En İyi 3 LSI Anahtar Kelime Oluşturucu ve Araştırma Araçları

Yazar Profili : Editör Mansur

Arama motoru aramalarında daha üst sıralarda yer almak için bir anahtar kelime yoğunluğu konusunu araştırmaktansa 
LSI anahtar kelimeleri kullanmanın sizin için daha önemli olduğunu biliyor musunuz?

Bir LSI anahtar kelimesinin, sayfa içi SEO'nun önemli bir tarafı olduğu bilinmektedir. Sıralama için göz ardı edilemeyecek kilit noktayı teşkil ediyor. LSI anahtar kelimeleriyle ilgili en büyük sorun, hedef anahtar kelimelerinizle ilgili LSI anahtar kelimelerini araştırmak için çok fazla araç bulunmamasıdır.

LSI Anahtar Kelimeleri Nasıl Bulunur?: En İyi 3 LSI Anahtar Kelime Üreticisi

1. Google Arama

LSI anahtar kelimeleri bulmanın en kolay ve en uygun yöntemi Google araması yaparak anahtar kelimeleri bulmaktır.

Google'da makaleyaz. net anahtar kelime aradığınızda, benzer anahtar kelimelerle ilgili daha fazla arama gösterir.

 

Google aramadan bir örnek:

 


 

Böyle bir arama yaparken, LSI anahtar kelimelerini bulmak için arama sonuçlarında kalın harflerle yazılmış kelimeleri not almalısınız. "İlgili aramalar bölümünde" listelenmeyen, ancak genel arama sonuçlarında listelenen "makale yaz net" anahtar kelimeleri için böyle bir sonuç.


Bu, içeriğiniz için LSI anahtar kelimeleri bulmanın en kolay ve en uygun yoludur.

Bu öneri birlikte, hedef anahtar kelimenizle ilgili LSI anahtar kelimelerini bulmanızı sağlayacak bazı ücretsiz siteleri sizinle paylaşmak istiyorum.

 

2. SEMrush SEO Aracı

SEMrush belki de piyasadaki en popüler SEO aracıdır. Ayrıca içeriğinizi optimize etmenize izin veren birçok özellik sunar. Hedef anahtar kelimelerinizle ilgili tüm LSI anahtar kelimelerisize önermek için çok güçlü olan “SEO içerik şablonu” özelliğine sahiptirler.

Araç üzerinde bulunan,"LSI Anahtar Sözcüklerini Bul" Anahtar Sözcüklerini kullanarak bu makale için LSI anahtar sözcükleri aradığınız zaman, semantikle ilgili anahtar sözcükleri kullanmanızı önerir.

Diğer LSI anahtar kelime oluşturucu araçlarının aksine, bu araç hedef anahtar kelimeniz için en iyi 10 sonucu bulur. Sonrasında da makalenizde kullanmanız gereken LSI arama terimlerini listeler.

 3. LSIGraph – Ücretsiz Çevrimiçi LSI Anahtar Kelime Oluşturucu

LSIGraph aracı LSI anahtar kelimeleri oluşturmanıza izin veren bir sitedir. Bu araç, hiç SEO hakkında bilgisi olmayan herkesin kullanabileceği basit bir araçtır.  Tek yapmanız gereken hedef anahtar kelimenizi eklemektir. Sonrasında araç sizlere ilişkili LSI anahtar kelimelerini oluşturacaktır.

LSI Anahtar Kelimelerin Kullanımı

LSI anahtar kelimeleri içeriğinize uygun olarak makale içerisinde bold şekilde kullanmanız gereklidir.  Şimdi bu LSI anahtar kelimelerinin kullanımı hakkındaki detaylara göz atalım.

 İçeriği Doğal Olarak Yazın

 İçerik yazarken, daha çok hikâye anlatımına ve doğal olarak yazmaya odaklanın.

İçeriği anahtar kelimeler için optimize edin 

 Sayfadaki SEO kontrol listesini izleyin ve hedef anahtar kelime için makalenizi düzenleyin.

LSI anahtar sözcükleri ekleyin: 

Hedef anahtar sözcük için LSI Anahtar kelimeleri listesini bulmak için Google aramasını kullanın.   İçeriğinizin doğal akışını bozmadan bunları mümkün olan her yere yerleştirin. 

Oluşturulan LSI anahtar sözcüklerinin tümünü eklemeniz gerekmez.  Sadece makalenizle iyi gelen anahtar sözcükleri eklemeniz yeterlidir.  Bazen makaleye LSI anahtar kelimelerieklemek için makalenize 1-2 paragraf eklemeniz gerekebilir.

Resim Alt Etiketi Olarak Kullanın

Resimlerinizden birincil anahtar kelime olarak bir alt etiketi olmalıdır.  Resimlerin geri kalanı, alakalı oldukları sürece alt etiketler olarak LSI anahtar kelimelerine yer verebilirsiniz.

 

Aşırı Kullanımdan Kaçının  

Yapılacaklar listesini bildiğiniz için ne yapmamanız gerektiğini de bilmelisiniz.  Sıralamanız üzerinde olumsuz bir etkisi olacağından, herhangi bir anahtar kelime için içeriğinizi aşırı optimize etmeye çalışmayın. İçerikte ne kadar LSI anahtar kelime kullanımı gerekiyorsa o kadar kullanmalısınız. Yukarıdaki rehberimizi stratejik olarak takip ederseniz, içeriğinizin sıralamasını iyileştireceksiniz.