Ziyaretçi sayınızı arttırmak ve seo çalışmalarınız için şart - Özgün İçerik


Birçok web sitesi sahibi, çeşitli yöntemler ve çalışmalar ile "Ziyaretçi sayım nasıl artar? " veya " Anahtar kelimelerde nasıl üst sıralara çıkabilirim? " sorularına yanıt bulmaya çalışıyor. Aslında, sitemizin blog sayfalarında sıklıkla bu konuda tavsiyelerimiz oldu.Elimizden geldiğince de, bu tarz faydalı içerikleri paylaşmaya devam edeceğiz.


Sitemin ziyaretçisini nasıl arttırabilirim?

Büyük heves ve planlarla açılan web sitelerinin, kısa sürede yaşadıkları hüsran aslında " ölü yatırım " gibi düşünülmesine sebep oluyor. Aslında, çokça belirttiğimiz bir konu var; " Bu alanda herşeyden önce sabır ve istikrarlı çalışma" gelmektedir.
Rekabetin günden güne arttığı bir yerdesiniz. Binlerce benzer site var. Haliyle, onlarla sizler arasında ciddi bir fark yaratarak en başından başlamanız gerekiyor.

En başından itibaren, benzer kategorilere sahip olsanız da, benzerlerinizle aranızda bariz bir fark yaratmak zorundasınız. 
Bunu da, en sağlam şekilde şüphesiz özgün içerikler ile başarabilirsiniz. Özgün ne demek?
Özgün, farklı veya aynı konularda olsa; bir birinin aynı cümle yapıları ve anlatımını olmayan ; yazarın kendi yorumuna dayanan ama bilginin esasından kopmayan demektir. Kopya içerikler, her ne kadar kolay gelse de sizlere, o içeriklerin başta Google olmak üzere, birçok arama motoru nezdinde, "çöpten " farkı olmadığının farkında olmalısınız. Amacınız, doğal yöntemler ile yükselmekse; kesinlikle ilk alacağınız tedbir web sitelerinizde kesinlikle özgün içeriklere sahip olmanızdır.

SEO çalışmaları fayda sağlayabilir, ama temelde " özgün içerik " yoksa, boşa zaman ve para kaybıdır!


Birçok hizmet sağlayıcı tarafından, seo çalışmaları yürütülmekte günümüzde.Birçok alternatif hizmet sağlayıcı olsa da, bireysel olarak bu hizmeti verenlerde dahil eğer işlerinde gerçekten başarılı ise, öncelikle web sitenizin içeriklerini inceleyecektir. 
Web sitenizin içerik olarak zayıf olması; ne vaat edilen yükselmeyi sağlar , ne de hedeflediğiniz anahtar kelimelerde sıralamaya girmenizi.

Bu blog paylaşımlarımızda, kendi hizmet verdiğimiz alanda kendimize daha çok müşteri kazanmak için bu tip içerikler hazırladığımızı düşünebilirsiniz. Fakat, "yılların tecrübesi" bize bu paylaşımlar için ilham veren tek sebeptir. 

Şayet, bu tip konularda tereddütler yaşıyorsanız, kesinlikle kapsamlı bir araştırmaya girmenizi tavsiye ederiz.
Her kapı , özgün içerik konusuna açılacaktır. Emin olabilirsiniz.