Yazılarım Neden Onaylanmadı?Bu alan, çok sık sorulan " İçeriklerim neden onaylanmadı ? " sorusu için genel anlamda hazırlanmış bir blog içeriğidir. O yüzden, özellikle canlı destek ve ticket ( Destek ) sisteminden bu tip soruların özellikle sorulmaması önemle rica edilir 

Onaylanmama sürecinde 2 farklı değerlendirme vardır. Biri genel kurallara uygun olmama, ikincisi ise teknik hatalar.

Şu genel kurallara uymayan içerikler onaylanmamaktadır:

1- İçeriklerinizde kopya / alıntı yüksek ise bu içerikler onaylanmaz. Bu tip durumlar için, içerikleriniz bittikten sonra platformumuzun tavsiye ettiği servis olan Prepostseo 'dan mutlaka özgünlük kontrol edilmesini öneririz.

2- İçerikleriniz En Uygun Makale Yapısı sayfasında yer alan kurallara aykırı olabilir. Bunlardan en çok dikkat edileni ise, düz ve hiçbir teknik özelliği barındırmamasıdır.

3- İçeriklerinizde standart içerik / makale formatı siyah font içerik / siyah font bold başlıktır. Farklı içerik renkleri, farklı başlık renkleri abartılmamak suretiyle kullanılabilir ama aşırıya kaçmamalı. Aksi halde, kabul edilmeyecektir.

4- İçeriklerinizde size ait hiçbir şekilde bireysel bilgi yer almamalı. Yazar adı, tarih, iletişim bilgisi vb. herşey buna dahildir.

5- İçerikleriniz sadece ilgili kategorilere eklenmelidir.

6- Özel Ekip üyesi olmamanıza rağmen, adında özel geçen kategorilere içerik eklemesi yaptıysanız o içerikler kontrol edilmeden kaldırılır.

7- Platformda satılması - sipariş edilmesi yasak olan içerik türleri vardır. Tez, ödev, akademik makale, okul müfredatlarına uygun tarzı hiçbir içerik hazır satışlarda ve sipariş sisteminde kabul edilmez.

Şu teknik sebeplerden dolayı içerikleriniz kabul edilmez :

1- İçeriklerinizi tablet / akıllı telefonlardan eklediğinizde sistem bunu algılamaz. Bu durumda, içerikleriniz hatalı yüklenmeden ötürü 0 kelime 0 TL değerleme alır. Bu durumda, içerikleriniz kaldırılır.

2- İçeriklerinizi eklerken, ekleme formunda açıklama alanı 255 karakter izne sahiptir. Bunu aştığınızda, içerik ekleme alanında sorun yaşarsınız. Eklenmiş içeriklerde, bu tip sorunlar tespit edilerek kaldırılır. O yüzden, açıklama alanlarında 255 karakteri aşmamaya çalışın.

3- İçeriklerinizi Microsoft Office Word ( 2003 ve sonrası versiyonlar özellikle - Format: .doc, .docx ) , Yeni Metin Belgesi ( Format : .txt ) dosyaları ile eklemediğinizde sistem tanımaz. Bu yüzden içerikler hatalı yükleme ile sonuçlanır ve kaldırılır.


İçerikleriniz sık sık reddedilmesine rağmen, göndermeye devam etmeyiniz. Onay Bekliyor ibaresi, içeriğinizin henüz kontrol edilmediği anlamına gelir. Satılmış içeriklerinizi tekrar satışa sunmayın.