Bilgisayarda Yazı Yazarak Para Kazanma Taktikleri

Bilgisayarda Yazı Yazarak Para Kazanma Taktikleri

Yazı yazarak para kazanma yeni bir iş kolu olarak hayatımıza girmiş durumda. Birçok insan tam zamanlı olarak veya serbest zamanlı olarak yazı yazmakta ve bu şekilde gelir elde etmektedir. Emek – gelir orantısına göre kazanç elde edilen bu sektörde kim ne kadar çalışır ise o miktarda kazanmaktadır.Yeni iş fikirleri arayan insanlara internet dünyası geniş bir kapı aralamaktadır. Aralanan bu kapıda makale yazarak para kazanma fikri insanları en çok etkileyen fikir olarak ön plana çıkıyor. Özellikle pandemi nedeniyle işinden olan çalışanlar, üniversite öğrencileri, öğretmenler ve daha farklı sektörlerde iş yapan kişiler bu alana yönelmektedir. Peki, yazılar nasıl yazılır? Makale yazarak para kazanmak için neler yapılmalıdır? Yazımızın devamında sizlere bu konuda bilgi vereceğiz.

Yazı Yazarak Para Kazanma

İnternet kullanımının yaygılaşması sayesinde birçok firma, basın yayın organı ve özel projeler çalışmalarını internet ortamına taşıdı. Her proje sahibi, sitelerinin Google aramalarında üst sıralarda çıkabilmesi için çalışmalar yapıyor. Yapılan bu çalışmalara SEO çalışması denmektedir. Sitelere eklenecek olan yazılar SEO teknikleri ile yazılarak Google sıralamalarında üstlerde yer alması sağlanmaktadır.

Yazarlara iş burada düşmektedir. Web sitelerin alanlarına göre içerik üretecek olan yazarlar bu yazılarını SEO uyumlu olarak yazmalıdır. SEO uyumlu makale nasıl yazılır sorusuna cevabı linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.   Yazılan yazılar mutlak suretle özgün olmalıdır. Kopya içerik yazılan yazılar alıcılar tarafından kabul görmez. Bu durum hem prestijiniz açısından hem de kazancınız açısından sizi zarar uğratacaktır. Yazıların konuları; sağlık, ekonomi, gezi yazısı, eğitim, güncel haber, hobi, sinema, sanat, yemek tarifi, teknoloji gibi birçok alanda olabilir. Her sitenin projesi farklıdır. Bu farklılıklara göre ilgi çekici ve kaliteli içerikler üreterek yelpazenizi genişletebilirsiniz. Yazı yazarak para kazanma sektöründe isminizi bilinir hale getirebilirsiniz.

Yazı Yazarak Ne Kadar Kazanılır?

Yazı yazarak para kazanma işinde verilen emek elde edilecek kazancı belirlemektedir. Kim ne kadar çok emek verir ise o oranda kazancı artmaktadır. Evden çalışma rahatlığında işlerini ilerleten kişiler asgari ücret üzerinde kazançlara kolay şekilde ulaşabilmektedir.

Yazıların fiyatları 100 kelime üzerinden hesaplanmaktadır. 100 kelime fiyatını yazılarınızın kalitesine göre kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu fiyat belirlemesinin ardından makaleniz kaç kelime ise fiyat otomatik olarak güncellenecek ve satışa sunulacaktır. Satılan her makaleden komisyon kesilmektedir. Komisyonun ardından kalan diğer tüm gelir hesabınıza aktarılır. Ne kadar çok yazı yazar ve satarsanız geliriniz de o kadar çok olacaktır.Günlük 50 TL’lik satış yaptığınızı düşünür iseniz aylık 1500 TL kazanç garantidir. Ayrıca site üzerinde özel siparişler oluşturulmaktadır. Bu siparişler kısıtlı zamanda istenen yazılar olduğundan ve teklif usulü iş alındığından istediğiniz fiyatı verebilirsiniz. Siparişe verdiğiniz fiyat kabul edilir ise özel yazarak eklediğiniz yazılara ek olarak sipariş geliri de elde edebilirsiniz. Bu sayede müşteri kazanabilir ve devamlı bir gelir elde edebilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Bilgisayarda yazı yazarak para kazanma işinde aşama kaydeden kişiler daha sonra kendi bloglarını ve sitelerini kurmaktalar. Bu para kazanma konusunda ikinci bir aşama olarak görülür. SEO tekniklerini kullanarak yazı yazan kişiler kendi sitelerine ve bloglarına da yazı yazmak ve reklam geliri elde etmek isterler.

Bunun için ilk önce bir alan adı belirlemeli ve sitenizi kurmalısınız. Bu konuda bilginiz yok ise tecrübeli kişi veya kurumlardan destek alabilir ve sitenizi kurdurabilirsiniz. Bu aşamadan sonra bildiğiniz işi yapacaksınız. Yazılarınızı SEO uyumlu yazarak blog veya sitenize ekleyerek yayınlamalısınız. Sitenizin ilk zamanlarında rekabet edebileceğiniz anahtar kelimeleri bulmanız faydalı olacaktır. Yazılarınız üst sıralara çıktıkça ziyaretçiniz artacak ve reklam tıklamaları çoğalacaktır. Tabi reklam tıklamalarının oluşabilmesi için de gerekli kriterleri tamamladıktan sonra Adsense başvurusu yapmanız gerekecektir.Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Sitesi olan kişiler sitelerini güncel tutabilmek için yazıya ihtiyaç duyarlar. Bu yazılar makale yazarlığı yapan kişiler tarafından hazırlanır ve satışa sunulur. Yazıların satışları makaleyaz.net platformu üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Yazılarınızı uygun kategorilere ekledikten sonra satıcıların gelmesini bekleyin. Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği bu platformda satışlarınız hızlı şekilde gerçekleşecektir.

Yazılarınızı yazarken farklı kaynaklardan faydalanabilirsiniz. Fakat bu faydalanma kopya olarak algılanmamalıdır. Kopya içerikler kesinlikle kabul edilmez. İçeriklerinizi kendi cümlelerinizle ve bilgi verici şekilde yazmanız faydalı olacaktır. Okuyucuyu tutan ve Google sıralamalarında üst sıralarda yer alan yazılar yazdıkça isminiz duyulur ve bilinir hale gelecektir. Bu da bol satış yapmanız ve özel olarak iş alabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Yazı yazarak para kazanma konusunda istekli olan kişiler özel eğitimlere de katılabilirler. Bu eğitimler sayesinde SEO konusunda daha geniş bilgiye sahip olabilirler. Bu sayede yazdıkları yazıların kalitesi artacaktır ve 100 kelime fiyatlarını da o kalite miktarınca artırma fırsatı elde edeceklerdir. Bu da yazı yazarak para kazanma konusunda daha fazla gelir elde etme fırsatı sunacaktır.