Xiaomi Mi Note 10 Ülkemizdeki Fiyatı Açıklandı

Yazar Profili : Onur2019
 

Son dönemde oldukça popüler olan telefon markalarından biri olan Xiaomi çıkardığı cihazlar ile adından söz ettirmişe benziyor. Xiaomi Mi Note 10 ile dikkatleri üzerine toplayan firma fiyatı ile adından söz ettirmişe benziyor. Cihaz ülkemizde 6 bin TL ‘dan satışa çıkacağı açıklandı. 3 Farklı renk seçeneği sunan firma bu modeller için ekstra ücret talep etmeyeceği açıklandı. Özellikle bataryası ile dikkat çeken cihazın özelliklerine gelin birlikte bakalım.

 

Xiaomi Mi Note 10 Özellikleri

 

Adını son dönemde sık sık duyduğumu akıllı telefon üretici Xiaomi yeni çıkaracağı telefon ile dikkatleri üzerine çekmişe benziyor. Xiaomi Mi Note 10 kullanıcıların karşısına 108 MP ana kamerası çıkacak. Ön kamerası ise 32 MP olarak açıklandı. Kamera konusunda dikkatleri üzerine çeken cihaz özellikle mobil fotoğrafçılık yapan kişiler için baz alınarak yapıldığı izlenimi uyandırıyor. 6,47 İnç ve HD ekran ile geleceği açıklanan cihazın işlemcisi ise 8 çekirdekli Snapdragon 730G olduğu biliniyor.

 

Xiaomi Mi Note 10 Android 9 Pie işletim sistemi ile geleceği yakın zamanda çıkacak olan Android 10 güncellemesini alacağı biliniyor. 6 GB RAM ve 128 GB depolama hafızası bulunan cihazın bataryası ise 5,260 mAh olarak açıklandı. Özellikle son dönemde akıllı telefonların şarjının çabuk bittiğini söyleyen kullanıcıları oldukça rahatlatacak batarya kapasitesi ile gelecek. Hızlı şarj özelliğinin de bulunduğu Xiaomi Mi Note 10 ülkemizde 6 bin TL fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Özellikler baz alındığında oldukça ideal bir fiyatının olduğu görülüyor. Ülkemizde ne kadar satış yapacağı ise oldukça merak konusu.