Biz bu siteyi neden açtık, niye açtık, nasıl açtık ?

Şimdi, biz bu siteyi neden açtık?

“Makale” web dünyası için artık başlı başına bir sektör oldu. Bu internet sektöründen, hem kendimize uygun bir alanda projemiz olsun istedik,  hem de bu büyük internet âleminde biz kazanırken herkes kazanabilsin istedik. En samimi tabirle, sorunun cevabı bu olur J

Peki, biz bu siteyi nasıl açtık?

%100 yerli ve milli sermaye ile Jİzmir’ de 2 arkadaşın azmi ile açıldı. Birisi İzmir’in tek tabanca olarak işlerin üstesinden gelen en becerikli yazılımcılarından biri. Diğeri alelade biri. Çok bir özelliği yok JSadece siteyi yönetiyor. 2 ay kadar süren geceli-gündüzlü bir çalışma sonrasında şuan ki halini aldı site. Eksiği çok, hatası bol. Lakin aynı miktarda şevki ve inancı var projeyi açanların.

Aslında sitenin diğer bölümlerinde de bahsettik bundan, ama tekrar bahsetmekte sorun görmüyoruz:

Biz, ülkemiz insanlarının bilgi birikimine inanıyoruz. Fırsat verildiğinde, içimizden birçok iyi içerik oluşturucunun çıkacağını biliyoruz. Aynı şekilde, başta genç arkadaşlarımız olmak üzere, internette bir hayli fazla boş zaman harcadıklarını da biliyoruz. Zira 2002 senesinden beridir, bizler Web âlemi içerisinde üreten kişiler olmaya gayret ettik. Sayısız web sitesi, sayısız genel hizmet projeleri ürettik. Üretmeye de devam ediyoruz. Biz üretebiliyorsak, gerekli alt yapıyı oluşturduğumuzda, bu vakte kadar zamanını boşa harcayan arkadaşlarımıza da fırsatlar sunarak onlarında üretmesine ve ürettiklerinin karşılığını almalarına vesile olabiliriz diye düşündük.

İnternetin en değerli objesi olan “ özgün içerik” , bu işi bilenlerin zaten gözü kapalı olarak yapabildiği bir şey. Fakat hem deneyimlerimizi – hem de tavsiyelerimizi paylaşırsak, genç arkadaşlarımızın ve ekstra gelire ihtiyaç duyan tüm arkadaşlarımızın da, bu içerikleri başarıyla oluşturabileceklerine inanıyoruz.

Uyguladığımız, 2018 sene sonuna kadar geçerli olan %5 komisyon bedeli aslında bu işin sadece masraflarını karşılayabilmek için. ( Yılsonu itibariyle, değişiklik gösterecektir.)

Kısa tutmak gerekirse; bilginizle kazanabileceğiniz bir platform oluşturmak istedik ve bu konuda çalışmalarımıza sizlerin de dâhil olarak beraber kazanabilmeyi hedef edindik .J