Erişim Sorunu ve Güvenlik Duvarı Uyarısı

Son zamanlarda siteye olan saldırılar nedeniyle, özellikle güvenlik duvarında katı önlemler ve ziyaretçi kuralları uygulanmaya başlandı. Bunun nedeni, dediğimiz gibi art niyetli saldırılarla Makaleyaz.NET’ i çevrimdışı bırakmak ve yayınını durdurmak için yapılan DDos tarzı ataklar.

Bu önlemlerden bazen kullanıcılarımızda etkilenebiliyor. O nedenle, bu içeriği yayınlamaya karar verdik.

“ Bu siteye erişilemiyor.” Tarzı bir uyarı sayfasıyla karşılaşıyorsanız şu işlemleri deneyin:

1- Öncelikle tarayıcınızda veya masaüstü program olarak varsa VPN – Proxy eklenti veya uygulamalarınızı pasif hale getirin.

2- https://ipnedir.com/ , https://ipnedir.com/ , https://ip-adresim.net/ gibi sitelerden İP adresiniz öğrenin.

3- info@makaleyaz.net mail adresine veya 0850 305 26 90 WhatsApp hattımızdan bize şu bilgileri iletin:
- İp adresiniz.
- Sitedeki kullanıcı maili, gsm no veya isminiz.

4- Kontroller sonrasında size dönüş sağlanacaktır. Eğer engellenmişler arasında yer alıyorsanız, yapılan işlemler sonrasında siteyi yeniden ziyaret edebilirsiniz.


Ayrıca, geçtiğimiz günlerde sunucu taşıma işlemi yapıldı performans verimliliği açısından. Benzer şekilde erişim sorunu yaşayan arkadaşlar olursa,

- Modeminizi resetleyin.
- İP Ayarları kısmından (Her işletim sistemi için farklıdır erişim, Ağ Bağlantılarını görüntüle üzerinden, aktif bağlantınıza sağ tıklayıp Özellikler arasından erişebilirsiniz. TCP4 seçeneğiyle Oto DNS alanını 8.8.8.8 – 8.8.4.4 (Google Public DNS) ile değiştirin. )

Detaylı DNS değiştirme : 
https://www.webtekno.com/dns-ayarlari-nasil-degistirilir-h75026.html

Bu şekilde sorununuzu giderebilirsiniz.

Farklı erişim sorunları yaşayan arkadaşlarımız canlı desteğin yanı sıra yine iletişim kanallarından da bizlerle sürekli iletişime geçebilirler.