Sürekli Makale İhtiyacım Var – diyorsanız?

Öncelikle tebrikler! Sitenize gerçekten önem gösteren, web sitenizin değerini bilen birisi olduğunuz için sizleri samimi olarak kutlarız.


Webmaster arkadaşlarımızın, giriştikleri web sitesi kategorisi fark etmeksizin ihtiyacı oldukları içerikler konusunda üretim sıkıntıları yaşayacağı herkesin tahmin edebileceği bir şey. Bir insan, yayına aldığı web sitesi içeriğini, ilgi çekebilecek şekil ve bilgilerle doldurarak oluşturamayabilir. Bunda zaman, tecrübe ve bilgi birikimi eksikliği en çok rastlanan etkiler. Zaten, sırf bu yüzden web sitelerinin ihtiyacı olan birçok alanda, artık “sektör” haline gelecek iş bölümleri oluşmuştur.

 

Tasarım, içerik, seo, sosyal medya ve daha bizim ve sizin aklınıza gelmeyen birçok konunun ayrı uzmanlık alanları türemiştir. Bu alanlarda başta şirketler ve bireysel olarak da çokça hizmet vereni.

Bir kişinin tüm alanlarda uzmanlığı beklenemez. Belki okul yıllarımızda ailemiz bizden tüm derslerde başarılı olmamızı beklemiş olabilir. Ama su akar yolunu bulur. Mutlaka lise çağlarımızda “ Ben ne olmak istiyorum?” diye sorma zamanı gelmiştir. İşte o soruyu kendimize sorduğumuz anda, kendimizi keşfetmeye başlamışızdır demektir. Kimi avukat olmak ister. Hukuk ve adalet kavramları ilgisini çeker. Ne zaman ki üniversite çağlarımızda, o çok istediğimiz bölümde eğitim alma zamanı geldiğince, hâlbuki birçok farklı alanda hizmet veren avukatların ve adalet sistemi çalışanlarının olduğunu görürüz. Medeni kanun, ticaret kanunu, ağır ceza ve daha birçok alanı olduğunu anlarız.

O yüzden aklınıza gelebilecek her meslek kolu, aslında bir ağaçtır. O ağacın, birçok farklı dalında birçok insanın ana mesleğe yani ağaca bağlı kalarak görev ve hizmetlerini icra ettiklerini görürüz.

Web dünyasının büyüklüğünü, ticaret hacmini, içerik çeşitliliğini vs.. anlatmaya gerek dahi duymuyoruz. Siz sadece birazcık mantık yürüterek, bu dünyanın büyüklüğünü ve her bireyin bunlara karşılık “yeterince” hizmet veremeyeceğini, ilgi gösteremeyeceğini, kendini geliştiremeyeceğini anlarsınız.

 

Siz sosyal medya uzmanı olduğunuzda, sosyal medyakanallarının genişlemesi, daha çok etkileşim almayı ve üyeniz – ziyaretçiniz-müşteriniz fark etmeksizin sizden kopmaması için birçok deneyimleri hayata geçirdiğinizi göreceksiniz.

 

Tasarım uzmanı olduğunuzda, teknolojinin gelişmesine paralel olarak yeni tekniklerin takibi, programların güncellemeleri ile farklı özelliklerin gelişini öğrenme, müşteriden müşteriye fark oluşundan ötürü o daha derdini anlatmaya başladığında ihtiyacının ne olduğunu idrak etme gibi donanımlara sahip olmanız gerektiğini göreceksiniz.

 

O nedenle, özellikle ihtiyacınız içerik olduğunda, bu alanda da birçok uzmandan destek alma gereksiniminizin farkına varacaksınız. Çünkü gerek mesleki becerileri gerek eğitim durumu ile ihtiyaç duyulan içerik aşamasında insanları değerlendireceğiniz kriterlerin de çeşitliliği ortaya çıkacak.

Yayın politikanız her ne olursa olsun, içerik arayışınızı en iyi şekilde sonuçlandırmak için makaleyaz.net platformu üzerinden ilgili kategorileri incelemeniz gerekecek. Ayrıca bu kategorilerde yazılan makalelerin açıklama kısımlarına dikkat ederek, yazarın ne konuda hangi tarz bir anlatımla yazısını hazırladığı konularında da fikir sahibi olursunuz. Yazarlarımızın profil sayfalarında, zaten gerekli bilgileri kısmen bulabileceksiniz. Kendisi için yapılmış yorum ve değerlendirmeler de, aynı şekilde sizler için birer rehber niteliğindedir.

Kategorileriniz, ihtiyaçlarınız her ne kadar farklı olursa olsun, siteniz için en iyi sonuçları alabileceğiniz insanlarla çalışamaya gayret gösterin. Bizde bu sebeple, sizler için en iyi niteliklere sahip yazar arkadaşlarımızı bünyemize katmak için uğraşıyoruz.