Sitemizde kayıtlı olan üye ve yazarlarımız - sitedeki nick ( isim ) ve mailleri ile üye olmalılar.

Teknoloji ve Oyun İçeriği Hazırlanmasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Merhaba arkadaşlar. Makaleyaz sitesinin en çok teknoloji ve oyun satan yazarı ve aynı zamanda özel ekibin bir

parçasıyım. Genellikle makale yazımında yapılan hatalardan bahsetmek ve sizlere birtakım açıklayıcı bilgiler

vermek istiyorum.

1-) Öncelikle olarak makale başlığı tümü büyük ve tümü küçük harfle yazılmaz. Örneğin PLAYSTATİON 5 TANITILDI

veya playstation 5 tanıtıldı başlıkları tamamen yanlıştır. Doğru yazımı PlayStation 5 Tanıtıldı olmalıdır. Başlık

seçimi, makale satışında önemli bir rol oynamaktadır.

2-) Teknoloji ve oyun makaleleri yazımında kaynak seçimi son derece önemlidir. Genellikle yabancı kaynakların

kullanılması gerekmektedir. Fakat yabancı dil bilmekte sorun yaşayan arkadaşlarımız yerli kaynakları da

kullanabilir. Yerli kaynakları kullanacak arkadaşlarımız tek bir siteye bağımlı kalmaması, birkaç farklı sitede

araştırma yapması son derece önemlidir.

3-) Fotoğraf seçiminde yeni yerli kaynaklardan ziyade yabancı kaynakları kullanmak doğru olacaktır. Fakat temsili

bir fotoğraf kullanmak isteyen yazarlar Pixabay isimli internet sitesini tercih edebilir. Söz konusu internet sitesi,

kullanıcılara telifsiz fotoğraf sunmaktadır.

4-) Makale içerisinde kullanılan başlıklarda H1, H2, H3 gibi etiketlerin kullanımı son derece önemlidir.

5-) Makale yazımından önce mutlaka anahtar kelime çalışması yapılması gerekmektedir.

6-)Teknoloji ve oyun makalesinde kullanacağınız fotoğraflar dikey değil yatay seçmeye önem verilmesi gerekmektedir.

7-) Doğruluğundan şüphe ettiğiniz bilgilerin makalede kullanılması son derece yanlıştır.

8-) Makaleniz akıcı olmayabilir. Fakat mutlaka özgün olması gerekmektedir. Özgün olmayan makaleler yüzünden

sistemden ceza yiyebilirsiniz. Özgünlük kontrolü için blog kısmını ziyaret etmenizi tavsiye edebilirim.

Yorumlar

• Çok faydalı bir paylaşım. Teknoloji konusunda tercih edilen bir yazar olmanız boşuna değilmiş =) Zaten profiliniz bu konuda her şeyi açıklıyor. Teşekkür ederiz. =)

• Mart 2020 düzenlendi

@Onur2019 @SYELGEL @süvaribey @duyguca @Alessandro ve foruma henüz katılmayan diğer teknoloji yazarı arkadaşlarımızın emeğine sağlık. ?Kaliteli ve profesyonelce içerikler hazırlıyorlar. Ancak teknoloji makaleleri sayı olarak çok yetersiz kalıyor. Özellikle teknoloji alanında yazabilecek diğer arkadaşlarında desteğini bekliyorum. Alıcısı çok, hızlı satış imkanı olan bu kategoriyi değerlendirmenizi kesinlikle tavsiye ederim ?️

• Elimden geldiğinin en iyisini sunmaya çalışıyorum. Beğeniyor olmanız oldukça sevindirici, evet biraz teknoloji konusunda pasif kalmış durumdayız ancak düzeleceğinin garantisini şahsım adına verebilirim. Teknoloji kategorisini güncel içerikler, evergreen içerikler ile dolduracağımızdan emin olabilirsiniz :) yapılan tüm tavsiyeleri uygulamak için can attığımı söylemeliyim. Evet belki işi icraat dökme konusunda biraz pasif kalmış olabilirim ama güzelce bir silkinip pasifliği üstümden atacağım: =) @Onur2019 Adminimize'de paylaştığı harika bilgiler için özellikle teşekkürlerimi sunarım ?

• @SYELGEL Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. @Fxtrader Merhabalar, değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. İçerikler sürekli satılıyor ve ne yazık ki içerik kalmıyor. Alıcısı çok fazla bir alan aynı zamanda oyun içerikleri de aynı şekilde. Yeni katılacak arkadaşlarımızın da destek vermesi dileğiyle...

• @Onur2019 öncelikle elinize sağlık çok güzel noktalara değinmişsiniz ve herkes için açıklayıcı olmuş. Teknoloji içerik alıcısı olarak belirtmek isterim ki teknoloji yazarları arasında @Alessandro da unutulmamalı. ?️ Yazılara özen gösteren ve bilgi sahibi bir yazar. Hepinizin yazılarını her daim bekliyorum....

• @Noname3455 Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. @Alessandro arkadaşımızında içerikleri muhteşemdir. Seo konusunda bilgili ve geniş kapsamlı teknoloji makalesi yazan arkadaşımızdır. Bende açıkcası onun yazılarını çok beğeniyorum. Güzel konulara değiniyor. Tüm arkadaşlarımıza kolay gelsin. İyi çalışmalar dilerim.

• Mart 2020 düzenlendi

Onur bey dahil birçok arkadaşımızın kaliteleri zaten belli, herkesin kendine ait bir stili ve düzenleri var. Ayrıca hepimiz gerek kendimiz adına gerekse makaleyaz.net adına kaliteli içerikler çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Umarım her geçen gün hep birlikte gelişir hem kendimizi hem de bizi tercih edenleri daha fazla memnun edebiliriz. Hakkımda yaptığınız güzel yorumlar için teşekkür ediyorum ve herkese iyi çalışmalar diliyorum.

• Bu arada dalgınlığıma gelmiş kusura bakmayın, içeriğe değinmemişim. Teknoloji yazacaklar için mutlaka dikkate alınması gereken harika bir yazı olmuş. Elinize sağlık Onur bey.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .