Makale Yazarlığı

Aslında ilk bakışta, " yazı yazabilen " herkese yazar gözüyle bakıldığını biliyoruz. Ama, bu kulvarda, makale yazarı ve diğer yazarlar ile arada bilinmesi gereken büyük bir fark olduğunu anlamamız lazım.

Zira, eli kalem tutan veya bilgisayarda yazı yazabilen herkesin yapabileceği işin, bir tık üzeridir makale yazarlığı.

Öncelikle, internete ve teknolojiye bir nebze aşina olmalıdır.  Makaleyaz.Net gibi makale ve içerik alım-satım platformlarında, biraz daha profesyonel alıcı ve satıcı profili olduğu için , oluşturulan içeriklerin özgünlüğünden, Seo uyumuna kadar birçok hassas noktada bilgi sahibi olmayı gerektirmektedir.

Hazır içerik satışı veya siparişe özel oluşturulan içerikler de dahil, bahsi geçen konular hakkında bilgi sahibi olmasa bile, yeterli araştırma kabiliyeti, araştırdığı bilgileri isteğe uygun olarak derleyebilir oluşu ve bunu kendi yorumu ile yazıya dökmesi bu işin püf noktasıdır.

Hiç kimse her konuda yeterince bilgiye sahip değildir. Fakat, istenilen içeriklerin üretiminde, ciddiyetle ve azimle oluşturulan , özgün bir yazıyı kelimelere dökebiliyorsanız, aramıza hoşgeldiniz :)

Sadece maddi olarak bir beklenti içerisinde olmak şurada dursun, internette referans edinmek ve kalıcı bir imza bırakmak istiyorsanız, kalitenizi hayatın her alanında olduğu gibi bu kulvarda da ispat etmeniz gerekecek.

Çalıntı içerikler, isteksiz yazılar, gerçeklikten çok uzak ve tekrara dayalı sıradanlıklar sizi hedefinize her defasında biraz daha uzaklaştıracaktır. Bunu asla unutmamalısınız.

Bir konuda bilgi sahibi olmadığınız için, onu yüzeysel ele almakta asla bahaneniz olmamalı. İster sipariş olsun, ister hazır satışlar için; her zaman alacağınız tepkileri hesaba katarak ilerlemeniz bu açıdan kariyerinizi geliştirecektir.