Yazılarım Neden Onaylanmadı?
Merhaba arkadaşlar,

Sıklıkla canlı destek ve ticket ( destek ) sisteminden aldığımız bir sorunun yanıtını toplu halde tekrar verme gereği duyduk.

Aslında onaylanmama sebebini 2 başlıkta incelemekte fayda var.

Konuya geçmeden birşey rica edeceğiniz hepinizden arkadaşlar :

" Lütfen tek tek onaylanmayan içerikler konusunda sebep sormayın! Günde 80-100 arasında içerik kontrolü sağlanıyor bazı zamanlarda. Her biri için, sebep açıklaması yapmaya kalkarsak, ne her bir arkadaşımıza açıklamaya yetişebiliriz, nede sitenin rutin işlerini yürütebiliriz."

Şimdiden, anlayışınız için teşekkür ederiz :)

Konumuza dönelim!

İlk başlık, içerik yapısı ve düzeni ile alakalı:

1- Kurallara Uygun Değildir

* Sitemiz üzerinde bir şart var ki, kimseye ayrıcalık tanınmaz bu konuda. " Özgün İçerik
Eğer içerikleriniz de, bazı özel durumlar haricinde ( Atasözleri, kanun maddeleri, ünlü kişilerin sözleri, bilimsel teoriler ve kuramlar, tarihi olayların kronolojisi, hadis ve dini kavramlar vs... )  %10 üzerinde alıntı yani kopya içerik varsa, o yazınız kesinlikle onaylanmaz. O yüzden, içeriklerinizi kontrole göndermeden önce, mutlaka burada yer alan blog konumuzdaki servislerden faydalanarak , özgünlük testine tabi tutmanız gerekir.

* SEO Uyumlu Makale kapsamında, bir yapı şartımız var. Tüm detaylar burada yer almaktadır. O yüzden, içeriklerinizi düzenlerken mutlaka bu şartları karşılamasına özen göstermelisiniz. Ayrıca; dümdüz, başlıksız, yazım hataları ile dolu, noktalamadan yoksun içerikleri de kabul etmiyoruz.

* Türkçe dışında herhangi bir dile sahip ise, onaylamıyoruz. Belki ara ara alıntılar ( Terimlerin orijinal isimleri ) olabilir yabancı dil olarak, ama genelinde yabancı dil hakim ise, o içerikleri onaylamıyoruz. ( Sitemizde yabancı dil kategorisi aktif olduğunda, bu madde hükmünü kaybeder.)

* Sitede aktif olarak yayında  olan sipariş konusunu ele alan içerikler, sipariş herhangi bir yazara verilmediği sürece bekletilir. Haksız rekabet ve fırsatçılığa geçit vermemek için böyle bir tedbir uygulanmaktadır.

Şimdi gelelim ikinci başlığa : 

Bu başlık biraz daha , teknik konuları kapsıyor.

* Yükleme esnasında bir hata meydana gelirse, içerikler 0 kelime 0 TL olarak onay paneline yansır. Haliyle, bu haliyle hatalı dosyaları kabul edemiyoruz. Sitemizde sadece Microsoft Office Word (.docx formatına sahip ) , ve Yeni Metin Belgesi ( .txt formatına sahip ) dosyalar geçerlidir. Farklı yazı editörleri ile oluşturulmuş dosyalarınızda çok yüksek ihtimalle hata yaşayacağınız için, onay işlemi yapılmamaktadır.

* Mobilden yükleme yapmayı denemişsinizdir. O nedenle, hatalı işlem ( mobil işletim sistemi ve pc işletim sistemi farkı nedeniyle dosya farkı ) olması nedeniyle, içerikleriniz onaylanmaz.

Birde bazı benzer sorular var ;

- Makalem neden henüz onaylanmadı?

* Her içerik özgünlük testine ve manuel olarak yapı denetimine girer. Haliyle, sıradaki işlemler bitene kadar sizin içeriğine sıra gelmeyecektir. Biraz daha sabırlı olursanız, uygun olması halinde seve seve onaylarız :)

- İçerikte resim kullanmak zorunda mıyım ?

Değilsiniz, ama tavsiye ediyoruz. Daha iyi bir satış memnuniyeti için, alıcılar bu tip detaylara dikkat ederler.

- Her şey tamam, yine onaylanmadı?

Sebepsiz bir onaylamama durumu olamaz. Makale ekleme formunda geçersiz veya hatalı bilgiler, uyarılara rağmen illegal ( platformda satışı yasak olan +18, kumar, bahis,terör gibi yasa dışı sayılabilecek veya  etik değerlere aykırı içeriklerde onaylanmamaktadır.
Ayrıca, sırf kelime sayısını çoğaltmak için yapılanlara karşıda çok duyarlı sayılırız :) O yüzden, gereksiz cümle tekrarları, kelime tekrarlarından sakınmanızda fayda var.

Birde bizim ekleyeceğimiz bir neden var bu onay almama durumuna.

Kimi arkadaşlarımızın satılmış içeriklerini de eklemeye kalkıştığını gördük. Yapmayın arkadaşlar :) Yapmayın!

Herkese bol kazançlar , iyi çalışmalar dileriz.