İnternet Dünyasının Engellerini Aşan Site– Engelli.Com

 


Ülkemiz genelinde yaklaşık 2,5 milyon kadar, çeşitli sebeplerden dolayı hayatını geri kalanlardan farklı yaşamak zorunda kalan engelli vatandaşımız bulunmaktadır.

Engelli vatandaşlarımızın, dijital dünyada seslerini duyurabilmek, onlarla şirket ve kamu kurumları arasında “kâr amacı gütmeden” bir bağ kurmak adına yayın yapan Engelli.com sitesi 2020 yılı itibariyle aktif hale getirilmiştir.  Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, engelli vatandaşlarımız için hem sorunlarını dile getiren hem de onlar için en güncel haber ve yasal prosedürleri derleyen engelli.com sitesi, internaktif kullanım imkânı sayesinde daha birçok konuda en etkili bilgi ve kaynak görevini üstlenmiş durumda.

Yaşamın hepimizi etkileyen zor şartlarında, sahip olduğu engelleriyle hepimizden biraz daha ağır yüklerin altında mücadele veren engelli vatandaşlarımız için oluşturulan bu web sitesinde;

- Engelli hakları,
- Engelliler için iş ve yaşam haberleri,
- Engellilerde emeklilik ve sosyal yardım gelişmeleri,
- Engelliler için kamu ve özel sektörde oluşan istihdam haber ve gelişmeleri,
- Engelliler için vergilendirme ve muafiyet hakları,

Genel başlıkları altında daha birçok özel konuda detaylı bilgi ve gelişmeler paylaşılmaktadır.

Engelleri Beraber Aşmak Elimizde

Site üzerinde en dikkat çeken kısımlarından birisi de, engel sahibi olan vatandaşlarımızlagönüllülük esası ile siteye üye olan diğer vatandaşlarımızı, şirket ve kurumlarımızı bir arada ve aracısız olarak bir araya getirmesi şüphesiz. Günlük hayatlarında yaşadıkları zorlukları dile getiren engelli vatandaşlarımızın site üzerinden yaptıkları bildirimlerde, anında birçok kişi, kurum ve şirket yetkilisi tarafından da takip edilebilmektedir.

Sesini Duyur” butonu, ihtiyaç ve yardıma gerek duyan birçok engelli kardeşimiz için var! Burada yer alan bildirimleri takip ederek, sizlerde bu çağrılara karşılık verebilirsiniz.


Bir konuda hem fikiriz! Bizler sahip olduğumuz her türlü zorluğun ve sıkıntının üzerinden, sağlığımız elverdiği sürece üstesinden gelmeyi biliriz. Bu açıdan dayanışma göstererek, bizden daha az imkana sahip olan engelli vatandaşlarımıza, benzer oluşum ve projelerle yardımcı olmak zorundayız. Çünkü, onlar için var olan engeller, bizlere kıyasla çok daha zor ve çaba gerektirmekte.

Engelli hakları, engelli iş ilanları ve Engelime Dokunma gibi anlık sorun bildirim köşesiyle de ciddi anlamda yapıcı ve hızlı çözümler üretmeyi hedefleyen engelli.com sitesini, bizlerde kendi ekibimiz ile “içerik ve içerik düzenleme” şeklinden bundan sonra destekleyeceğimizi bildirmek isteriz. 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle, tekrardan tüm engelli vatandaşlarımızın bu özel gününü kutlar, onlarla her türlü zorluğun üstesinden gelebileceğimizi bildirmek isteriz.