Satış Yapamıyor Musun?

Makaleyaz.NET tarzı platformlarda daha önce hiç tecrübesi olmamış, bu işe merakla ve hevesle aynı zamanda farklı ihtiyaçlarla başlamayı düşünen birçok arkadaşımızdan sıklıkla aldığımız ‘Satışlarımı nasıl arttıracağım?’ sorusu için bir yazı hazırladık sizlere.

Adım adım başlayalım, her şeyi baştan alalım…

1- Üye olup, hesap aktivasyonunu yapın ve başvurunuzu yapın!

Hangi platform olursa olsun, öncelikle sizden bir üyelik hesabı açmanızı isteyecektir. O yüzden, içerik satışı yapmak isteyen her yazar adayı öncelikle sitemizde bir hesap açmalı ve üyelik paneli üzerinden yazarlık başvurusu işlemini gerçekleştirmeli.

Başvurunuz olumlu-olumsuz olsun, size mutlaka sistem tarafından otomatik olarak bildirim gelecektir. Olumlu olması durumunda, hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Artık yazar statünüz Makale Yazarı olarak görünecektir.


2- Profilinizi doldurun, boş vitrinlerin neredeyse %0 satış ihtimali vardır!

Aramıza hoş geldiniz bu arada. Haydi şimdi güzel bir profil oluşturun. Üyelik hesabınıza giriş yapınca, Profil Ayarları kısmından sizler için ayrılmış ve profil sayfanızda görülecek alanları titizlikle ve paneldeki uyarılara dikkat ederek tamamlayın. Nasıl bir profil oluşturulur? diye merak ediyorsanız,istatistik sayfasındaisimlerini gördüğünüz listeye girmiş yazar profillerini mutlaka inceleyin. Size fikir verecektir. Profil resmi, niteliklerinizi anlatan kısa ve ilgi çekici bir açıklama, ilgi alanlarınız vs…
Bunları kesinlikle boş geçmeyin!

3- Hazır satış için güzel bir konu, araştırma ve içerik oluşturmak için hazırsınız!

Birçok arkadaşımız, sistem üzerindeki siparişlerle bu işe adım atmayı düşünüyor doğal olarak. Fakat her soruda verdiğimiz yanıtta olduğu gibi kesinlikle ilk tavsiyemiz hazır satışı hedeflemek. Site üzerinde, 50+ kategori yer almaktadır. İsimlerin özel geçenler haricinde tüm kategorilerde, dilediğiniz konuda, kelime uzunluğunda içerikler oluşturabilirsiniz. Kesinlikle bu konuda süre ve kelime sınırı yok. Fakat elbette tavsiyelerimiz var. 700+ kelime üzerindeki, gündeme dair dikkat çekici, görsel ve alt başlıklarla oluşturulmuş içerikler her zaman sizi birkaç adım öteye taşıyacaktır.

Hem yeni yazarlar hem de genel bilgi amacıyla oluşturduğumuz En Uygun Makale Yapısı sayfamızda, ideal içerikler için teknik öneri ve standartları bulabilirsiniz.

Blog alanında şu an okuduğunuz yazı gibi onlarca destek ve bilgi amaçlı içerikler oluşturduk. Ne olursa olsun, araştırmadan hiçbir platformda beklentilerinizi – aradığınızı tam olarak bulamazsınız. O yüzden, önce araştırın, aklınıza takılan, bilmeniz gereken her konuda bilgi ve fikir edininiz. Yazar Destek kategorimizde sizler için birçok yardımcı içeriği bu sebeple hazırladık.

Blog sayfamızda gerçekten özenerek hazırladığımız birçok içerik var. Sistem işleyişinden tutunda, tavsiye ve önerilere ağırlık vererek hazırladığımız bu içerikleri okuyarak kesinlikle zaman kaybetmiş olmazsınız.

4- Artık siparişlere teklif vererek iş alabilirsiniz, yapabilir misiniz?

Bizce çok rahat, çok profesyonel!

Sipariş ve Teklif Verme detayları sayfasında zaten tüm bilgiler fazlasıyla mevcut. Önce göz atın. Sizle ilgili olan kural ve teknik şartları araştırdıktan sonra, makale siparişisayfasında yer alan siparişleri inceleyerek size uygun olanlara teklif verebilirsiniz.

Verdiğiniz teklif onaylanırsa, size zaten sistem oto bildirimler gönderecektir. Bu arada, sistemde kayıtlı tüm iletişim bilgileriniz ve banka hesabınızın doğruluğundan kesinlikle emin olmalısınız. Makaleyaz.NET ‘te her şey ince düşünülmüştür, ama siz buna engel olacak dikkatsizlik ve aksaklıklara sebep olursanız ‘Vay efendim görmedim, duymadım – bilmiyordum!’ demeyin.


Ayrıca bir de forum sayfamız var. Kayıt olup, bir ‘Merhaba!’ demeyi ihmal etmeyin. Buradaki konularda size birçok konuda yardımcı olacaktır.

Bu aşamalara dikkat ettiğiniz sürece, Makaleyaz.NET üzerinden kazanmamak neredeyse imkansızdır!
Gerçekten öyle ama, tüm açıklamalara – uyarılara – detaylı yardımcı içeriklere göz atıp dikkate alarak uyguluyorsanız, burada kazanmanız imkânsız!

Telaş etmeyin, canlı destek ve site üzerindeki destek alanından zaten her zaman yanınızdayız. Bize yazın, sorular / sorunlar için kesinlikle kısa sürede dönüş yapacağımızı unutmayın! Ama, her şey apaçık ve tüm detaylarıyla site üzerinde yazıyorken aynı soru ve sorunlarla geliyorsanız – külahları değişiriz! Ona göre…

Herkese bol şanslar ve bol kazançlar dileyerek sonlandırıyoruz bu yazıyı da.

Siz kazanın ki, biz de kazanalım.