Siparişlerde veya Hatalı Siparişlerin Teslimatında. Zip ve .Rar Formatı ile Sıkıştırma


                                                       

Siparişlerinizde hatalı bir yükleme sonrasında, yeniden sisteme (Siparişlerde) yükleme olanağı yoktur. O yüzden, bu destek konusunda özellikle çokça sorulan bir sorunun yanıtını vereceğiz.

Siparişlerinizin teslim ederken, mutlaka Yazarlık İşlemleri / Tekliflerim / Onaylanan Teklifler sekmesinden, yüklemeniz gereken konu başlığının yanındaki yükleme ikonuna basarak yükleme yapmanız gerekiyor. Eğer, herhangi bir sebepten ötürü yüklemeniz hatalı olursa, karşı taraf dosyanızı indiremez. Yükleme sayfasında zaten tüm açıklamalar en ince ayrıntısı ile yazmaktadır.

Peki, buna rağmen hata yaptıysanız nasıl telafi edebilirsiniz?


https://www.makaleyaz.net/dosyayukle/index.php   adresi ziyaret ettiğinizde, karşınıza yükleme ekranı gelir.

Özellikle çoklu siparişlerde, tek bir klasör içine tüm içeriklerinizi (Word Dosyalarını) ekleyerek, Winrar programının .zip veya .rar formatı ile sıkıştırma seçeneğini seçerek buraya yükleme yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, tekli dosyalarınızı da ( .docveya .docx formatında olan Word dosyalarınızı ) ekleyebilirsiniz.

Winrar ile sıkıştırma nasıl yapılır?


Öncelikle bilgisayarınızda, mutlaka Winrar programı kurulu olmalı. Programı, Google’a “Winrar İndir“ yazarak aratabilir ve indirip kurabilirsiniz.


* Klasörün üzerine Mouse imleci ile gelip sağ tıklayın.
* Winrar program ikonu olan “ Arşive Ekle “ seçeneğini seçin.
* Formatı seçin. (Sistemden sipariş yükleme ise mutlaka .zip formatlı olmalı)
* Dosya sıkıştırılmış olarak masaüstünüzde görülecektir.

Buraya yükleme işleminiz bittiğinde, ekrana indirme bağlantısı gelir. Bu indirme bağlantısını, seçip sağ tıklayın ve sonra kopyala deyin.

Ana siteye dönüp, Mesajlarım sekmesine gelin. Burada, içeriği iletmek istediğiniz karşı tarafın nickini yazarak, mesaj alanına indirme bağlantısını yapıştırarak mesaj biçiminde gönderebilirsiniz.

Tabi, bu şekilde gönderimlerde mutlaka bir açıklamayı da mesaj alanından eklemeyi unutmayın.

Sipariş sahibi, bu bağlantı ile içeriği indirdikten sonra sistemdeki hatalı yüklemenize onay veya ret işlemi yapacaktır.