ÖNEMLİ UYARI
Lütfen sitede vpn, proxy veya adblocker tarzı eklenti kullanmayınız.

Siteyi Google Chrome tarayıcı ile ziyaret etmeniz tavsiye edilir.
Yazar Kılavuzu

Yazar Kılavuzu

Yazar Kılavuzu

Merhaba Sitemize Yazar Olmak İçin Gelen ve Zaten Yazar Olan Arkadaşlarımız :)

Bu sayfayı sizler için hazırladık. Amacımız, kayıttan - hazır makale satışa kadar olan tüm aşamaları size sırasıyla ve ince detayları ile anlatmak.

Kayıt Olmak

Hesap Oluştur bağlantısına tıkladığınızda, sitemize kaydınızı oluşturabileceğiniz form karşınıza gelir. 

Formu , kendi bilgilerinize en uygun biçimde doldurduktan sonra, hesap açarken kullandığınız maile bir aktivasyon maili gönderilir. Aktivasyon maili, kullandığınız e-posta kutunuzun Gereksiz veya Junk / Spam klasörüne de düşmüş olabilir. Orayı da kontrol ediniz. ( Bizden gelecek maillerin artık inbox'a yani direkt mail kutunuza düşmesi için, gelen aktivasyon mailini " Gereksiz Değil" diyerek işaretlemeniz yeterlidir. )

Aktivasyon İle Üyelik OnayıAktivasyonu yaparken, gelen maildeki uyarıya dikkat edin! Sadece yazar olarak kaydoluyorsanız,  Yazar Başvurusu yapmalısınız. Eğer, sadece makale alımı için üye oluyorsanız, profilinizi doldurup kredi yükleyerek alıma başlamanız yeterlidir. 

Yazar Başvurusu ve Profil Ayarlarınız
Üyelik onayı sonrası , sisteme girişte karşılaşacağınız sayfa yukarıdaki gibi. Yazar arkadaşlarımız için , görselde olduğu gibi uyarılara dikkat etmekte fayda var. Bölümlerin açıklaması kısaca anlatılmaktadır.
Yukarıda gördüğünüz gibi, Yazar Başvurusu yaparken, formdaki bilgileri eksiksiz ve doğru biçimde girmelisiniz. Değerlendirmeler, bu formda yazdıklarınıza göre yapılır. 

Profil AyarlarıProfil ayarları, sizin sitemizdeki Yazarlar kısmında gösterilecek profil bilgilerinizdir. Lütfen burada özele girmeden herşeyi en doğru biçimde yazınız. Sizden makale alımı yapacak kişi / firmalar bu kısımları özellikle incelemektedir. Güven veren, ikna edici bir profil sizin referansınızdır, unutmayın!

Banka Bilgileriniz
Ödemelerde herhangi bir sorun yaşanmaması için lütfen eksiksiz ve sadece size ait hesapları ekleyin!


Makale Gönderimi    

Yazarlık başvurunuz onaylandıktan sonra, Yazarlık İşlemleri menüsünde, Makale Gönder alt sayfasına tıklayarak bu alana ulaşabilirsiniz.    

Önemli Not : Sitemizde makalelerinizin onaylanarak satışa sunulması için, En Uygun Makale sayfasındaki şartları karşılaması gereklidir. Aksi takdirde, yazılar onaylanmaz.

Yazarlarımız için en önemli ve can alıcı bölüm :) Görselde aslında açıkça belirtiliyor herşey. Eksiksiz doldurduktan sonra, gönderim yaparak beklemede kalın!

  1-3 saat içerisinde onaylanarak / onaylanmayarak profilinize bilgisi düşecektir. Onaylananlar, profillerinizde de satışa sunulur.  Ayrıca, Hazır Makale kategorimizde de uygun yerde listelenir.


Arkadaşlar, bu kılavuza rağmen halen sorunlar yaşıyorsanız lütfen bizlere bildirin!

Güncelleme : Son alınan kararla, yazar olan arkadaşlarımız 1 ay boyunca; 1 adet aktif olarak hazır makalesi olmayan yazar arkadaşların, yazarlık statüleri normal üye statüsü olarak ayarlanacaktır. O yüzden, mutlaka 1 adet hazır makalenizi sisteme satış için eklemeyi unutmayınız. Ayrıca; ayın belirsiz günlerinde ve özel günlerde promosyon ve kampanya amaçlı standart 100 kelime ücreti 1,5 TL'den, 1-1,5 TL arası ayarlanacaktır. Amaç sitenin satış sürkilasyonunu ve yazar kazançlarını arttırmaktır. Bu yüzden, bu uygulama peşinen yazar arkadaşlarımız tarafından kabul edilmiş sayılacaktır. İtirazı olan arkadaşlarımız, mail veya canlı destek ile site yönetimine ulaşabilirler.

Aklınıza takılabilecek tüm soru ve sorunlarınız için, genel açıklama sayfasını ziyaret ediniz.

Not : Sitemizi ziyaret ederken, VPN / Proxy lütfen kullanmayın. Güvenlik duvarına yakalandığınız takdirde, siteden otomatik olarak uzaklaştırılırsınız. Ayrıca, muhtemel hata alma sebeplerinizden en kuvvetlisi de VPN ve Proxy kullanımıdır! Lütfen dikkat ediniz! Sitemiz üzerinde mobil cihazlar ile makale yükleme işlemi yapılmamaktadır. Mobil cihazların işletim sistemi ile, bilgisayarların işletim sistemi arasındaki farklardan kaynaklanan bir durumdur.