Yazarlar için siparişlere fiyat teklifi verme rehberi

Platform üzerinde, özellikle yeni yazar arkadaşlarımızın sıklıkla canlı destek alanından ve iletişim kanallarından yönettikleri bir soru var:

" Siparişlere teklif verirken, nasıl bir fiyat belirleme yolu izlemeliyim?

Her ne kadar, hazır içerik satışlarında yazarlarımızın kendi inisiyatifi ile fiyat belirleme özgürlüğü varsa, siparişler içinde aynıdır durum.
Fakat, piyasa durumunun analizi ve şuan sektördeki geçmiş deneyimlerimize dayanarak, bu " tavsiye " içeriğinde bazı fiyatlara yer vermeye kadar verdik.

* Fiyat teklifi verirken, siparişte istenen özelliklere dikkat edin!

Sipariş verenler, açtıkları siparişin detaylarında istediklerini net bir şekilde açıklar. Bu istenilen nitelikler göz önüne alınarak,  standart fiyatlandırmanız neyse ona göre bir fiyat stratejisi kurun. ( Standart 100 kelime fiyatlandırması minimum 3.0 TL'dir. Bu fiyatlandırmayı, kendi isteğinize göre profil ayarları kısmından düzenleyebilirsiniz. )

* Henüz iş almamış, satış yapmamışsanız?

İşte bu ciddi bir handikap! Burada, referans elde edebileceğiniz bir fırsat olarak görmelisiniz siparişe fiyat teklifi verirken. Elbette, emeğinizin karşılığını veren bir fiyat olmalı. Ama, hem kalitenizi kanıtlamak hem de iyi bir başlangıç yapabilmek için esnek davranmanızda fayda var.

* Gelen teklifleri inceleyin!

Her sipariş detay sayfasında, şayet sizden önce verilmişse en yüksek ve en düşük ayrıca ortalama fiyat teklifleri yer alır. Bu size bir fikir verecektir!

* Kelime uzunluğu, istenilen teknik detay, süre ve diğer bilgiler son derece önemli! Aklınızda soru işareti mi var halen?

Sipariş veren, kendi isteği neticesinde tüm detayları ilettiği sipariş ilanında açıkça beyan eder. Aklınıza takılan durumlarda, panelinizdeki mesajlarım sekmesinden mutlaka sipariş veren ile iletişime geçin ve tüm sorularınızı netleştirin.


Bizim önerilerimize gelince:

* Her zaman sipariş detaylarına göz atın! İstenenleri iyice anlayın. avantaj ve handikaplarınızı mutlaka atlamayın.
* 100 kelimesi için 3.0 / 5.0 TL arası fiyatlandırma, sipariş detaylarına göre yeni bir yazar için uygun olabilir.
* Yabancı dil için ise, özellikle niteliklere ve sonrasında piyasadaki ortalama fiyat araştırmasına ihtiyacınız olacak. Kararlaştırılmış bir teklif vermeye özen gösterin.

Şu hatalara kesinlikle düşmeyin!

* Boş profil ile sipariş verenin karşısına çıkmayın. Sizi kimse ciddiye almayacaktır!
* Siparişe teklif verip, onaylanmış olmanız o parayı kazandığınız anlamına gelmez. Teslim ettiğiniz sipariş sonrasında, sipariş verenin ödeme onayı verme veya reddetme hakkı vardır. Bu konuda çok dikkatli ve hazırlıklı olun.
* " Amaann verirse verir, vermezse keyfi bilir! " düşüncesi size her zaman kaybettirecektir.