Ya ben siteye üye oldum ama?

Selamlar sevgiler,


Yeni bir hafta ve haftanın ilk gününden herkese merhaba :)

Bugün sadece yazarlar olarak değil, standart üyelerimiz olarak da birçoğumuzun aklına gelebileceğin soruların cevap derlemelerini yapmaya çalıştık.

Vakit kaybetmeden başlayalım o halde :

* Bu site nedir, neden üye oldum? 

" Bir arkadaşa bakıp çıkacaktım!" demediniz elbet :) Buraya üye olanlar için genel olarak 2 amaç vardır. Yazar olma niyetiyle üye olduysanız , para kazanmak - standart üye niyetiyle olduysanız, makale & içerik satın alma amacıyla. Burada önemli olan önce bu iki seçenek arasında iyi bir karar vermeniz.

* Tamam yazar olmak istiyorum, ne yapacağım şimdi?

* Baştan aşağı ( üyelikten - yazar başvurusuna ) tek tek anlattığımız bir sayfa var. Yazar Kılavuzu sayfamızdan tüm detayları bulabilirsiniz.
Başvurunuz onaylanır ve yazar olarak başlarsanız. İlk yapacağınız , mutlaka profilinizi eksiksiz doldurmak olsun! Siz yazıyorsunuz, ama ne yazıyorsunuz ? İlgi alanlarınız nedir, hobileriniz - fobileriniz, kısaca karakteriniz hakkında bilgi vererek, başta sizden içerik satın alma niyetinde olanlara bu konuda yardımcı olmalısınız. Ardından, bizim her yazara olduğu gibi ilk tavsiyemiz, olabildiğince çok fazla hazır makale hazırlayıp siteye eklemeye çalışın. Sebebi; ne kadar sık içeriğiniz sitede yer alırsa, ihtiyaç sahipleri siteyi dolaştıklarında mutlaka ilgilerini çekecek bir tanesi de sizin yazılarınızdan biri olabilir.  Ayrıca, üretken insanlar her yerde sivrilirler. Özellikle sipariş ilanlarında teklif verirken, içerik ihtiyacı olanlar öncelikle bilin ki yazar profillerinize göz atıyor. ' Daha önce ne yazmış, ne konularda yazabilmiş? ' diye adeta ince eleyip sık dokuyorlar.

* Yok ben yazar değilde, yazı almaya geldim. İçerik lazım bana ? 

Hoş geldiniz :) Burada zaten sistemin işleyişinde, en az yazarlar kadar sizinde varlığınız oldukça önemli. Sizin sitede yapmanız gereken ilk iş, profil bilgilerinizi doldurmakla beraber, kredi yüklemesi sonrasında dilediğiniz hazır makale kategorilerine göz atmak. Her kategoride günden güne eklenen makaleler eklenmeye devam ediyor. Ama , aradığınız yazıları bulamadıysanız, sizin için yazarlarımızın bu içerikleri üretmeleri için makale siparişleri ilanı açmanız gerekir. Bu ilanlar 3 gün aktif olarak listelenmeye devam ediyor, şayet siz gelen tekliflere bir aksiyon vermezseniz. Size en uygun teklifi, en uygun yazarı bulduğunuzda, teklifini onaylarsınız. Yazar'a giden bildirim ve kendisinin siteden takip ettiği kadarıyla, o an yazar sizin içeriğinizi üretmeye başlar ve aynı şekilde teslim eder. Teslim edilen ve sorun yaşanmaya siparişlerde , ödeme onayınızı vererek işlemi tamamlarsınız. Tamamlanan işlemler sonrasında, yazılarınızı panelinizden anında indirebilirsiniz. Bir sorun yaşadınız diyelim. Öncelikle Sipariş Verme sayfasındaki açıklamalara bir göz atın. Sorunun çözümünü bulamadınız mı? Canlı Destek'ten her zaman yanınızdayız :) 

* Fiyatlar, siparişlere teklif verme, biriken bakiye talebi, makale yükleme & indirme sorunları vs.. ?

Olabildiğince açık ve net olmaya çalıştık her açıklamamızda. Ama bir kez daha toplu halde detayları bildirelim. Sistemimizde, aksi duyurulana kadar - karar alınana kadar, 100 kelimesi 1,5 TL olarak fiyatlandırılır. Sistem, eklenen makaleleri bu fiyat politikasını baz alarak otomatik fiyatlandırır.  Fakat, bu fiyat politikası, sipariş teklifleri için geçerli değildir. O kısımda, verilen sipariş ilanının detaylarını iyice okumak anlamak şart! Orada vereceğiniz tekliflerde, bilmelisiniz ki bir kapışma - yarışma hali vardır. İllaki, en düşük fiyatı vermek değil marifet! Bu aşamada, ilk başlarda bahsettiğimiz gibi, profilinizin ve sistemdeki makalelerinizin önemi oldukça fazla. En pahalı teklifi dahi verseniz, siparişi veren kişi sizi kabul edebilir. Sipariş teklifleri 1 defa yapılır. Geri alınamaz, değiştirilemez. O yüzden iyice karar verdikten sonra teklifinizi iletmeniz lazım. Yazar ve Standart Üye arası iletişim şuan için yoktur! Bu sebeple, her türlü iletişimi bizim aracılığımız ile yapabilirsiniz Canlı Destek alanından.
Biriken bakiye talebine gelince, 20 TL ve üzeri kredisi hesaplarında biriken yazarlarımızın ödemeleri talep etmeye gerek kalmaksızın tarafımızca 1-3 saat içerisinde yapılır. ( Tatil ve Resmi Tatil Günleri'nde Bu Zaman Aralığı Değişir.)


Makale ekleme ve indirme de sorun yaşayanların soruları, en sık aldığımız geri dönüşler arasında. Burada aslında başlıca sebepleri belirttik.
Bunların dışında, mobil cihazlardan makale gönderme işlemi yapılmamaktadır! Bu sistemsel bir aksaklık değil, mobil ve masaüstü cihazların işletim sistemleri arasındaki farktan kaynaklanmaktadır. Tek çözümü, uygun zamanınızda bilgisayarınızın başına geçerek işlemlerinizi yapmanızdır! Güncel bir tarayıcı kullanmanız, Adblocker tarzı uygulama ve eklentilerin sitemizi ziyaret ettiğiniz süre boyunca deaktif etmeniz de diğer önerilerimiz arasındadır. Merak etmeyin, sizi rahatsız edecek reklamlar hiçbir zaman yer almaz bu sitede :)


Genel olarak toplayacak olursak : 

- Arkadaşlar, üye olmanız yetmez! Para kazanmak için, emek şart!
- Satın alma yaptığınız yazarları, yorumlamayı ve puanlamayı unutmayın!
- Teknik sorunlar her zaman olacaktır, o yüzden sitemiz hala BETA yayında. En kısa çözümler için Canlı Desteği kullanmaktan çekinmeyin.
- Kimse kimseyi aldatmaya çalışmasın :) Üzerine basa basa tekrar söylüyoruz : " Kopya içerik, bu sitenin kapısından geçemez!"
- " Makalem neden onaylanmadı, neden beni kabul etmiyorsunuz ? " diye sitem etmeden evvel, En Uygun Makale sayfamızı ve Teknik Bilgiler sayfalarımızı iyice inceleyin!

Sizleri seviyoruz, saygı duyuyoruz. Her zaman , elimizden geldiğince de desteklemeye kararlıyız.

Siz de bizi sevin, sahiplenin :)Makaleyaz.Net Ekibi Adına - Efe