Sipariş ve Teklif Verme

Sipariş ve Teklif Verme

Sipariş ve Teklif Verme

Sipariş Verme - Alıcı / Standart Üye

Platform üzerinde, özel içerik ihtiyaçları veya hazır içerikler arasında satışa sunulan makaleleri satın alanlar; sipariş verme hakkına sahip olan üye statüsü olan Standart Üye tipleridir. Yazarlar, sipariş ilanı veremezler!

Sipariş Verirken -  Standart Üye 

* Öncelikle bu hakkı kazanmak için, bir miktar kredi yüklemesi yapılmalıdır. ( Kredi miktarı 1 TL dahi olsa, bu özelliği kullanmak için yeterlidir. Sonrasında, siparişe verilen tekliflere istinaden, istenilen kredi yüklemeleri yapılabilir. )
* Sipariş vermek için, kullanıcı panelinize giriş yaptıktan sonra , Makale Sipariş / Makale Siparişi yolu takip edilerek,  sipariş form sayfası gereken detaylarla doldurulmalıdır.  Unutulmamalıdır ki, her sipariş için sadece 1 yazar teklifi kabul edilmektedir.
Açılan sipariş ilanınızı, ana sayfadaki makale siparişi menüsünden takip edebilirsiniz. Siparişinize gelen ilk teklif sonrası, sipariş listenizi ve tekliflerinizi kullanıcı panelinizdeki Makale Siparişi / Makale Siparişlerim alanından takip edebilir ve inceleyebilirsiniz.
* Siparişe verilen herhangi bir teklife onay verdiğinizde, teklif sahibine otomatik bildirim gitmektedir. O yüzden, lütfen size en uygun sadece 1 adet teklife onay veriniz ve bu onayın değiştirilemeyeceği bilincinde olunuz.
* Siparişinize gelen teklifleri değerlendirirken, mutlaka teklif sahibinin profilini incelemelisiniz. Daha önceki hazır satışları, sipariş teslimleri sonrasındaki yorumlara dikkat etmeli, nitelikli bir profil tanıtımı olmasına özen göstermelisiniz.
* Siparişiniz, işinizi alan tarafından sisteme eklendiğinde mail veya sms yoluyla sistem tarafından bilgilendirilirsiniz. Bilgilendirme sonucunda, teslim edilen sipariş için ödemeyi onaylamak veya ödemeyi reddetmekle yükümlüsünüz. Onaylandığında, herhangi bir sorun yaşarsanız lütfen bunu site yönetimine bildiriniz. Reddetmek istediğiniz sipariş için, ret sebebi ve haklı bir gerekçe belirtmeniz gerekmektedir. Sonrasında, bu konu hakkında gerekli görülmesi halinde, teslim edilen sipariş dosyası istenebilir.  Güvenlik ve Hizmet sayfasında, bu konuda alıcı ve satıcı sorumlulukları açıkça belirtilmiştir.
* Sipariş teslimatı sonrasında, yazarları yorumlayabilir ve puanlayabilirsiniz. Bu esnada, küfür veya hoşnutsuzluk yaratacak tabirlerden kaçınmanız gerekmektedir.
* Sipariş ilanı detayına göre verilecek fiyat teklifi tamamen yazar inisiyatifindedir. 
* Yazarlara iletmek istediklerinizi, site içi mesajlaşma ile tüm detayları iletebilirsiniz. Lütfen bu özelliği, suistimal amacıyla kullanmamaya özen gösteriniz. Site dışına çekmek, farklı platformlara davet etmek kesinlikle yasaktır.
* Standart sipariş süreleri 3 gündür. Teklif toplama sınırı 3 gündür. 3 gün içerisinde herhangi bir teklif seçilmezse, sipariş teklif alımına otomatik kapatılır. O yüzden, 3 gün içerisinde mutlaka bir tercih yapmalısınız. Ayrıca, 1 gün içerisinde süresi dolan sipariş ( Tercih yapılmadığı takdirde ) sistemden otomatik olarak kaldırılır ve tüm tekliflerle beraber silinir. ) 
* Siparişe gelen tekliflerden birini onaylayıp, belirtilen süre içerisinde ve sorunsuz yazarın teslim etmesine rağmen; ödeme onayı veya red tercihi yapmadığınız takdirde, iş tesliminden sonraki 1. gününde sistem tarafından otomatik siparişe ödeme onayı verilir. Bu nedenle, lütfen iş teslimlerinde size gönderilen bilgilendirme sms veya mailleri kontrol ederek, tercihinizi yapınız.

