Yazarlara bazı önerilerimiz var

Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır blog sayfasını kullanmayınca, bir fonksiyonu olduğunu hatırlayalım istedik. :)
Bu yüzden , bu defaki yazımızda yazar arkadaşlarımıza bazı önerileri ele almak istedik.

Kendinizi öncelikle motive edin

Bu platform, serbest zamanlı yazar ruhunu birebir yansıtmaktadır. Yani, size hiçbir zaman şu konuda yazacaksınız, şu sürede teslim edeceksiniz ( siparişler dışında ) diye bir kısıtlama koyulmaz. 50 kadar kategorimiz var. Araştırma ve yazma potansiyeliniz hangi kategoriye yatkınsa, o kategorilerde sınırsızca yazabilirsiniz. Yazmaya başlamadan önce, bizde ele alacağınız konuya biraz araştırma yaparak hakim olmanızda fayda var. Çünkü, çoğu bilginin niteliği aslında yazarının özgün yorumuyla artar. Özgün içerikli yazılar dışında, kopya içeriğinde bu sitenin kapısından geçemediğini düşünürsek, mutlaka araştırdığınız konuda yazılar kaleme alın. Gerçekten okuyucuya bir şeyler katabileceğinize inandığınız konularda, rahat ve sakin bir ortamda hatta mümkünse yavaş tempo bir müzik eşliğinde dökün kelimelerinizi.

Örnek alın, ama özgün olun

Malum, birçok başarı hikayesinde hep bir takım örneklerle kişileri idol edinmemiz önerilir. Bize kalırsa, en iyisi sizsiniz :) Çünkü, ne sizden başkası o yazıları tekrar ele alıp yazabilir, ne de sizin verdiğiniz okuma zevkiyle hazırlayabilir. Burada yer alan En Uygun Makale Yapısı öneri ve kurallarına uyarak ele alacağınız her içerik, potansiyeli yüksek yazılı bir kaynaktır. Öğretir, eğitir, hatırlatır ve geliştirir. Örnek almanız için size vereceğimiz platform yazarlarımız zaten , istatistik sayfamızdaki performansları ile herkese açık yayınlanıyor. Profilleri dolu dolu, yazdığı içerik kategorileri farklı yazarların ne denli iyi işler çıkardığını sizde görebilirsiniz. Ama, tekrar etmekte fayda var : " Örnek alın, ama özgün olun."

Baktınız satılmıyor, silin - geliştirin tekrar yükleyin!

Sitemizdeki bazı yazarlarımız çokça şu soruyu soruyor : " Uzun zamandır satışta olan içeriklerim var , ama satılmıyor. Neden? "
Aslında birkaç sebebi var; profiliniz yetersiz, bir iki içerik ekleyerek kazanç elde etmeyi ummanız saçma, güncel konulara değinmemeniz ilginç gibi... Şaka şaka :) Ama, her şakanın da bir doğruluk payı var demeden geçemeyiz. Klişeyiz , evet :) 
Uzun süredir satamadığınız yazılarınızı, sistemden silerek tekrar kaleme almaya çalışın. Biraz güncelleyin, biraz geliştirin. Sonra tekrar kontrol etmemiz için sisteme yükleyin. Bazı yazılar, eklenme tarihi çok önceden olduğu için geride kalabiliyor. Hem bu sayede, listelerde ön sırada olabilir, hemde geliştirerek daha çok kazanç elde edebilirsiniz.

Kendi göbek bağınızı , kendiniz kesin!

Hoppala paşam, malkara keşan :) Durun hemen, bunu öylesine demedik. Platform olarak, elimizden gelen tüm gayret ile tanıtım ve reklam çalışmalarını zaten sürdürmeye devam ediyoruz. Fakat, çekişmenin büyük olduğu bir kulvardayız.

İnanın, platformdan tek kazanç yöntemimiz olan komisyon gelirlerini - reklam harcamaları için , sağ cebimizden alıp, diğer iş ortaklarımızın sol cebine direkt koyuyoruz :) Bu bir süre daha böyle devam edecek, etsin de zaten. 10 ayda 2500 kişiye ulaşmak , işte bu yüzden bizler için çok önemli bir gelişme. Burada, siz yazar arkadaşlarımız; profil bağlantı adreslerinizi sosyal medya üzerinden, farklı forum ve portal sitelerinden açık olarak paylaşarak, bireysel çabalarınızla satışlarınızı arttırabilir, profil bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Bu sayede, sitemizden haberdar olmayanlar dahi, diğer yazılarınızı da keşfederek, hem bizler için potansiyel müşteri - hem sizler için sıkı takipçi olurlar. Bizde, bu emekleriniz için, size ancak minnettar olabiliriz :)