Hangi Şartlarda Kredi İadesi Alınır?

Platform üzerinde, tüm kullanıcı grupları ( Yazar ve Standart Kullanıcı - Alıcı ) adil bir şekilde garanti altına alınmaktadır.

Standart üye yani Alıcı olan üyelerimiz için, platform üzerinde aldıkları hizmet / içerik alımları için " kredi iadesi" şeklinde güvenceye alınmışlardır:

- Satın alınan hazır içeriklerde kopya tespiti

Unutulmamalıdır ki; Makaleyaz.NET üzerinde olduğu gibi birçok serbest yazar birçok farklı platform ve mecrada içerik satışı yapabilmektedir. Bizler her ne kadar içeriklerin farklı yerlerde satışı sonrasında , Makaleyaz.NET' ten kaldırılması gerektiğini forum, blog ve açıklama sayfalarından bildirsek bile yine istenmeyen bu durumla karşılaşma olasılığı var. Bu yüzden, 2020 senesinin başı itibariyle, platform üzerinden satın alınan hazır içeriklerde " kopya içerik çıkan " içeriklerin kredi iadesi yapılmaktadır. Bunun için yapılması gereken, satın alınan sorunlu içerik için yorum, puan ve yorum içinde mutlaka kredi iadesi talebi ibaresinin geçmesidir. Talebinizi yaparken, kopya kontrol servisinden aldığınız sonucun ekran görüntüsünü de eklemeyi unutmayınız.  İnceleme sonrasında, yazara ceza puanı - alıcıya kredi iadesi yapılarak işlem tamamlanacaktır. Bu tip durumlarda suistimali engellemek adına, sorunlu içeriğin gereken kontrolleri tarafımızca tekrar yapılır.

- Sipariş sisteminde, teslim edilen içeriğin tüm sorumluluğu ve değerlendirme hakkı alıcıdadır.

Sipariş sistemi üzerinden teslim edilen içeriklerin, kopya kontrolü ve verilen siparişe uygunluğu sipariş verenin sorumluluğu altındadır. Sipariş teslimatı sonrasında, 24 saat içerisinde sizlere yapılan oto bildirimlere istinaden hızla kontrolleri gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Siparişin ödeme onayı veya ret işlemi, sipariş veren tarafından yapılabilmektedir. Yapılan ret işlemi ardından, site yönetimi kısa bir inceleme sonrasında gereken kredi iadesinin alıcıya yapılmasını gerçekleştirir.


Not: Yukarda yer alan 2 durum karşısında, Alıcı ( Standart Üye ) olan grubun platform üzerinden hakları korunmaktadır. Fakat, adil yaklaşım ve tarafsız değerlendirme prensibimiz gereğince, bu gibi durumlarda Makaleyaz.NET karar verici olarak sorumluluk sahibidir.
Kredi iadeleri, sadece üyenin sitedeki hesabına harcanan / blokaj konan kadarının iadesi ile mümkündür.