Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak nasıl olur diyenler burada mı? İşte oturduğunuz yerden, bilginizle kazanıp zevkinizle paranızı harcayabileceğiniz bir iş!

Makale yazarak para kazanmak, aslında son zamanların en popüler freelancer iş kollarından birisi haline gelmiştir. İster ev hanımı olun ister öğrenci olun ya da isterseniz ek iş arıyor olun eğer içerisinde Word Office olan bir bilgisayarınız ve internetiniz varsa makale yazarak kolay bir şekilde gelir elde edebilirsiniz.

İnternet üzerinde makale yazarlığı yapmak isteyen birçok üyeyi bir arada toplayan birçok site vardır. Bu siteler arasından öncelikle güvenilir olan ve para kazandıran siteleri bularak kolay bir şekilde evinizin konforunda gelir elde edebilirsiniz. Ancak bu iş için bilgisayar ve internetin yanı sıra bir de iyi düzeyde klavye kullanım kabiliyetinizin olması da son derece önemlidir.

Son dönemlerde sadece Türkiye’de değil tüm dünya genelinde makale yazarak para kazanmak ciddi boyutta ilgi gören bir iş haline gelmiştir. Hatta öyle ki; birçok kişi bu iş sayesinde ek gelir elde ederken aynı zamanda kurmak istediği iş için de sermaye oluşturabiliyor. Yani kısacası; makale yazarlığı işi sermaye gerektirmeyen ve genel bir teknik bilgi ile kısa sürede kavrayabileceğiniz popüler bir ek gelir imkanlarından birisidir.

İnternet kullanım alanının her geçen gün daha da genişlemesi, beraberinde ürün ve hizmet alanında kullanılan web sitelerinin sayılarının da artmasına ortam hazırlamıştır. Haliyle ürün ve hizmetlerini kısa sürede geniş kitleye ulaştırmak isteyenlerin ihtiyaçlarının başında da metin yazarları gelmeye başlamıştır.

İlgi ve yetenek alanlarınıza göre yazılarınızın konularınızı belirleyerek ek gelir serüveninizi aynı zamanda eğlenceli bir hale de getirebilirsiniz. Yemek tarifleri, ödev konular, oyun ve teknoloji gibi birçok alanda makale yazarak para kazanmak oldukça kolay bir iştir.

En Çok Kazandıran Makale Siteleri

İnternette kısa bir sörf yaptığınızda makale yazdıran ve kazanç kapısı oluşturan sayısız site vardır. Ancak her sektörde olduğu gibi elbette bu sektörde de iyi niyeti su istimal eden, emeği sömüren siteler ile de karşılaşmanız muhtemeldir. Ayrıca herhangi bir yazılı sözleşmeye bağlı olmadığınızdan emeğinizin karşılığını alamadığınızda herhangi bir ispat dayanağınız da olmayabilir.

Makale yazarak para kazanmak istiyorum diyorsanız tüm bu nedenleri göz önünde bulundurarak geniş çaplı bir araştırma ile hem güvenilir hem de çok kazandıran makale siteleri bulmanız mümkündür. Bu sitelere üye olmak tamamen ücretsizdir. Her sitenin ödeme zamanı ve minimum limit uygulaması farklıdır. Bu detaylara site araştırmaları yaparken yer vermeniz daha sonrasında hayal kırıklığına uğramamanız adına da faydanıza olacaktır.

Makale yazarak para kazanmak için site araştırması yapıyorsanız bu konuda Makaleyaz.Net, İyi Makale ve makale.net siteleri son derece güvenilir siteler olmak üzere aynı zamanda en çok kazandıran sitelerdir.

Makaleyaz. NET

Makale yazarları ile alıcıları bir platformda toplayan Makaleyaz. Net, makale yazarak para kazanmak isteyenlerin mutlaka yolunun düşmesi gereken adreslerin başında geliyor. 1000’i aşkın alıcısı yani standart üyesi olan Makaleyaz. Net, aynı oranda makale yazarlarını da çatısının altında barındırıyor. Bu platformda iki farklı şekilde gelir elde edebilirsiniz.

