İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir? | 2021İnternetten para kazanma yolları son dönemlerde herkes tarafından sıklıkla araştırılmakta ve merak edilmektedir. Özellikle, koronavirüs salgını nedeniyle tam kapanmaya gittiğimiz şu günlerde, birçok kişi geçimini sağlayabilmek için internetten para kazanma yöntemlerini araştırmaya başladı.

 

Kimi kişiler yazı yazarak para kazanma yolunu tercih ederken kimi kişiler ise internet üzerinden ürün satarak geçimlerini sağlamayı tercih etti. Bizlerde, makaleyaz.net ailesi olarak tam kapanma sürecinde para kazanabilmeniz için internetten para kazanma yolları listesini hazırladık. İşte, sizler için hazırladığımız o muhteşem ve detaylı liste…

 

İnternetten Para Kazanabileceğiniz 10 Muhteşem YöntemMakaleyaz.netailesi olarak internetten para kazanabileceğiniz 10 muhteşem yöntemi sizler için derledik. Dilerseniz, hazırladığımız bu listeyi inceleyebilir ve kendinize uygun olan yöntemi kullanarak internet üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz…

 

1.    NFT Satışı Yapabilirsiniz


İnternet üzerinden NFT satışı yaparak son derece kolay ve pratik bir şekilde para kazanabilirsiniz. Son dönemlerde oldukça revaçta olan bu yöntem ile Ethereum üzerinden ödemelerinizi alabilir veya Ethereum yatırımı da yapabilirsiniz. Çeşitli internet siteleri üzerinde yaptığınız sanat eserlerini (GIF, video, oyun içerikleri, resim…) pratik bir şekilde satmaya başlayabilirsiniz.

 

NFT Satışı için oldukça popüler olan OpenSea, Mintable, Nifty Gateway ve Rarible gibi Pazar yerlerini kullanabilirsiniz. Unutmayın, NFT Satışı yapabilmek sadece dijital bir cüzdana gereksiniminiz vardır.


2.    Özgün YouTube Videoları Çekerek Para Kazanabilirsiniz


Video paylaşım platformlarından biri olan YouTube üzerinden özgün videolar çekerek para kazanabilirsiniz. Herhangi bir konuda özgün içerikler üretebilir ve ürettiğiniz bu içerikleri de video paylaşım platformuna yükleyebilirsiniz. Ardından YouTube iş ortaklığı başvurusu yapabilir ve hesabınızı Google Adsense hizmetine bağlayarak reklamlar üzerinden gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

 

Kısa süre içerisinde YouTube kanalınızı da büyütebilir ve ücretli abonelik hizmetine geçiş sağlayabilirsiniz. Unutmayın, YouTube üzerinden para kazanabilmek için sabırlı olmalı ve aktif bir şekilde özgün içerik üretiyor olmalısınız.

 

3.    Stok Fotoğrafı Satabilirsiniz

  


Günümüzün en popüler para kazanma yöntemlerinden biri de hiç kuşkusuz stok fotoğrafçılığı. Sizlerde, çektiğiniz birbirinden güzel fotoğrafları internet üzerinden satışa koyabilir ve kısa bir süre içerisinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.  Fotoğraflarınızı satabileceğiniz en güzel siteler ise şu şekildedir; iStockPhoto, Stockxpert, Fotolia, Crestock, Dreamstime’dır.

 

4.    İnternetten Para Kazanma Yolları Arasında Makale Yazarlığıda BulunuyorMakale yazarlığı, evde para kazanmanın yolları arasında yer alıyor. SEO uyumlu ve özgün olarak yazacağınız makaleler sayesinde aylık asgari ücret kadar gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bu sektörde kendinizi geliştirerek editörlük kariyerinize de başlayabilirsiniz.

 

SEO Uyumlu ve özgün olarak yazacağınız makaleleri, çeşitli makale satış sitelerinde veya forumlarda satabilirsiniz. Eğer, daha önce makale konusunda bir deneyiminiz yoksa ve bu sektörde kendinizi geliştirmek istiyorsanız makaleyaz.netplatformunun sunduğu ücretsiz eğitimlere katılabilir ve söz konusu platformun özel ekibi içerisine dahil olabilirsiniz.


5.    Anket Doldurabilirsiniz


Anket doldurarak para kazanma yöntemi hiç kuşkusuz yıllardır popülerliğini korumaktadır. Çeşitli internet sitelerinin sunduğu bu hizmetten yararlanabilir ve size en uygun anket çalışmasına katılarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

Öğrenciler için internetten para kazanma yolları arasında yer alan bu yöntem için Panel Station TR, İpsos i-Say, Survey Pago ve Marketagent gibi platformları kullanabilirsiniz. Unutmayın, anket doldurarak para kazanmak istiyor iseniz mutlaka anket sorularına doğru bir şekilde cevap vermelisiniz. Zira, yanlış bir şekilde vereceğiniz cevaplar yüzünden ileride bir daha anket alamayabilirsiniz.

