Nasıl İnfluencer Olunur? İnfluencer Ajansı ile İş Birliği Yapmak Fayda Sağlar mı?


İnfluencer ajansı ne iş yapar? İnfluencer başvuru yapmak için mutlaka bir ajans ile iş birliği yapmak şart mı gibi sorular özellikle sosyal medyada takipçi kitlesi yüksek olan kullanıcıların merak ettiği konular haline gelmiştir. N11, Migros, Hepsiburada başta olmak üzere online alışveriş imkânı sunan daha nice büyük markalar için influencerlar ciddi bir kazanç aracısı haline gelmiştir.

İnfluencerların reklamları sayesinde satış yapan markalar, aynı zamanda her satıştan da bu influencerlara komisyon öder. Dolayısıyla da influencerlık, yapabilene gerçekten iyi bir gelir kaynağı olabilecek meslek haline gelmiştir.

İnfluencer Olmanın En Doğru Adımı: İnfluencer Ajansı

İnfluencerlık, eğlenceli ve bir o kadar da kazançlı işlerden birisidir. Ancak elbette her iş kolunda olduğu gibi bu işin de gereklilikleri ve dikkat edilmesi gereken hususları vardır. Sosyal medya hesaplarında markalarla yaptığı reklam ve iş birliği çalışmaları ile kazanç sağlayan sosyal medya fenomenleri ya da influencerlar, öncelikle iyi bir ajans seçmek durumundadır.

Tüm süreci en ince detaylarına kadar bilen sosyal medya ajansları, aynı zamanda bu süreçte sizden daha fazla yetkiye sahip olacağından işlerinizi de büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle de birçok büyük markanın influencer başvurusu için koyduğu şartların birisi de “Bir influencer ajansına kayıtlı olmak” şeklindedir.


İnfluencer Ajansı ile Nasıl İş Birliği Yapılır?

İnfluencer ajansı ile iş birliği yaptığınızda öncelikle üzerinden bir takım yükü ve sorumluluğu da atmış olabilirsiniz. Şöyle ki; sosyal medya platformlarında influencerlık yapan hekesin fatura kesebilme yetkisi olması gereklidir. Fatura kesme yetkisi olmayan kişiler ise ajans ile iş birliği yaparak gerekli olan bu yetkiyi tamamen ajans üzerine verebilmektedir.

İnfluencer başvuru işlemi yaptığınızda ajans tarafından influencer kaydınız yapılmış olacaktır. Zaman zaman büyük markalar bu ajanlara influencer ihtiyacını belirtmektedir. Ayrıca fatura kesme zorunluluğunuz bulunuyorken ajans ile iş birliği yaptığınızda link paylaşımları sonrasında kazanç elde ettiğinizde faturayı ajansınız kesmektedir.

Bu noktada MyFenomen influencer ajansı, Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel influencer eğitimleri vermesi ile önplana çıkar. Siz de başarınızı taçlandırmak istiyorsanız, https://www.myfenomen.com/adresine davetlisiniz.