PrePostSeo Nasıl Kullanılır? - Özgünlük Kontrol Aracı


Bizler gibi en çok ilgilendiğimiz konu içerik olunca, içeriklerin özgünlüğü konusunda da sürekli arayış ve " en iyisini " keşfetme amacında oluyoruz. Yerli servislerle beraber, özellikle birçok kullanıcının ücretsiz faydalanabileceği özgünlük testi servisi olarak bu yazımızda PrePostSEO 'yu inceleyeceğiz.

* Ücretsiz servisler arasında en güvenilir ve detaylı olanlardan birisi

Servisin, en çok ilgimizi çeken kısmı , tamamen ücretsiz ( Pro Plan satın almayı düşünmeyenler için ) olması. Özellikle, basit bir kayıt prosedürü olan PrePostSEO'ya kayıt olarak, sınırsız şekilde kullanabiliyorsunuz.

Nasıl yapılır ?

https://www.prepostseo.com/login?register=1 bu bağlantıyı tıkladıktan sonra, Free ( Ücretsiz ) olan paketi seçerek, karşınıza çıkan formda istenilen bilgileri girmeniz yeterli. Sonrasında, e-mail adresinize gönderilen aktivasyon bağlantısını tıkladığınızda artık servisi ücretsiz olarak sınırsız kullanma hakkına sahip olursunuz.

Sınırsız Kullanım Hakları:

Kayıttan sonra, https://www.prepostseo.com/plagiarism-checker bu bağlantıyı ziyaret ettiğimizde 1000 kelimeye kadar ( içerik uzunluğu 1000 kelimeyi geçerse, servis uyarı verir ve işlemi gerçekleştirmez. ) adet olarak herhangi bir sınır olmadan işlemlerinizi yani özgünlük testlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İster dosya yükleyerek, ister metin alanına içeriğinizi kopyala / yapıştır yaparak ekleyebilirsiniz.

Şuan Türkçe dahil 4 dilde kontrol imkanı sunmaktadır.

Kontrol sonrasında, size 2 tip istatistik verir:

Birincisi tamamen alıntı olan cümlelerin istatistiğini verdiği Kırmızı - benzer ( Spin veya Re-Write ihtimali olarak değerlendirdiğimiz ) cümlelerin olduğu sarı işaretleme.

Sorgu sonrasında, yan ekranda ( Sağda ) , benzerliklerin hangi site adresleriyle uyuştuğunu gösteriyor. Bu sayede, o adresleri ziyaret edip, içeriğin benzer cümlelerini de oradan inceleme şansınız oluyor.

Kırmızı işaretli alan ise tamamen birebir kopyalanmış / alıntılanmış alanlardır.


İçerik özgünlüğü testleri için önerdiğimiz servisleri ve kısaca açıklamalarını da, burada bulabilirsiniz.