Kopya İçerik & Telif, Fikir Sanat Eserleri Kanunu İhlali

Kopya İçerik & Telif, Fikir Sanat Eserleri Kanunu İhlali

Kopya İçerik & Telif, Fikir Sanat Eserleri Kanunu İhlali

Kopya İçerik & Telif ve Fikir Sanat Eserleri

 

İnternet üzerinden, oluşturulmuş her bir dijital ürün Fikir ve Sanat Eserleri kapsamındadır. Bu tip ürünlerin; kopyalanması, izinsiz çoğaltılması ve umuma açık biçimde işlenmesi / sergilenmesi ilgili yasa gereği suç teşkil etmektedir.

İlgili Durumlar Hakkında Kaynaklar:

https://www.telifhaklari.gov.tr/Telif-Hakki-Ihlali-Halinde-Ne-Yapilabilir

 https://mihci.av.tr/telif-hakki/Makaleyaz.NET ’in Bu Kapsamda Aldığı Tedbirler

Site üzerinde, farklı içerik yazarları tarafından oluşturulan ve satışa sunulan her içerik, öncelikle kopya içerik kontrollerinden geçirilir.  Kopya içerik tespit edilen içerikler, kontrol esnasında reddedilerek satışına izin verilmez.

Üç adet ücretsiz hizmet sunan servis bu kontroller sırasında kullanılmaktadır:

https://smallseotools.com/tr/plagiarism-checker/

https://plagiarismdetector.net/tr

https://www.prepostseo.com/plagiarism-checker

Buradaki sonuçlar esas alınarak, uygun olarak içerikler satışa sunulmaktadır.

*** İlk kontrol sonrasında, uygun olan içerikler satışa hazır olarak sunulmaktadır. Fakat farklı mecralarda –platformlarda satış yapan içerik yazarlarının da var olduğu bilindiğinden, farklı yerlerdeki satışından sonra Makaleyaz.NET üzerinde satışta olan içeriğin kaldırılması tamamen içerik yazarının sorumluluğundadır.
Her içeriğin 3 farklı servisten sorgusu sırasında, servislerden kaynaklanabilecek hatalar Makaleyaz.NET sorumluluğunda değildir. Her anlamda, özgün olmayan ve çalıntı / kopya / alıntı içeriği satışa sunmamak satıcı ( yazarın ) etik ve platform içi kurallar gereği sorumluluğundadır.

İçeriklerdeki Telif ve Fikri Eserler Hakkında Hukuki / Maddi ve Manevi Yapıtırımlar


Doğabilecek herhangi bir ihmal veya haklara tecavüz durumunda, içerikleri hazırlayan / satışa koyan içerik yazarlarının sorumluluğu, sitede yer alan sözleşmelerde de yer almaktadır. Orjinal içerik sahibi web sitesi / firma veya kişilerin bu gibi durumlarda doğacak hukuki hakları karşılığında tüm işlemlerin kayıt altına alındığını unutmayınız.

* Satışa konulan içeriklerin, kopya / alıntı / kısmi alıntı gibi durumlarından doğacak maddi / manevi tüm sorumlulukları içerik yazarına aittir.

* Alış – satış işlemine aracılık eden Makaleyaz.NETsitesi, bu tip durumlarda maddi / manevi / hukuki hiçbir sebep veya sonuçtan sorumlu tutulamaz.

Bu tip durumları, Fikri Haklar kapsamındaki genel prosedürlere ve Hizmet & Satış Sözleşmeleri  ( Sitenin Alt Sayfalarında ) kısmında yer alan ön bildirimlere Alıcı ve Satıcı’ların dikkat etmeleri ve durumu peşinen kabul etmiş olmaları dikkate alınır.