ÖNEMLİ UYARI
Lütfen sitede vpn, proxy veya adblocker tarzı eklenti kullanmayınız.

Siteyi Google Chrome tarayıcı ile ziyaret etmeniz tavsiye edilir.
Sipariş Verme

Sipariş Verme

Sipariş Verme

Herkese merhaba,

Makaleyaz.Net ‘in acil içerik ihtiyacı olan üyelerimiz için eklediğimiz özelliklerinden biri de Sipariş, yani teklif usulü ilandır.

Bu özelliği her üyemiz kullanabilir.  Amacımız, aradığını bulamayan ya da kendine özgü içeriklere ihtiyaç duyan arkadaşlarımızın ihtiyaçlarının biran evvel giderilmesidir.

Bu tip ihtiyaçlar için, Makaleyaz.Netüzerinden ilgili menüden detaylara ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda, kendi acil içerik ihtiyaçlarınız içinde sizde yeni bir sipariş ilanı başlatabilirsiniz.

Sipariş vereceklerin öncelikle siteye üye olmaları gereklidir. Üye olduktan ve üye aktivasyonu gerçekleştirildikten sonra, profilinize ait kredi varsa, hemen sipariş verebilirsiniz. Krediniz yoksa öncelikle hesabınıza kredi yüklemelisiniz. 

Sipariş verme sayfasına geldiğinizde, form üzerinde sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurarak ilan detaylarınızı tüm yazarlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yönetim onayı sonrasında, yayına alınan ilanınıza yazarlarımız kısa zaman sonra teklif vermeye başlayacaktır.

Yazarlarımızın, eksiksiz bir iş teslim etmeleri için; sipariş ilanı girerken tüm isteklerinizi, nelere dikkat edilmesi gerektiğini mutlaka detaylıca belirtmelisiniz.

Tekliflerde mutlaka fiyatla beraber, teklif veren yazarın profilini ziyaret ederek daha önceden yaptığı işler hakkındaki yorumlara, puanlamalara dikkat etmelisiniz. Yazarlarımız, özellikle hangi konularda uzman olduklarını profil sayfalarında belirtmektedirler.


Hem fiyatı, hem referansları ve iş kabiliyeti size uygun olan yazarın teklifini onayladığınız andan itibaren, yazar tarafından işin size ulaşması prosedürü başlayacaktır.


Sipariş Veren ( Standart Üye - Alıcı ) İçin Tüm Detaylar ve Aşamalar : 

1 - Sipariş ilanınızı açarken, mutlaka formda gerekli bilgileri eksiksiz doldurun.
2- İlan detaylarında ihtiyacınızı en açık biçimde belirtin. Standart olarak 3 gün açık kalır ilan, herhangi bir teklifi onaylamazsanız. O yüzden, bizim tavsiyemiz tüm teklifleri toplayana kadar herhangi bir ilana onay vermeyin. (İşin aciliyeti sebebiyle, o ana kadar gelen tekliflerde yazar profillerini iyice inceleyin, hakkındaki yorumlara ve varsa sistemde ekli makalelerine kadar inceleme yapın. Unutmayın, bir defa onay verirseniz, ilanınız aktif olarak sistemden kalkacaktır! )
3- Yazar , onayınıza istinaden çalışmalara başlar. Yazar, size işi teslim ettiğinde, panelinizden gönderilen yazıları inceleyebilirsiniz. İnceleme sonrasında, istediğiniz biçimde bir iş çıkartılmışsa " Ödeme Onayı" vererek, işi sonlandırırsınız. Teklif tutarı kadar olan bakiye sizden düşülür, kesinti sonrası geri kalanı yazar hesabına geçer. 

Önemli olan nokta, sipariş verirken, tüm detayları açıkça belirtmenizdir. Yazarlar ile sipariş veren arasında hiç bir iletişim bağı olmadığı için, " Detaylar iletilecektir, ön görüşme yapılacaktır." gibi açıklamalardan kaçınmanızda fayda var. Sipariş ilanları, 3 günlük standart aktiflik süresine sahiptir. Siz teslim süresine, 3 günden daha az gün verdiğinizde, yine de teklifi onaylanan yazarın 3 günlük süresi olduğunu unutmayın. Sadece , teslim için karşı tarafa bilgi vermiş olursunuz bu seçenek ile.

Daha hızlı sonuçlar için, her zaman Canlı Destek ve Yardım & Destek kısmını kullanmaktan çekinmeyin. Sipariş ilan detaylarına uygun olmayan iş teslimlerinde, ödeme onayı vermemeyi düşünüyorsanız, öncelikle iletişim kanallarından mutlaka editör arkadaşlara bilgi veriniz. Bu iletişim araçlarından, mutlaka onay vermeme sebebinizi açık olarak belirtiniz. İş teslim eden yazar ile de görüşme sonrasında, durum değerlendirmesi neticesinde karar verileceğini unutmamalısınız.

