3

Takipçi

10 / 89

Hazır Makale

0 / 5

Makale Sipariş

Genel Yorum Puanı

Yazar Bilgileri

  • Üyelik Tarihi : 2019-04-20
  • Şehir : Yenimahalle, Ankara

Yazar Hakkında

Merhabalar, ben Buket.. Türkiyede Sosyal bilimler mezunuyum. Almanyaya gittiğim ilk yıl sosyoloji, felsefe ve latin dili edebiyatı üzerine mastır eğitimi almak için orada üniversiteye başladım. Bu bölümleri 2şer yıl okuduktan sonra bana kazanç getirmeyeceğini düşünerek değiştirdim ve bilgisayar mühendisliği, ses bilimi (Fonetik ve Fonoloji) ve psikoloji üzerine mastır eğitimi aldım. Fakat tam mastır tezimi yazıp üniversiteyi bitirmek üzereyken öğrenci vizem uzatılmadığı için okuduğum bölümleri maalesef bitiremedim, buna rağmen bu alanlarda oldukça fazla bilgi sahibi olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. RSS, XML, RDF, LUA, HTML, JAVA, JAVA APPLET, C, Photoshop, Prolog, vs. gibi ve daha birçok programlama dillerinin ve informasyon teknolojisi konulu seminerlere katılarak eğitimler aldım, sunumlar yaptım ve belgelerim mevcut. Psikolojinin birçok alanında da hem yazılı metinler hazırladım hem de sunumlar yaptım. Hep hayallerim doğrultusunda ilerleyerek bugüne kadar ne istediysem öğrendim diyebilirim. Hala da öğrenmeye memnuniyetle devam ediyorum. Almanca biliyorum, İngilizce anlıyorum, Latinceyi unuttum. Ses analiz programlarını kullanabiliyor, montaj yapabiliyorum. Fonetik alfabesine hakimim. Zaman zaman ailemin ya da sevdiğim dostlarımın web sitelerini sıfır sayfa not defteri kullanarak tasarlıyorum, bu konuya vakıf birisiyim. Bilgisayarımı kendim formatlarım. Yazmayı ve şarkı söylemeyi çok seviyorum. Şiir tutkunuyum, 300e yakın şiir seslendirdim. Ayrıca kendimde şiir ve kısa film tarzında hikayeler yazıyorum ve seslendiriyorum. Pastacılık ve kurabiye ayrıca dikiş kurslarına gittim. Pasta yapımı ve süslemesi konusunda ileri derecede hem tecrübeliyim hem de iddia ediyorum, çok iyi yapıyorum. Yemek yapmak benim için bir sanattır ve zevkle yaparım. Bir dönem kına- düğün- doğum günü organizatörlüğü yaptım. Evimde boya - badana, duvarları kağıt ile kaplama ve yerlere laminat döşeme gibi birçok tamir işini kendim yaparım. Teknolojiyi her gün düzenli olarak yakından takip ederim. Yaşantım boyunca edindiğim tecrübelerim, her konuda okumayı sevmem (politika hariç), ilgi alanlarımın geniş olması ve tam anlamıyla meraklı bir kişi oluşum zamanla beni makale yazmaya yönlendirdi. Her konuda içerik üretebilirim. Klavye kullanımında çok hızlı olmama rağmen; makale hazırlarken ince eleyip sık dokumayı, az içerik üretip öz yazmayı ve üretirken çok detaylı bir şekilde araştırmayı prensiplerim olarak kabul ediyorum. Yazdığım makalelerin her ne kadar özgün olduğunu bilsem de yine de insanlık halidir, cümle cümleye benzer düşüncesiyle makaleleri muhakkak özgünlük kontrolü testinden geçiriyorum. Hazırladığım bütün makalelerin dosyalarına resim ekliyorum. Siz isteyin, ben yazayım. Kaleme aldığım makaleleri satın alan herkese teşekkür ederim. Ayrıca yaptığınız yorumlar ile hem beni yönlendiriyorsunuz hem de yazma ilgimin artmasına sebep oluyorsunuz, teşekkür ederim.


İlgi Alanları

Bilgisayar İnternet Web tasarımı Programlama dilleri Kına düğün doğum günü organizasyonları Gezi ve tatil yerleri Psikoloji Sosyoloji Teknoloji Pasta yapmak Yemek yapmak müzik El işleri Hobiler Ve sınırsız her konuda makale yazabilirim


Yazar Yorumları (28)

okuhaber
05-11-2019 03:20:13 - Verilen puan: 5

Makale Başlığı: YENİ VERGİLERİMİZDEN BİRİSİ, DİJİTAL HİZMET VERGİSİ (224 kelime)

Yazılarınızı genel anlamda beğeniyorum. Dil sade anlaşılır, seo kolay uygulanıyor elinize sağlık.

Yazar Cevabı: Asıl ben çok teşekkür ederim...

okuhaber
05-11-2019 03:14:31 - Verilen puan: 5

Makale Başlığı: 5 Dil Bilen Robot Sabiha Gökçen Havaalanında Hizmete Başladı (168 kelime)

Güzel güncel bir haber. Teşekkürler. Elinize sağlık.

