Hazır Makale Almak İstiyorum, ama?

Birçok müşterimizin; web siteleri için ister blog olsun ister ticari olsun binlerce hazır içerik satın aldığını biliyoruz. Bu içerikleri satın alırken, her zaman farklı mecraları test ettiklerinin de farkındayız. Çoğu geri dönüşte, birkaç farklı yeri denedikten sonra bizlerle çalışmaya karar verdiklerini gördük.

Hazır içerik satın almak veya sipariş ile özel içeriklerini yazdırmak isteyen müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz için birkaç konuyu irdelemek istedik. Bu konularda, sadece bizde değil hangi mecrada olursa olsun, dikkat etmesi gereken hususlara değineceğiz.

Fiyat - Kalite Denklemi

Biz dahil birçok benzer platformda şuan geçerli fiyat tarifesi 100 kelimesi 1.5 TL. Bu standartların altında olan veya üstünde olan mecralarda var. Kimi mecralarda, 100 kelime fiyatını belirli limitleri aşmamak veya altına düşmemek kaydıyla, yazarların inisiyatifine bırakan platformlarda var.
Bu sektörde, tıpkı reel ve internet üzerindeki sektörler arasında kıyasıya rekabetin olduğu bir sektör. Hazır içerik satışları yapan platformlara dikkat ederseniz, çoğu öncelikle içerik yazarlarının kalitesini ön plana çıkarmak isterler. Biz bu açıdan, herkese açık istatistik sayfamızda; "en iyi 5'ler" diye tabir ettiğimiz sıralamaları ön plana çıkarıyoruz. Yani, hem hazır içerik satışında hem de sipariş tesliminde müşterilerin en çok memnun olduğu 5 yazar arkadaşımız listelenmekteler. İçerik alımı veya özel sipariş vermeyi düşünen müşteri ve ziyaretçilerimizin öncelikle araştırması gereken sayfa o yüzden istatistik sayfamızdır.

Şuan sabit bir fiyat politikamızın olması, herkese eşit şartlarda kendini ispatlama şansı vermek istememizdendir. Yani, henüz 1. yılını yeni dolduran bir platform olarak; herkes 100 kelimesi 1.5 TL'den öncelikle yazı konusundaki kabiliyetini, eşit şartlarda ortaya koyabilsin istiyoruz. Sonrasında, planlarımız arasında her yazarın kendi fiyat politikasını belirlemesi var elbette. Fakat, 100 kelimesi 1.20 TL olan , sırf fiyatı ucuz diye sıkça tercih edilen sıradan bir yazarın, fiyatı 100 kelimesi 2.00 TL diye kaliteli bir yazar arkadaşımızın önüne geçsin istemiyoruz.

Açıkça bunu belirtebiliriz, bu konuda eleştirilere de hazırız!  Sitemizde sırf bu yüzden, güncellemeler esnasında yazar puanlama ve yorumlama - yoruma yanıt verebilme - özelliğini getirdik. Hem hazır içerik satışlarında, hem sipariş teslimlerinde alıcı arkadaşlarımız yazarlar hakkındaki deneyimlerini herkesle açık şekilde paylaşabilsin diye.Buradan anlaşılan bir diğer nokta da; alıcı arkadaşlarımızın mutlaka alım yapmadan önce yazar profillerini ve özellikle yorumlarını incelemeleridir.

İster hazır içerik satışı olsun, ister sipariş vermek olsun; öncelikle ilginizi çeken yazarın profil sayfasını dikkatle inceleyiniz. Profili boş, niteliklerini açıkça belirtmemiş, daha önce sipariş ve hazır içeriklerden yorum almamış arkadaşlarımızı - ne kadar sistemde hazır içeriği olursa olsun - tercih sıralamalarının ilklerine almamalarını öneriyoruz. Bunu normalde, hiç bir platform önermez!
Fakat, açılışımızdan bu yana tek bir amacımız var; " Gerçekten hakkı olan kazansın, kalitesiyle kazansın , çalışkanlığı ile kazansın!" 
Sizlerin de bizler gibi düşüneceğini biliyoruz. O yüzden, bu açıklamaları yapma konusunda, bir sakınca görmüyoruz.

Farklı Platformları da Araştırın

Rekabet şartları her ne kadar günümüzde, rakiplere yaşam hakkı vermeyecek kadar çetin olsa da; aynı sektörün hizmet verenleri olarak farklı platformlardan da tecrübeler edinmenizi tavsiye ederiz. Çünkü, bahsi geçen farkları anlamanız için, illaki farklı deneyimleri de edinmeniz gerekecek.  Bizler , sistemin tüm çalışma prensiplerini - şartlarımızı - uygulamalarımızı, sonradan sürprizlere yer vermemek için açıkça herkesle paylaşıyoruz. ( Bknz : Teknik Bilgilerimiz ve Alt Sayfalarımız )

Para kazanmak, her platformun internetteki varoluş sebebidir. Hatta, ilk sebebidir. Bu gerçek hayatta da öyledir. Ama, var olmaya çalışırken, bazı ilkelerimizi de unutmamamız gerektiğinin farkındayız. O nedenle, her zaman "haklı olan" alıcı ve satıcıyı koruyacak - kollayacak bir çalışma şartı oluşturma hedefindeyiz. Güncellemelerimiz ve kurallarımızı bu açıdan daima değiştirip geliştiriyor , bunu da her kullanıcımız ile anında paylaşıyoruz.

Çok farkımız var, ama anlatacak kadar sebebimiz yok. O yüzden, denemeli - deneyimlemelisiniz!

Adil - Dürüst ve Güvenilir Olmak Şart

Bu yazarlar, müşteriler ve başta bizler yani platformu yöneten ekip arkadaşlarımız için öncelikli bir kural! Farklı yerlerde yazarlık yapan arkadaşlarımız var. Farkındayız. Ve, kesinlikle bu açıdan imkanları zorlamaları konusunda hem fikiriz. Fakat, farklı yerlerde satışa koyduğunuz içerikleri buraya koyarken dikkat edin! Farklı yerlerde satıldığı anda , buradan da kaldırmanız gerekiyor. Aksi takdirde, tespiti halinde satıştan kazandığınız ücreti , alıcıya iade ederek 1 ceza puanını hesabınıza işlemek zorunda kalıyoruz.

Müşterilerimizden bu tip konular geldiğince, titizlikle inceliyoruz. Sitemizde her hareket veritabanımızda kayıt altında tutulduğu için, gereken müdahaleleri tarafımıza sorun başvurusu geldiği anda, ivedilikle inceleyip gereken neyse ona göre işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Toparlamak gerekirse :

* Alım ve sipariş verim öncesinde, yazar profillerini mutlaka inceleyin.
* Alım ve sipariş sonrası, yazarları mutlaka yorumlayın ve puanlayın.
* Farklı mecraları da deneyimleyin.
* Sorunları ilk elden bizimle kısa sürede paylaşın.
* Sistemi daha iyi tanımak için, Teknik Bilgiler sayfamızdaki alt sayfaları da beraberinde inceleyin!


Herkese bol şanslar, iyi alışverişler dileriz :)