Sipariş Tekliflerini Değerlendirirken Nelere Dikkat Edilmeli

Platform üzerinden, hazır içerik satın al işlemi yapabileceğiniz gibi aynı zamanda özel içerik ihtiyaçlarınıza göre sipariş ilanları açarak teklifte toplayabilirsiniz.
Makale siparişi vermek için, öncelikle bu konulara dikkat etmenizde fayda var.

* Sipariş ilanlarınızda detaylara önem verin

Platform üzerinden, standart üye olanlar hesaplarında kredi yükledikten hemen sonra sipariş ilanı açabilmektedir. Sipariş ilanı açmak için panellerinden giriş yaparak, Makale Siparişi sekmesine tıklayabilir ve formu doldurabilirler. Formda yer alan bilgileri girerken, mutlaka ihtiyacı olan içerikle alakalı tüm detayları, yazarların dikkat etmesi gereken noktaları belirtmeleri gerekiyor. Unutulmamalıdır ki; sipariş sürelerinden , kelime sayılarına kadar sipariş  detaylarında yer alan bilgilere göre platformdaki yazarlar teklif vermektedir. Ayrıca, sistem üzerindeki iş düzeni de bu detaylara göre işlemektedir. Süre, sipariş adedi, varsa başlıklar, anahtar kelimeler, alt başlıklar vs. tüm detayları gereken alanları doldurarak girebilirsiniz.  Sipariş ilanı açmadan önce ayrıca teknik bilgilere göz atmak için burada yer alan detaylara göz atmanızda da fayda var.

* Teklif veren yazarların profillerine mutlaka göz atın

Platform üzerinde yüzlerce farklı stilde içerik hazırlayan, bu alanda tecrübeli veya ilk kez burada tecrübe kazanacak olan yazar var.  Size teklif verdiklerinde, sistem mail ve sms olarak bildirimler yapmaktadır. Bu bildirimleri takip ederek, panelinizdeki Makale Siparişi / Makale Siparişlerim sekmesinden detay butonuna tıklayarak gelen teklifleri inceleyebilirsiniz. Her yazar isminin üzerine tıkladığınızda profil sayfalarına yönlendirilirsiniz. O yüzden, verdikleri teklifleri değerlendirirken önceden yaptıkları işi, hakkında yapılan yorumları , puanını kontrol etmenizde fayda var. Unutmamalısınız ki; sadece fiyat olarak uygun verilen teklifler tercih sebebi yapılmamalı! Sizlere teklif veren her yazarın, profilindeki detaylara ve niteliklerine göz atarak karar vermeniz beklediğiniz kalitede bir iş için oldukça önemlidir.

* İş teslimi sonrasındaki değerlendirme süresini atlamayın

Sipariş sisteminde, iş teslimi sonrasında 24 saatlik bir iş değerlendirme süresi vardır. Sistem üzerinden size teslim edilen işleri, kontrol etmek, değerlendirmek tamamen sipariş verenin sorumluluğundadır. 24 saat içinde, gerekli değerlendirmeleri yaparak ödeme onayı veya anlaşmazlık / ret işlemini mutlaka yapın. Herhangi bir işlem yapılmayan tamamlanmış siparişler, 24 saat sonrasında ödeme kabul oto onay verilerek sonlandırılır.

* Teklif toplama sürelerine dikkat

Platform üzerinde oluşturulan her siparişin, standart olarak 3 günlük teklif toplama süresi vardır. Bu süreç sonrasında, gelen teklifler ve sipariş sistemden otomatik kaldırılır. O nedenle, 3 günlük süre sona ermeden mutlaka tercih yapmaya dikkat ediniz.