Sunucu Bakımı ( Sonuç )

DUYURU DETAYLARI

Sunucu Bakımı ( Sonuç )

Gün içinde yapılan ( 19.03.2020 ) işlemlerin ardından , öncelikle site performansını arttırmaya yönelik çalışmalar son bulmuştur.
Bu süre zarfında, bazı kesintiler ve yavaşlamalar gerçekleşmiş ama hiçbir veri kaybı yaşanmamıştır.

- Siteye giriş yaptığınızda, farkında olmadan ansızın çıkış yapılıyorsa?

Tüm sunucu ön belleği dahil, yazılımdaki ön bellek işlemleri de silinmiştir. Bu nedenle, önceden kalan ziyaret verileriniz yeni düzenleme sonrasında sisteme yaptığınız girişlerde geçersiz veya kararsız görüldüğü için anlık hesap oturumu kapatılması yaşanabilir. Çözüm için, tarayıcı ön belleğinizi ( tüm ziyaret geçmişiniz dahil ) CCleaner tarzı programlar ile temizleyebilirsiniz. Bu sayede, tarayıcınızdaki oturum çerez ( cookie ) verileri de silinmiş olur. Ardından, hesabınıza giriş yaptığınızda sitenin ana sayfasında yer alan menüleri, kullanıcı panelinizde yer alan menüleri gezerek, yeni bir ön bellek oluşturduğunuzda, kısa süre içinde bu sorunu aşabilirsiniz.

Birkaç gün süreyle bu tip sorunların oluşması normaldir.

- Makale Alımlarında / Sipariş Onaylarında  sorun yaşıyorum?

Makale alımlarında, boş veri işlenmesi sonucunda, kredinizden herhangi bir düşüş olmamasının yanı sırasında, satın almaya çalıştığınız makalenin panele yansımadığını görebilirsiniz.
Bu tip sorunlar, CPU ve RAM arttırımı ile giderilmiştir. Bundan sonraki sürelerde, bu tip sorunların yaşanmasına pek ihtimal vermesekde, siz farkında olmadan bu tip sorunların çözümü ve açıklaması Canlı Destek alanından zaten müşterilerimize yapılmaktadır. Her halükarda, karşılaştığınız bu tip sorunları Destek alanından bildirim açarak bizlere iletebilirsiniz.

Sitedeki bazı sunucu komponentlerinin pasifize edilmesi nedeniyle, bir süre anlık kopmayalar yaşanabilir. İşlemlerinizi, hesabınızdan çıkış yaptıktan sonra tekrar deneyebilirsiniz. Düzelme olmaması halinde, lütfen canlı destek veya destek alanından bildirim açarak bizlere iletiniz.


Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür eder, bol kazançlı günler dileriz.