Instagram Boomeranda Hız Ayarı Geliyor

Yazar Profili : SylegelInstagram Boomerang’a Hız Ayarı Geliyor

Hali hazırda aktif olarak kullanılan Boomerang özelliğine sonunda hız ayarı geliyor. Kullanılan sürümde sabit bir hız üzerinde oluşturulan Boomerang’lar kullanıcıların canını çoğu zaman sıkıyordu. Ancak gelecek yeni güncelleme ile birlikte Slowmo,Echo ve Duo modları gelecek. Çekilen Boomerang’ların hızlarını ayarlamamızı sağlayan güncelleme sayesinde kullanıcılar daha mutlu bir hale gelecek.

Uzun bir süredir hayatımızda olan ve büyük sevgi yakalayan Instagram, her geçen gün performans olarak kendini geliştirmeye çalışıyor. Gelişimler sadece performans yönünde ilerlemiyor. Yeni özellikler ile kullanıcılarını mutlu hale getirmeye çalışan Instagram yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Yeni getirdiği özellik sayesinde çekline Boomeran’lara hız ayarı geliyor.

Daha önceden de kullanılan Boomerang özelliğinde hız ayarı yoktu. Çekilen kısa videolar sabit bir hızda kendini tekrar ediyordu. Ancak yeni gelecek özellik sayesinde Slowmo, Duo ve Echo modları geliyor.

Instagram’ın CEO’su Wong, 6 yeni özellik geleceğini duyurmuş ancak bunların ne olacağını söylememişti. Yeni özelliklerden birisi belli oldu. Boomerang hız özelliği sayesinde Boomerang çekmeyi sevenlere yeni bir pencere açılacak.

Instagram’a yeni gelecek Boomerang özelliklerine şöyle bir bakacak olursak. Slowmo özelliği Boomerang hızını düşürecek, Echo modu bir miktar arttıracak, Duo özelliği ise öncekilerden daha hızlı hale getirecek. Bu sayede hikâye paylaşmayı severler daha farklı hızlar ile özelleştirilmiş hikâyeler paylaşabilecek.Instagram’ın Yeni Özelliğini Duyurduğu Tweet

https://twitter.com/instagram/status/1215696803338735617(EMBED)

Eklenen yeni özelliklerden faydalanmak için yapmanız gerekenler çok basit. Normal şekilde Boomerang çektikten sonra üst tarafa eklenen yeni menüye basarak hız ayarlarına erişebilirsiniz. Yan yatık 8 (Sonsuzluk İşareti)’ne tıkladığınız andan itibaren hız ayarlarını değiştirebilirsiniz.