Çinde 3000 Mado Şubesi Açılıyor

Yazar Profili : MakaleProfesörü

Meşhur Maraş dondurması
Çinlilere tanıtıldı. Mado yönetim kurulu başkanı Mehmet Kanbur tarafından Kahramanmaraş’a davet edilen Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ronghua Group Yönetim kurulu Başkanı Jiancheng Wang ve ekibi Mado’nun Kahramanmaraş’taki fabrikasını gezdi. Wang üretim tesislerini incelemesi sırasında dondurmayı tattıktan sonra Maraş dondurmasına hayran kaldığını, Çin’de 3000 şube açabileceklerini hatta bu sayının Asya genelinde daha da artabileceğini söyledi. Dondurmanın lezzetini çok seven Çinli iş adamı Mado’nun büyük bir teknoloji ile çalıştığını, geleneksel tatları doğal malzemelerle ürettiklerini ve ülkelerinde 1000 şube açmak niyetiyle geldikleri halde 3000 Mado şubesi açmanın mümkün olabileceğini ifade etti.

 

Ustalık ve Hammadde Hayran Bıraktırıyor

Mado’nun kurul başkanı Kanbur, tesisleri hakkında bilgi verirken dondurmada kullanılan sütün keçi sütü ağırlıklı ve ürünlerin tamamının da doğal olduğunu belirtti. Hammaddenin dondurma üretiminde önemli rol oynadığını ve kesinlikle seradan değil mevsiminde tarlada yetiştirilen günlük meyvelerle dondurma yaptıklarını açıklamalarında vurguladı. Kahramanmaraş dondurmasına dünyanın hayran kalmasına sebep olarak da kullandıkları iyi hammaddeyi ve ustalıklarını gösterdi. Osmanlıdan bu yana dördüncü kuşak olduklarını ve bu kuşağında devam ettiğini sözlerine ekleyen Mehmet Kanbur, “ustalıkla ve hammaddenin birleşiminden bu görülen ürün ortaya çıkıyor.” dedi. Dünyaya model olmak gibi bir hedeflerinin olduğunu ve bununla birlikte gelen bütün talepleri değerlendirdiklerini belirten kurul başkanı, hedeflerini gerçekleştirdiklerini söyledi. Açıklamasını “Kahramanmaraş dondurması dünyaya model, Mado’da bu modelin doğum yeri” şeklinde verdiği sözlerle noktaladı.

Çinli iş adamı Wang ise dondurmayı yerken büyük keyif aldıklarını, dondurmanın çok lezzetli olduğunu, Çin’de 3000 Mado şubesi açabileceklerini ve ilerleyen zamanlarda da Asya pazarında Mado ile birlikte büyümek istediklerini sözlerini dile getirdi.