içi mesajlaşma özelliğini suistimal etmemek, platform dışında iletişim kanallarına müşteriyi çekmemek,
* Hazır içerik veya sipariş konusunda, platform dışında siparişverenler ile iletişime geçmemek ve teklifte bulunmamak,
* İş ve satış sonrası alıcı yorumlarına ve puanlarına karşı küfür veya benzeri hoşnutsuzluk yaratacak ifadeler kullanmamak,
* Ödeme bilgilerini sisteme eksiksiz / hatasız girerek, ödeme aksamasının önüne geçmek,
* Teklif verilen tutar ve açıklamaların taahhüdünü yerine getirmek,
* Ödeme limiti ve komisyon oranları konusunda belirtilen şart ve açıklamaları kabul etmek,
* İşlemler sonrası ( Sipariş Teslimleri ), oluşabilecek herhangi anlaşmazlık ve pürüzlerin çözümü için; kendisinden istenilmek üzere
siparişin bir süre daha kendi sorumluluğunda ve kendi imkanlarınca saklanmasını uygulamak,
* Bildirimlerde ( SMS ve E-Bülten )  ve ayrıca sitede yayına alınan her türlü değişikliği takip etmek ve varsa itirazlarını en kısa sürede yönetime bildirmek,

Alıcı ( Sipariş Veren ) Sorumlulukları

* Sipariş ilanlarında, tüm istenilenlerin ayrıntılı detaylarını paylaşmak,
 ( Tüm sipariş detayı, sadece sipariş ilan sayfasında belirtilmeli. )
* Sipariş veye hazır satışlarda yorum ve puanlama yapmak,
* Sistemde açılan sipariş sonrası, teklif değerlendirmesi yapılıp iş bir yazara verilir ve, teslim şartlarını karşılamasına rağmen, 1 gün içerisinde herhangi bir aksiyon ( Ödeme Onayı veya Reddi ) olmaması durumunda, otomatik olarak alıcıya ( Yazar'a ) kredi aktarımı gerçekleşeğinin bilincinde olmak,
* Sipariş teslimlerinde, onay öncesi teslim edilen işin özgünlüğü ve belirtilen şartları karşılaması / karşılamaması konusunda bireysel sorumluluğu üstlenmek,
( Sorun tespiti kendi sorumluluğu altındadır, bunları Yardım & Destek alanından platform yönetimine sunmakla yükümlüdür. Aksi takdirde, ödeme onayı vermemesine rağmen, satıcı ( yazar ) haklı bulunursa, sipariş bedeli yazara aktarılır.)
* Alımı yapılan içeriklerin farklı yerlerde satışını tespit ettiği an, Makaleyaz.Net sitesine bunu bildirmek,
* Sadece hazır içerik satışlarında ve sadece özgünlük sorunları dahilinde; sistem üzerinden satışı gerçekleşen sorunlu makaleler hakkında kredi iade talebi hakkı vardır.

Bu hakkı, işlem sonrası 1 gün içerisinde kullanması gereklidir. Her alışveriş sonrasında iade talebi alışkanlık halini almaması için ( Suistimal ), sadece özgün içerik sorunları olan içeriklerde kredi iadesi yapılır.
Bu yalnızca, hazır içerik satışlarında geçerlidir.
Onun dışında, iş teslimi yapılmış siparişler üzerinde, geri iade talep edemez ve bu şartları peşinen kabul eder.
Zira, onay sistemi ; alıcının kontrolleri dahilinde verilen bir işlemdir.
Yukarıdaki Güvenlik ve Hizmet bildirimlerine, önceden haber verilmek kaydı ile Makaleyaz.Net yönetimi tarafından değiştirme veya ekleme / eksiltme yapılabilir. 

Kurallarla ilgili itirazlar, işlemler öncesi yazar / standart üyeler tarafından site yönetimine bildirilmelidir. İşlemler sonrası, herhangi bir hak ihlali / usulsüzlük itirazı, detaylı incelemeler neticesinde çözüme ulaştırılacaktır. Bu süre zarfında, Makaleyaz.Net platformu kararları temel çözüm olarak her iki tarafça benimsenmelidir.

"Bireysel ( Kullanıcı ) güvenlik tedbirleri, alıcı veya satıcı fark etmeksizin kendilerine aittir. Bu nedenle, kullanıcı bilgileri ( E-mail ve Şifre ) başta olmak üzere, sistem üzerinden herhangi bir güvenlik ihlaline sebebiyet verecek durumlardan kaçınmalıdırlar."

Site üzerinden , kesinlikle ödev, tez veya akademik makale satışı - alışı yapılamaz. Bu konuda herhangi bir talep yapılmamasını özellikle rica ediyoruz.


Platform üzerinde, kullanıcı tipi gözetilmeksizin ceza puanı uygulanmaktadır. Kural dışı hareket eden; yazar veya standart üye 2. ceza puanı sonrasında; sistemdeki hazır içeriklerine, site geçmişine , kredi miktarına veya kazanç tutarına bakılmaksızın sistemden uzaklaştırılacaktır.

İstisnai durumlar dışında, tüm yazar ve standart kullanıcılar ( alıcılar ) yukarıdaki şartları ve sorumlulukları koşulsuz kabul edilmiş sayılmaktadır.

Saygılarımızla,


Makaleyaz.NET