Sistem; periyodik olarak işlevini yitirmiş, pasif duruma gelmiş ve başarılı / başarısız olarak sonlandırılmış sipariş ilanlarını otomatik kaldırmaktadır. Bu nedenle, her sipariş verenin siparişleri kısa sürede kendi cihazına indirmesi önemle tavsiye edilir.

Sipariş verilen içerikleri, diğer yazarlarımızın sisteme hazır içerik olarak ekleme olasılığı vardır. Bu nedenle, teklifi onaylanmış yazarın hazırlamış ve sisteme sorunsuz yüklemiş olması, siparişin teslim edilmesi kuralını değiştirmez. Bu nedenle, sipariş verirken bu hususu gözardı etmemek gerekir. Yazar işi teslim ettiğinde, özgünlük sorunu dışındaki sorunlarda bu tür sebepler öne sürülerek onay vermeme gibi bir durum olamaz.

Yazar ( Satıcı ) Tüm Detaylar ve Aşamalar : 

1 - Makale Siparişi sayfasında, uygun gördüğünüz ilanlara teklif verirken, lütfen ilan içeriğinin tamamını dikkatlice okuyunuz ve ona göre teklif veriniz. Her ilan için 1 defa teklif verme hakkınız vardır! Teklif tutarı sonradan değiştirilemez, eklenemez, eksiltilemez. Teklifinizdeki tutar kesinlikle iş için istenilen tutar olmalıdır, temsili bir ücret yazmayınız. İşin hakkı kadar teklif vererek, değerlendirmeye tabi olacağınızı unutmayın. Açıklama da farklı, tutarda farklı fiyatlar vererek sonradan doğacak anlaşmazlık ve sorunlarda aleyhinize bir durum doğurabileceği için dikkatli olmalısınız.

2- Teklifiniz onaylanırsa, panelinizde ve mail ile bunun bilgisini bulabilirsiniz. İlan detaylarına ve teklifi verirken yazdığınız vaat ve mesajlara uygun olarak işi teslim etmelisiniz.  Sonradan teklif değiştirme, silme gibi bir işlem yapılmayacaktır.

3 - Siparişleri teslim ederken, istenilen makale adedi birden fazla ise mutlaka tek bir Word dosyası içerisinde , farklı ana başlıklar, alt başlıklar ile teslimatını yapınız. Yani, ilan siparişinde 10 adet istenmiş ise, her makale sonrasında birkaç defa alt boşluk bırakarak diğer makalelerinizi sıralayınız. Tabi En Uygun Makale Yapısı sayfasında örneklendiği düzende ve formatta olmalı.

Burada dikkat etmeniz gereken diğer önemli noktalar, çoklu makale siparişlerinde; tüm işi tek bir word dosyası ile istenilen şartlara uygun olarak teslim etmenizdir. Teklifiniz onaylandıktan sonra, Tekliflerim menü sekmesinde, işi teslim edeceğiniz  dosya yükleme fonksiyonunuz aktif olacaktır. Teklif verirken, sipariş ilanında yer alan açıklama kısımlarına çok dikkat etmeniz gereklidir. Sistem, her siparişin teslimi için, onay tarihinden itibaren 3 günlük standart süre verir. Fakat, sipariş ilanları açıklama kısmında, sipariş sahibi 3 günden daha az sürede teslim almak için bir ibare kullandıysa, o sürede işi teslim etmek zorundasınız. Aksi halde, işi teslim etseniz dahi, sipariş verenin ödeme onaylamama gibi bir seçeneği kullanması olasıdır.

Siparişler, sadece Microsoft Word yazı editöründe , isteğe göre hazırlanmış olmalı. .Txt veya .Pdf formatlarda, sipariş teslimleri yapılmamalıdır.

Sipariş ilanlarına ilan verirken, yazar veya ilan sahibi farketmeksizin; site dışı iletişim bilgilerini paylaşanların tespiti üzerine anında üyelikleri silinecektir! 

Sipariş verme işlemi boyunca, teklifi onaylanan yazar işi teslim etmesine rağmen, hiç bir aksiyonda bulunmama ( Canlı destekten , iletişim sayfasından itiraz, bilgilendirme vs..) , ödeme onayı vermeme gibi durumlarda, bakiye siparişi tamamlayan yazara transfer edilir. Sipariş veren, her zaman panelinden teslim edilen makaleleri indirebilir. Aynı şekilde, teklif vermesine rağmen, iş tesliminde bulunmayan yazarlar içinde , 1 ceza puanı ile beraber, teklif tutarının geri sipariş verene iade edileceğini unutmayın. "

Bu aşamalardan herhangi bir sorun yaşarsanız yada size teslim edilen işte memnun olmayıp geri çevir - iptal derseniz , siparişle ilgili sorun yönetime otomatik olarak yansıtılır. Burada , size dönüş yapıldığında lütfen kendi adınıza geçerli gördüğünüz ispat niteliğindeki dökümanları saklayınız. Sizden , yönetim tarafından istenebilir.