İçerik Siparişi Vermek

Günümüzde web sitelerinin rakipleri arasında fark yaratması, özellikle hedef kitlelerine ulaşması için kaliteli içerikler ve standartlara uygun bir alt yapıya gereksinim duyduğu bir gerçek.

Öyle ki, ülkemizde de büyük bir pazar haline gelen dijtal pazarlama ve SEOkavramları bu alanda hedef kitleye erişmenizde katkı sağlayacak çok değerli hizmetler vermekte. Amaç, web sitelerinden daha fazla ziyaretçiye ulaşmak, bu ziyaretçi sirkülasyonuyla aksiyon ( satış, kiralama vb.) yaratmaktır.

İçerik Siparişi Vermek

İçerik siparişi vermek, genelde serbest zamanlı ( freelancer ) çalışanların yer aldığı forum ve platformlarda, dijital alanda en çok tercih edilen hizmet biçimlerinden biri. İstenilen içerik hakkında, teknik detayların ( kelime uzunluğu, başlıklar, anahtar kelimeler vb.) serbest zamanlı çalışana iletiminden sonra, istenilen formatta istenilen süre içerisinde teslimatıyla bu süreç tamamlanıyor.

Neden İçerik Siparişi Vermelisiniz?

İçerik siparişi vermek, genelde web sitelerinde kaliteli, seo uyumlu ve nitelikli içeriklere ihtiyaç duyan müşteri ve web sitesi sahipleri için daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Bu sayede, istenilen teknik özellikler açıkca belirtilir, serbest zamanlı yazar bu şekilde içeriğin oluşturulmasını sağlar.

- Sektörel içerikler,
- Mesleki içerikler,
- Blog içerikleri,
- Liste içerikler,
- E-ticaret içerikleri,

Özellikle bu kategoride yer alan içerik ihtiyaçlarından, müşterilerin içerik siparişi vermek kaydıyla kaliteli ve nitelikli içeriklere sahip olmaları daha kolay ve pratik bir yöntemdir.

İçerik Siparişi Nasıl Verilir?


İçerik siparişi vermek için, öncelikle Makaleyaz.NET gibi platformlarda üyelik açmanız gerekiyor. Ardından, kredi ( ödeme ) yüklemesi yaparak sipariş açma fonksiyonunu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Sonrasında sipariş ilanınızı tüm detayları ile panelinizden girebilir, gelen teklifleri değerlendirerek işi verebilirsiniz. Bir diğer yöntem de forumlar aracılığı ile içerik siparişi vermektir. Bunun için yine üyelik şarttır. Ardından, üye ile birebir mesaj yöntemiyle iletişime geçilir ve detaylandırma sonrasında sipariş aşamasına geçillir.