Yazar Cevabı: Rica ederim... Asıl ben beğendiğiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.

okuhaber
23-10-2019 01:28:22 - Verilen puan: 4

Makale Başlığı: 1 YIL AKILLI TELEFON KULLANMA 100.000 DOLAR KAZAN (317 kelime)

Geçen yıl haber sitelerinde yer bulmuş ancak son dönemde pek yer verilmemiş bir yarışma şovu. Güzeldi. 100 bin doları alınca bir telefon alacaktır sanırım. Teşekkürler güzeldi.

Yazar Cevabı: Rica ederim, beğenmenize sevindim. Evet, geçen yıl konu olmuş ve Elana bu yılın başında yarışmaya başlamıştı. Geçtiğimiz hafta içerisinde Türk teknoloji sitelerinde tekrar gündeme gelince bende konuyu yeniden ele almak istedim. Ve Size katılıyorum, bence de kesinlikle yeni bir telefon alacaktır. Ayrıca yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Noname3455
06-08-2019 20:18:09 - Verilen puan: 4

Makale Başlığı: Whatsapp Artık Bilgisayarlarda Telefon Bağlantısız Kullanılacak (166 kelime)

Yazar Cevabı: Teşekkür ederim.

Fikir_SİZ_de
09-07-2019 00:10:33 - Verilen puan: 5

Makale Başlığı: Domates Eşliğinde Çiftlik Kebabı (328 kelime)

Yemek tarifini anlatımınızda, resimlerinizde harika.Emeğinize sağlık

Yazar Cevabı: Site içerisinde aldığınız bütün makalelere muhakkak yorum ekliyorsunuz ve bana da yorumlar yaptığınız için ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Bende bütün değerlendirmelerinize ancak bugün cevap verebilme fırsatı bulabildim, fakat bazılarında yorum yapma bölümü maalesef bulunmuyor. Tekrar teşekkür ederim.

Fikir_SİZ_de
06-07-2019 18:05:01 - Verilen puan: 5

Makale Başlığı: Dubaide Gezilecek Yerler (703 kelime)

Resimleri ve anlatımları ile çok güzel bir gezi rehberi, ellerinize sağlık

Yazar Cevabı: Yay burcuyum ve doğamda gezmek var. Dünya genelinde gezilecek ve görülecek her yer benim ilgi alanım dahilinde. Bu konularda makaleler yazmak bana büyük keyif veriyor. Teşekkür ederim.

Fikir_SİZ_de
24-06-2019 01:08:30 - Verilen puan: 5

Makale Başlığı: Kurabiye Lezzetinde Patatesli Ay Çörekleri (306 kelime)

Resimli yemek tarifleriniz için çok teşekkürler. Dilerim diğer yemek tarifi ekleyen yazar arkadaşlarımızda sizin gibi tariflerine, alıntı olmayan kendi çektikleri resimleri yazı içerisine ekleyerek, makalenin açıklama kısmında resimli olduğunu belirtirler. Ellerinize sağlık

Yazar Cevabı: Asıl ben teşekkür ederim. Hep sizlerin bizlere yaptığınız yorumların altına yazabilme imkanının geleceği günü beklemiştim. :) Elimde resimleri olmayan lezzetleri nefis birçok tarif, özellikle hiç bir yerde bulunmayan birkaç tatlı tarifi mevcut. İlk fırsatta yapıp resimlerini çekip tariflerini ekleyeceğim...

Fikir_SİZ_de
24-06-2019 00:55:38 - Verilen puan: 5

Makale Başlığı: Özel Kayısılı Cevizli Kıyır Kıyır Tart Tarifi (288 kelime)

Güzel resimleriniz ile yemek tariflerinizi canlandırdığınız, makale açıklamasında resimli olduğunu açıkça belirttiğiniz için çok teşekkürler.

Yazar Cevabı: Asıl ben teşekkür ederim.

Fikir_SİZ_de
18-06-2019 13:25:35 - Verilen puan: 5

Makale Başlığı: Şeker Hastaları İçin Tam Buğdaylı Elmalı Kurabiye Tarifi (430 kelime)

Çok güzel. Ellerinize sağlık

Yazar Cevabı: O zamanlar şeker hastası değildim fakat ailemde diyabet hastaları vardı, bu yüzden de hep yeni tarifler üretmeye çalışıyordum. Şimdi benimde bu tariflere çok ihtiyacım oluyor. Ben teşekkür ederim.

Fikir_SİZ_de
18-06-2019 13:24:42 - Verilen puan: 5

Makale Başlığı: Taze Yeşil Fasulye Konservesi Nasıl Yapılır? (392 kelime)

Herşeyi ile 10 numara yemek tarifi. Teşekkürler

Yazar Cevabı: Yemek yapmaktan ve misafir ağırlamaktan büyük keyif alıyorum. Genellikle de ilgimi çeken konular üzerine makaleler hazırlıyorum. Belki de ilgi alanım dahilinde olan bu konuya değinmiş olmamda sizin bana pozitif dönüşünüzü sağladı. Çok teşekkür ederim.