Kurumsal Siteler İçin Can Kurtaran Tavsiyeler

Özellikle hizmet satışı / pazarlaması kaygısı taşıyan kurumsal firmalarda, kurumsal web siteleri için içeriklerini lokal alanlarda hazırlamaları ve bunu yaparken içerik tekniğini uzman desteği ile geliştirerek sitesinde yayınlaması son derece önemli.

SEO uyumlu makale yazdırmak için firmaların, özellikle dikkat ettikleri web sitelerinin direkt hedef kitlelerine erişimini kolaylaştıran ve arama motorlarında öne çıkacak içeriklere sahip olması gerekliliği. Bunu yaparken, yerleşik hizmetler veya semt / şehir / bölge içerisinde hizmet verdiğiniz alanları (lokasyonu) göz önünde bulundurmaya dikkat etmelisiniz.

Bölgenizi Belirleyin

Seçeceğiniz alan adından tutunda, web sitenizdeki yerleşik ve yerinde hizmetler için açıklama, başlık ve tanımlarınızın tamında bölgelerinizle alakalı birer paragraf dahi olsa metinlere yer verilmeleri son derece önemli. Bunu en iyi şekilde optimize etmek için, sitenizi spam algoritmasından korumak şart. O yüzden, Makaleyaz.net sitesinde olduğu gibi bu konuda referansları mevcut olan serbest zamanlı içerik yazarlarına siparişler verirken, bu tip detayları atlamayın.

Bölgesel hizmetler, hem hedef kitlenize erişiminizi bölge daraltmasından dolayı kolaylaştıracak hem de web sitenizin ilgili aramalarında sonuç olarak daha üst sıralarda yer almasında etkili olacaktır.

İçerikleriniz Güncel ve Sürekli Tutun

Kurumsal web sitelerindeki blog alanı ne için önemli? İşte tam da bu yüzden! Güncel, sürekli ve özellikle iç seo için kurumsal sitelerde dahil blog alanı vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Özellikle hizmet alanında, blog sayfanızdaki semt, ilçe, mahallelere kadar kısa ve özgün içeriklerle ilerlemek çalışmalarınızda sizi üst sıralara taşıma konusunda son derece etkili olacaktır.

Dış SEO ‘da Blog İçeriklerinize Destek Verin

Birçok seo çalışması ana siteye dış link verilerek yapılır, malum bu sayede anahtar kelimede yükselme hedeflenir. Halbuki, etkili seo çalışmalarında ara sayfalara link verilmesi çok daha etkili olacaktır. Özellikle, lokal seo çalışması yaptırırken, ilgili içeriklerinizin bolca olduğu blog sayfanıza direkt anahtar kelimede link vermeniz hem ziyaretçilerinizin sitede uzun süre durmasına – hem de arama motorlarında yükselmesine ciddi etki edecek.

 

İş & Hizmetlerinizle İlgili Gündelik İçeriklere Yer Verin

Tüm ticari kaygılarınız bir yana, web sitenize ilgili aramalarda amacına ulaşmayı hedef eden her ziyaretçiyi potansiyel müşteri olarak kabul etmelisiniz. Bu da blog sayfamızda yaptığınız / verdiğiniz hizmetlerle ilgili bazı gündelik hayatta ilgi uyandıracak içeriklere yer vermenizle mümkün olacak.
Standart ziyaretçi ilgisini çekecek blog içerikleri, ziyaretçi potansiyelinizi arttıracağı gibi potansiyel müşterilerinizin de portföyünüze dahil olmasına olanak sağlayacak.