Yazılarım Neden Onaylanmadı?
Bu alan, çok sık sorulan " İçeriklerim neden onaylanmadı? " sorusu için genel anlamda hazırlanmış bir blog içeriğidir. O yüzden, özellikle canlı destek ve Ticket (Destek ) sisteminden bu tip soruların özellikle sorulmaması önemle rica edilir 

Onaylanmama sürecinde 2 farklı değerlendirme vardır. Biri genel kurallara uygun olmama, ikincisi ise teknik hatalar.

Şu genel kurallara uymayan içerikler onaylanmamaktadır:

1- İçeriklerinizde kopya / alıntı yüksek ise bu içerikler onaylanmaz. Bu tip durumlar için, içerikleriniz bittikten sonra platformumuzun tavsiye ettiği servis olan Prepostseo 'dan mutlaka özgünlük kontrol edilmesini öneririz.

2- İçerikleriniz En Uygun Makale Yapısı sayfasında yer alan kurallara aykırı olabilir. Bunlardan en çok dikkat edileni ise, düz ve hiçbir teknik özelliği barındırmamasıdır. Ayrıca, düz- noktalama işaretlerinden bihaber, anlam bozukluğu ve kelime yazım hatası sıklıkla yapılmış içeriklerde kabul edilmemektedir.

3- İçeriklerinizde standart içerik / makale formatı siyah font içerik / siyah font bold başlıktır. Farklı içerik renkleri, farklı başlık renkleri abartılmamak suretiyle kullanılabilir ama aşırıya kaçmamalı. Aksi halde, kabul edilmeyecektir.

4- İçeriklerinizde size ait hiçbir şekilde bireysel bilgi yer almamalı. Yazar adı, tarih, iletişim bilgisi vb. herşey buna dahildir. Ayrıca, kesinlikle kaynaklara içeriğinizde yer vermemelisiniz.

5- İçerikleriniz sadece ilgili kategorilere eklenmelidir.

6- Özel Ekip üyesi olmamanıza rağmen, adında özel geçen kategorilere içerik eklemesi yaptıysanız o içerikler kontrol edilmeden kaldırılır.

7- Platformda satılması- sipariş edilmesi yasak olan içerik türleri vardır. 

Tez, ödev, akademik makale, okul müfredatlarına uygun tarzı hiçbir içerik hazır satışlarda ve sipariş sisteminde kabul edilmez. Bunların yanı sıra, T.C.K’ da suç olarak nitelendirilen kumar, +18 cinsel içerikler, terör, pornografi ve diğer türden içeriklerde yasaktır.


8- " Merhaba arkadaşlar, Bugünkü yazımızda, bu makalemizde..." gibi hitap edici yazı stili kabul edilmemektedir. Bu tarz içerikler, blog & sektörel içerik yazım stiline değil, köşe yazısı stiline uygundur. O yüzden, platform içerisinde içeriklerde bu tarz kabul edilmemektedir. Ayrıca, içeriklerinizde küfür, hakaret, ağır siyasi söylem, kanıtlanmamış iddialara yer vermeyiniz. İçeriklerinizde kaynakça göstermeyiniz. Özgün içerik temelinde, kaynakçalar alıntı fikri ortaya çıkarmaktadır. İçeriklerinizde, faydalandığımız kaynakların derlemesini kendi yorumunuz ile özgün biçimde ortaya koymuş olmanız önemlidir.

Not: Şunu özellikle belirtmek ister ki; farklı kaynaklardan edindiğiniz paragraflar, cümleler kontrollerde gayet belirgin biçimde çıkmaktadır. Bu tip durumlarda, hiçbir değişim / düzeltme yapılmaksızın aynı içeriği kontrole göndermeye devam ederseniz hesabınız bir süreliğine askıya alınabilir. Kopya / alıntı içerikleriniz, satılsa dahi (farklı yerlerde de satıştan kaynaklanan bir nedenle) alıcının o içeriğiniz için ödeme iadesi talep etme hakkı vardır. Elimizden geldiğince adil ve hızlı şekilde sorun çözmek için uğraşıyoruz. Platformda hak suistimali yapan hiçbir yazar & standart üyeye iltimas gösterilmez. Lütfen, bu konuda duyarlı olalım. İnternet ortamında, seo uyumlu içerik nasıl oluşturulur konusunda yapacağınız kısa bir araştırma ile sıfırdan başlasanız dahi, yeterince bilgi edinebilirsiniz. Şu teknik sebeplerden dolayı içerikleriniz kabul edilmez:

1- İçeriklerinizi tablet / akıllı telefonlardan eklediğinizde sistem bunu algılamaz. Bu durumda, içerikleriniz hatalı yüklenmeden ötürü 0 kelime 0 TL değerleme alır. Bu durumda, içerikleriniz kaldırılır.

2- İçeriklerinizi eklerken, ekleme formunda açıklama alanı 255 karakter izne sahiptir. Bunu aştığınızda, içerik ekleme alanında sorun yaşarsınız. Eklenmiş içeriklerde, bu tip sorunlar tespit edilerek kaldırılır. O yüzden, açıklama alanlarında 255 karakteri aşmamaya çalışın.

3- İçeriklerinizi Microsoft Office Word (2003 ve sonrası versiyonlar özellikle- Format: .doc, .docx), Yeni Metin Belgesi (Format: .txt) dosyaları ile eklemediğinizde sistem tanımaz. Bu yüzden içerikler hatalı yükleme ile sonuçlanır ve kaldırılır.


İçerikleriniz sık sık reddedilmesine rağmen, göndermeye devam etmeyiniz. Onay Bekliyor ibaresi, içeriğinizin henüz kontrol edilmediği anlamına gelir. Satılmış içeriklerinizi tekrar satışa sunmayın.

Platform olarak telif hakları konusunda tüm sorumlulukların farkındayız. Bu nedenle, tüm kullanıcılarımıza açık bir beyan ile bu konudaki paylaşımımızı burada sunmaktayız. Bu konuda hassasiyet gösteren tüm üyelerimize teşekkür ederiz.