 

6.    Kripto Para Alım ve Satımı Yapabilirsiniz

  


İnternetten para kazanma yolları arasında kripto para ticareti de bulunuyor. Sizlerde kripto para borsasını takip edebilir ve size en uygun olan kripto parayı satın alarak yatırım yapabilirsiniz. Dilerseniz, aldığınız bu kripto parayı al sat yaparak kısa sürede kar edebilir veya satın aldığınız kripto parayı bekleterek daha çok değerlenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Para kazandıran uygulamalar listesinde yer alan Paribu ve BTC Türk gibi borsaların uygulamalarını güvenle kullanabilirsiniz. Söz konusu kripto para borsalarının uygulamalarında satın aldığınız dijital paraları saklayabilirsiniz.

 

7.    Sosyal Medya Üzerinden Ticaret Yapabilirsiniz


Sosyal medya üzerinden son derece kolay ve pratik bir şekilde ürün satışı yapabilirsiniz. Dilerseniz, kendinize ait bir sayfada ticaret yapmaya başlayabilir dilerseniz de herhangi bir sayfa ile anlaşma yaparak e-ticaret sektörüne atılabilirsiniz.

 

Evde para kazanmak isteyen bayanlar için oldukça harika olan bu yöntem için mutlaka bir şirketinizin olması gereklidir. Zira, herhangi bir şirketiniz yok ise ilerleyen dönemlerde ciddi bir ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

8.    Müzik Dinleyerek Para Kazanabilirsiniz


Müzik dinleyerek internet üzerinden son derece kolay ve pratik bir şekilde para kazanabilirsiniz. Müzik dinleyerek para kazanma yöntemi için çeşitli internet sitelerine üye olabilir ve çeşitli müzikleri dinleyebilirsiniz. Dinleme işlemi bittikten sonra müzik ile ilgili değerlendirmenizi yapabilir ve kazancınızı alabilirsiniz.

 

Söz konusu yöntem her ne kadar çok fazla ülkemizde pek bilinmese de dünya genelinde aktif bir şekilde kullanılıyor. İnternetten para kazanma yollarıarasında gösterilen bu yöntem için en uygun platform ise hiç kuşkusuz www.musicxray.com isimli platformdur. Sizlerde bu platforma üye olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

9.    Online Eğitim Vererek Son Derece Kolay Bir Şekilde  Para Kazanabilirsiniz


İnternetten para kazanma yolları arasında online olarak vereceğiniz eğitimler de bulunuyor. Herhangi bir konuda kendinize güveniyor iseniz son derece kolay ve pratik bir şekilde internet üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Online eğitim ile para kazanmaya başlayabilmek için Udemy.com internet sitesine üye olabilir ve kurslarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

 

Üstelik, dünya genelinde son derece popüler olan bu platformda eğitim verebilmek için herhangi bir sertifikaya da gereksinim duyulmuyor. Tek yapmanız gereken söz konusu siteye eğitmen olarak üye olmak ve hazırladığınız kursları yayınlamak.

 

10.  Oyun Oynayarak Kısa Süre İçerisinde Oldukça Fazla Para KazanabilirsinizOyun oynayarak internet üzerinden oldukça kolay ve bir o kadar da pratik bir şekilde para kazanabilirsiniz. Günümüzde oldukça yaygın olan bu yöntemi uygulayabilmek için YouTube platformunda kanal açabilir veya Twitch üzerinden hesap açarak oyun yayınlarına başlayabilirsiniz.İnternetten para kazanma yollarıarasında yer alan bu yöntem sayesinde kısa süre içerisinde binlerce TL gelir elde edebilirsiniz.

 

Bu yöntemi başarıyla uygulayabilmek için öncelikli olarak sabırlı olmanız gerekmektedir. Sabırlı olduktan sonra düzenli bir şekilde oyun yayınları yapmalı ve kanalınızı büyütmelisiniz. Ayrıca, kendinizi bu alanda ispatladıktan sonra sizlere gelecek olan reklam tekliflerini de değerlendirebilir ve kazançlarınızı ikiye katlayabilirsiniz.

 

Bonus İçerik: Online Çeviri Yaparak Para Kazanabilirsiniz


İnternetten para kazanma yolları arasında hiç kuşkusuz online çeviri hizmetleri de yer alıyor. Yabancı dilinize güveniyorsanız çeşitli platformlarda çeviri hizmeti verebilir ve oldukça kısa bir süre içerisinde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Online çeviri hizmeti için SadeceON, Bionluk, Upwork ve Fiverr gibi platformları güvenle kullanabilirsiniz.

 

Makaleyaz.netailesi olarak internetten para kazanma yolları listesini sizler için hazırladık. Sizlerde, bu listede yer alan yöntemleri uygulayarak gerek kısa süre içerisinde gerek ise uzun vade de para kazanmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın, internet üzerinden para kazanabilmek için öncelikli olarak sabırlı olmalısınız. Sabırlı ve pes etmeden yapacağınız işler ile internet dünyasında adınızdan kolaylıkla söz ettirebilirsiniz.