Sitemizde kayıtlı olan üye ve yazarlarımız - sitedeki nick ( isim ) ve mailleri ile üye olmalılar.

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN SEO KURALLARI:)

Seo kurallarının önemini bu sitede ki hemen hemen çoğu kişi biliyor:)) Ancak bu işe yeni başlayanlar (yani ben ilk başladığımda öyle düşünmüştüm) seo kurallarından haberdar olmayabiliyor:)

peki nedir bu seo kuralları?

yazımızı yazarken yazıya uygulanan püf noktalar diyebiliriz bir nevi.. Bu püf noktalar sayesinde yazınız daha çok tanınıyor ve bu yazının konusu hakkında konu arayışı içerisine girenlere sizin yazınızı öneriyor.

işte birkaç seo kuralı;

Doğru anahtar kelime seçimi ve bu anahtar kelimeyi yazının içerinde yeteri kadar geçirebilme

Yazılarda başlık olarak semantik kullanmak

siz de birkaç seo kuralı yazabilir misiniz:)

Etiketlendi:

Yorumlar

• Birkaç kural da benden olsun :)))) En sık gördüğümüz hata "ANAHTAR KELİME ASLA EK ALMAZ" ?

Diğer bir önemli seo kuralımız Ana Başlık Ve Ara Başlıkta ANAHTAR KELİME YER ALMALIDIR?

• Vermiş olduğun bütün bilgilere katılıyorum. Bu arada yeni başlayanların kafası bu konuda oldukça karışabiliyor ama öğeendikten sonra SEO kurallarına uymanın o kadar da zor olmadığını anlayacaklardır ?

• Bilgi için teşekkürler. Bir cümlenin 20 kelimeden uzun olmaması ve telifsiz görsel kullanılmaması da benden olsun :)))

• Nisan 2020 düzenlendi

@çay tiryakisi katılıyorum, özellikle o ikisini bir türlü öğrenemediler :))

@gizemdemir cümle bazen akıp gidiyor ya 20 kelime sınırı zor oluyor :))

• @aslan309 çok şakacı gördüm seni ?

@gizemdemir çok doğru demiş valla bu kurala uymak can kurtarır diyim arkadaşlar. Aslında olması gereken kelime aralığı 10-15'tir. En zor durumlar için 20 sayısını saklayınız ? 20 kelime üzeri zaten anlatımı karmaşık hale getirir ve şık durmaz. Bir okuyucu olarak olaya baktığınızda aa evet doğru diyeceksiniz eminim ?

• Ana başlık ve alt başlıkların tamamen büyük harflerle ya da tamamen küçük harflerle yazılmaması gereklidir. Ana başlık ve alt başlık yazarken kelimelerin sadece ilk harfleri büyük harf ile yazılmalıdır. ?

• SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? konulu blog yazısını da mutlaka okumanızı tavsiye ederim . ?

• 'seo uyumlu makale nasıl yazılır' çalışması yararlı oldu, teşekkürler.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .