Web siteleri neden güncel içeriğe ihtiyaç duyar?

Merhabalar,

Özellikle web sitesi sahipleri için oluşturduğumuz bu blog içeriğinde, " güncel içerik " neden bu kadar önemlidir diye düşüneceğiz, düşündüreceğiz.

Sahip olduğunuz web sitesinin kategorisi, mutlaka belirli bir kitleye hitap eden tarzda olmalıdır. Genel içerikli web sitelerde dahil, sahip oldukları kategoriler göz önüne alınınca, her zaman için güncel tutulmuş içeriklerle potansiyel aramalar için ziyaretçileri tatmin edici olabilmesi oldukça önemlidir.

Makaleyaz.Net tarzı hazır makale satış platformlarında, birçok kategoride birçok yazar tarafından oluşturulmuş içerikler ile, web sitenizin ilgi çekebileceğine inandığınız; ziyaretçi kitlesine hitap edeceğini farkettiğiniz içerikleri satın alarak, site güncelliğinizi de korumuş olursunuz. Güncel tutulan web siteleri, her zaman için ziyaretçiler gözünde itibar sahibi, gelişen, araştıran ve fayda sunan platformlar olarak yer edinirler.

Bu sayede, hem arama motorlarında aranma hacimleri yüksek konulara sahip olabilir, hem de ziyaretçilerinize sunduğunuz faydalı bilgiler sayesinde başta Google olmak üzere, arama motorları tarafından da üst sıralara taşınmış olursunuz.
Kendiniz elbette yayın kategorinizi seçerken bilgi yeterliliğine sahip olduğunuz kategorilere yönelmektesiniz. Fakat, site kategorisinde dahi irdelenmesi gereken binlerce konu olduğu için, her birine yetişme fırsatı bulamazsınız.
Bu tip ihtiyaçlar için, özgün ve hazır makale satışı yapılan platformlarda, öncelikle becerileri yüksek yazarların oluşturdukları içerikler tercih edilmeli. Bu yazarlar, genellikle tecrübe edindikleri içerik oluşturma alanında, ziyaretçiler için en yüksek potansiyelde ilgi çekebilecek konular irdelerler.

Yazarları seçerken nelere dikkat edilmeli?

Her platform için, farklı ilgi alanlarına sahip geniş portföylü bir yazar yelpazesi olduğunu unutmayın. Bu yazarlar, özellikle profil sayfalarında kendi ilgi alanları hakkında detaylı bilgi vermektedir. Bu açıdan, yazar seçiminde profil sayfaları oldukça önemli bir yere sahiptir. İçeriğin başlığı, açıklama kısımlarında yer alan bilgi veren metinleri, anahtar kelime seçimleri de aynı şekilde önemlidir.

Yazarların profil sayfalarında, önceden tecrübe edinmiş alım yapan üyelerin yorum ve puanlamalarına da dikkat etmek gerekir.

Profili zayıf, hakkında bilgi vermemiş, az veya hiç hazır makale eklemesi yapmamış, hiç bir sipariş alıp teslim etmemiş yazarlardan uzak durmak gerekmektedir.


Güncel konuların alt konularına da sayfanızda yer açın!

Herhangi bir konuda içerik oluşturduğunuzda, bir başka blog konusu için ; aynı konunun farklı alt başlıklarında da içerikler oluşturmak size ciddi bir katkı sağlayacaktır. 

Ana konuya bağlı kalmak kaydıyla, farklı bir blog içeriğinde aranma potansiyeli yüksek ana konunun , aranma ihtimali yüksel yan konularında da içerik oluşturduğunuzda, ziyaretçileri hem daha fazla sitenizde tutabilir, hem de itibar olarak daha tutarlı ve olumlu bir görüntü oluşturmuş olursunuz.