Makale Yazarak Para Kazanmak

Son zamanlarda internet üzerinden, sermayesiz gelir sağlamak isteyenlerin en çok rağbet ettikleri uğraşlardan birisi şüphesiz makale yazarak para kazanma işidir. Fakat, bu işi herkesin yapacağı konusunda gerçekçi olmak lazım. Zira, bir anlık heves ve istekle bu işi yapacağını düşünen birçok kişi; hiç bir hazır içerik eklemeden, hiç bir konuda ilgi çekici içerikler oluşturmadan para kazanma arzusundalar. Bu açıdan, genel bir hayat kuralını akıllara getirmek gerekir : " Emek yoksa, ekmekte yok."

Platformumuz üzerinde, yazarlık isteğiyle başvuran yeni ve eski arkadaşlarımıza yardımcı birçok kaynak yazı paylaşılmıştır.
Önceliğin her zaman; sipariş üzerine yazmak değil, hazır içerikler hazırlayarak satışa sunmak olması gerektiğini bir kez daha belirtmek gerekir.

Satışa sunulması gereken en ideal makale ve içeriğin, bu sayfada belirttiğimiz özelliklerde olması sizlerin satış hacminizi arttırması için en dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir.

Kendinizi araştırma aşamasında geliştirmeli, ilgi duyulabilecek içeriklerin başlığından genel yapısına kadar; akıcı, bilgi verici, seo uyumlu ve özgün olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu işi ciddi olarak düşünenler için, önerilerimizi toparlamak gerekirse :

1 - Araştırmayı ve yazmayı gerçekten sevmesi gerekli.
2- İdeal içeriklerin hazırlanışı konusunda, internette ve sitemizde araştırmalar yapmaları gerekli.
3- Gelişime açık, farklı kategorilerde yazma kabiliyetini arttırma azminde olmaları gerekli.


Aynı zamanda, tüm yazar arkadaşlarımızın akıllarına gelebilecek soru ve sorunları da, tek sayfa halinde " Soru & Cevap " şeklinde derlediğimiz sayfamızı incelemesinde büyük fayda var.