Teklif verdim ve onaylandı, şimdi ne yapmalıyım?

Makale siparişleri sayfasında yer alan özel içerik ihtiyacına yönelik ilanlara teklif vererek iş alabildiğiniz bir modeldir içerik siparişi modeli. Burada yer alan ilanlar, teklif toplamak amacıyla sipariş sahipleri (içerik ihtiyacı olan) açılır ve standart olarak 3 gün boyunca teklif toplamaya açıktır.

Size uygun bir siparişe teklif vermek için,

* Öncelikle hesabınıza giriş yapmış olmanız ve yazar statüsünde olmanız gerekir.
* İlanın yer aldığı sayfayı ziyaret ederek, detaylara göz atmanız ve Teklif Ver  botunu ile teklifinizi vermeniz gerekiyor.
* Teklif verirken sipariş detaylarında yer alan süre, kelime uzunluğu, teknik detaylar vb. her türlü detaya mutlaka dikkat edin.

Verdiğiniz teklif, sipariş sahibi tarafından onaylanırsa size sistem tarafından aynı anda otomatik olarak sms ve e-posta ile oto bildirim yapılır. Bu bildirimlere mutlaka dikkat edin ve takip edin.
Bildirimlerde sorun olmaması için, sistemde yer alan e-posta hesabınızın aktif, gsm numaranızın doğru ve eksiksiz olması gerekiyor.


Sipariş Teslimi

Bir sonraki aşama, teklifinizin onayından sonra siparişin istenilen gibi oluşturulması ve eksiksiz / tam zamanında ve hatta öncesinde sisteme teslim edilmesidir.

Yazar panelinizde, Yazarlık İşlemleri / Tekliflerim / Onaylananlariçerisinde size verilen işin teslim süresini görebilirsiniz. Aynı zamanda, tüm detaylar tekrardan e-posta adresinize iletiliyor.

Teslim sayfasına geldiğinizde, size hangi şartlara / teknik kurallara dikkat etmeniz gerektiği ayrıntıları ile belirtiliyor. Bu sayfayı mutlaka dikkatle okuyunuz. Unutmayınız ki, tekli veya çoklu sipariş fark etmeksizin tek seferde yükleme (sipariş tesliminin tek bir seferde yapılması) mecburidir.

Çoklu sipariş olacaksa, bir klasör içine tüm dosyaların atılarak o dosyanınWinrar programı ile sıkıştırılması gerekir. .zip veya .rar formatında siparişi sisteme yükleyebilirsiniz.

Tekli siparişte zaten tek word dosyasını yüklemeniz yeterli olacaktır.


Siparişle ilgili sorularım var?

Bu tip durumları, sipariş ilanı sayfasında yer alan sipariş sahibinin nickine mesaj atmanız gerekiyor.

Kullanıcı panelinize giriş yaptıktan sonra, Mesajlarım sekmesinden nick alanına sipariş sahibini seçin ve mesaj alanına soru / sorunlarını yazarak karşı tarafa iletin.


Revize talep edildi veya hatalı sipariş teslimi yaptım, şimdi ne olacak?Bu gibi durumlarda, burada yer alan detayları incelemeniz gerekiyor. Platformun özel dosya yükleme servisini, bu tip durumlar için kullanabilirsiniz. Yükleme işlemi sonrasında, yine karşı tarafa özel mesaj ile indirme bağlantısını iletebilirsiniz.

Siparişi teslim ettim, şimdi ne olacak?

Teslim sonrasında, sistem tarafından karşı tarafa oto bildirim yapılır. Sipariş sahibinin 24 saatlik onay hakkı vardır. 24 saat içerisinde, siparişi kontrol ederek ödeme onayı veya anlaşmazlık (ödeme reddi) verebilir. Ödeme onayı verildiğinde, zaten sistem tarafından kazancınız panelinize yansıtılır. Ret durumunda ise, platform yönetimi siparişi, sipariş verenin yorumunu ve ret sebebini inceler. Duruma göre, reddi onaylar.

* Sipariş detayındaki sürede,
* Sipariş detayındaki tüm teknik detaylara,

Bu nedenle azami dikkat etmeniz gerekiyor. Unutulmamalıdır ki, sipariş verenlerin yapılan iş sonrasında onay ve ret hakları vardır.

Farklı konularda yazarlık için desteğe ihtiyaç duyuyorsanız blog sayfamızda yer alan yazar destek kategorisine veya forum sayfamıza göz atmanızda fayda var.


Önemli NOT: Siparişin zamanında teslim edilmemesi 1 ceza puanıdır. Bu yüzden, size iletilen detaylara, panelinizdeki teslim süresine ve iş yoğunluğunuza / siparişte istenenlere çok dikkat etmenizde fayda var.