Dilerseniz istediğiniz konularda makalelerinizi satışa koyarak satılmasını bekleyebilirsiniz. Dilerseniz de alıcıların sisteme verdiği siparişlere teklif verebilirsiniz. Teklifiniz onaylandığında ise iş sizindir! Siparişinizi yazıp sisteme yüklediğinizde alıcı siparişinizi onaylar ve kazancınız hemen panelinize eklenir. Sitenin 50 lira alt limiti vardır. Kazancınız 50 TL olduğu an sistemdeki banka hesabınıza kazancınız anında otomatik olarak aktarılır.

İyi Makale. COM

En çok kazandıran makale yazarlığı sitelerinden birisi de İyi Makale sitesidir. Tıpkı Makaleyaz. Net formatında bir site olan İyi Makale, yine alıcılar yine satıcıları yani makale yazarlarını bir araya getiriyor. Burada da hazır makale yazarak satışa sunabileceğiniz gibi aynı zamanda alıcıların sipariş verdiği işlere de tekliflerinizi vererek kazanç elde edebilirsiniz.

Bu sitenin diğer sitelerden farkı ise sadece abonelik ücreti almasıdır. Genellikle makale yazarlığı siteleri ücretsiz olmasına rağmen İyi Makale sitesi bu özelliği ile makale yazarak para kazanmak için farklı görünse de aslında bilginizi kazancınıza çevirebileceğiniz doğru adreslerden birisidir.

Makale.net

Makale yazarak para kazanmak için tercih edebileceğiniz güvenilir ve en çok kazandıran sitelerden birisi de Makale.net sitesidir. Bu sistem üzerinde de makalelerinizi yazarken hem kendinizi geliştirebilir hem de aynı zamanda bilgilerinizi kazanca dönüştürerek ek gelir elde edebilirsiniz.

Nasıl Makale Yazılır?

Makale yazmak, aşırı zor bir iş olmasa da belli başlı teknik kuralları bilmeniz gereken bir iştir. Günümüzde neredeyse tüm alıcıların talebi “SEO uyumlu makale” olmaktadır. SEO uyumlu makaleler, Google arama motorunda ilk sıralara yerleşmesi beklenen makalelerdir. Bu makaleleri yazmak için de önemli ancak bir o kadar basit olan birkaç teknik bilgi mevcuttur.

Teknik SEO bilgisine sahip olmanız da tek başına makale yazarak para kazanmak için yeterli olmayabilir. Aynı zamanda araştırmayı ve yeni bilgiler öğrenmeyi seviyor olmanız da bu işte kendinizi hızlı şekilde geliştirmenizi sağlayacaktır. Genel bir SEO teknik kurallarına hakimseniz, Word kullanmayı biliyorsanız bu işi yapmanız sizin için zor olmayacaktır.

Makale yazarak para kazanmak için en önemli gerekliliklerinden birisi de özgünlüktür. Bu işte yazdığınız her yazının özgün yani benzersiz olması en temel kuraldır. Bu nedenle de mutlaka yazılarınızı kaleme alırken kendi yorum ve cümlelerinizle yazmanız sizi hızlı bir şekilde başarıya götürecektir.

Yazı Yazarak Para Kazanma

Basit teknik kuralları bilerek kendi ilgi alanlarınız doğrultusunda kelimelerinizi kazanç haline dönüştürebilirsiniz. Makale yazarak para kazanmak, pasif bir gelir yöntemi olmamakla birlikte belirli bir mesai ve uğraş isteyen bir iştir. Ancak size freelance çalışma imkânı sunduğundan evinizden çıkmadan hatta günlük işlerinizi yerine getirerek, kendi belirlediğiniz zaman dilimleri içerisinde çalışabilirsiniz.

İlgileriniz ve yeteneklerinize göre ister ev hanımı ister öğrenci isterseniz de emekli ya da çalışıyor olun Word bilginiz varsa bir de internete bağlı bir bilgisayarınız varsa ek gelir elde ederek siz de bilginizi kazanca çevirebilirsiniz. Farklı sitelerde farklı şekillerde makale yazarak para kazanmak için ilk olarak en çok kazandıran ve aynı zamanda güvenilir olan siteleri bulmanız gerekir. Tüm bu hazırlıklardan sonra ise kelimelerini hemen kağıda dökerek kendi paranı bilginle kazanarak zevkinle harcayabilirsin!