Yukarıdaki şartlar ve kurallara uygun hareket etmeye özen gösteriniz. Herhangi bir anlaşmazlık / aksaklık halinde, bu şartlar baz alınacaktır.

Teklif Verirken - Yazar

* Platform içerisinde, sadece yazarların 1 teklif verme hakkı vardır.
* Sipariş ilanı detayına göre verilecek fiyat teklifi tamamen yazar inisiyatifindedir. Belirtilen detaylara göre, standart fiyat teklifine bağlı kalmaları beklenmemektedir.
* Sipariş ile ilgili merak edilenleri, sipariş sahibine site içi mesajlaşma ile iletebilirsiniz. Onun dışında tekliflerde kesinlikle iletişim çabasına girmemeniz,direkt olarak iş alımına uygun teklif prosedürünü işletmeniz gerekir.
* Teklif verme esnasında, sipariş detayları baz alınır. İstenilen özelliklere uygun iş teslimatı ile sorumluluk tamamen yazarların üzerindedir.
* Sistem üzerinden aldığınız siparişe dayalı işler, karşı tarafın ödeme onayına istinaden yürümektedir. O yüzden, sipariş veren haklı gerekçeler / tespitler halinde, ödeme onayı vermeme hakkına sahiptir.
* Siparişlerden elde edilen kazançlar, herhangi bir itiraz veya geri bildirim olmaksızın, 50 TL alt ödeme limitini geçmesi durumunda, aynı gün içerisinde veya sonraki gün içerisinde, sistemde kayıtlı banka hesabınıza yapılır. ( Resmi tatiller ve banka mesai saatleri göz önünde bulundurulmalıdır.)
* Teklifler değiştirilemez, yükseltilemez ve düşürülemez.
* Belirtilen sipariş detayları sayfasında yer alan tüm şartlar altında siparişin zamanında teslimatı yazar sorumluluğundadır.
* Siparişlerin teslimi sonucunda, sipariş veren ( Alıcı ) tarafından yorum ve puanlama yapılmaktadır. Yorumlara 1 adet yanıt hakkınız vardır. Bu esnada, küfür veya hoşnutsuzluk yaratacak tabirlerden kaçınmanız gerekmektedir.

Sipariş Nasıl Teslim Edilir?

Siparişe verdiğiniz teklif sonrası, teklifin kabul edilmesine istinaden e-posta ile bilgi mesajı alırsınız.Kullanıcı panelinize giriş yaparak Yazarlık İşlemleri / Tekliflerim / Tümü içerisinden, onaylanan teklifin işini " Yükle"  tuşuna basarak teslim etme sayfasına gelirsiniz. Yükleme sayfasında yer alan öneri ve kurallara uygun olarak tek seferde yüklemelisiniz. Sonrasında, siparişverene bilgi mesajı olarak Mesajlarım sekmesinden mesaj atmanızı öneriyoruz.

Sipariş yükleme esnasında sorunlar yaşadığınızda, blog sayfamızdaki Yazar Destek kategorisine göz atmanızı öneriyoruz.

Teslim Edilen Sipariş Nasıl Takip Edilir /  Onay Verilir ?

Teslim edilen siparişin bilgi maili size yazar tarafından verilir.  Kullanıcı panelinize girerek Makale Sipariş / Makale Siparişlerim sekmesinden teslim edilen işi görebilirsiniz. İndirerek kontrol etmeniz, yorum yazmanız ve ödeme onayı vermeniz gerekecektir. Unutmayınız ki, siparişlerde kontrol sorumluluğu tamamen siparişverene aittir. Onay ve red işlemlerinde, sorun yaşarsanız bunu mutlaka site yönetimine bildiriniz.


Yasal Uyarı : Sitemiz üzerinde; kesinlikle akademik makale,tez, ödev, +18, bahis ve illegal konulu içeriklerin siparişi, satışı ve alımı yapılmamaktadır. Tamamı, bilgi amaçlı web sitesi içeriği niteliğinde makalelerden oluşmaktadır.

Yukarıdaki şartlar ve kurallara uygun hareket etmeye özen gösteriniz. Herhangi bir anlaşmazlık / aksaklık halinde, bu şartlar baz alınacaktır.