Hep duyuyoruz da, nedir bu SEO Uyumlu Makale ?

Selam arkadaşlar,


Bu seferde bunu ele alalım sizler için.

Nedir SEO Uyumlu demek ?

"SEO - Seach Engine Optimization - Arama Motoru Optimizasyonu" Çok havalı , değil mi ? :)
Bir nevi şirketteki unvanı andırıyor, " Genel Merkez Koordinatör Sorumlusu" gibi gibi :) İsminin ağırlığı veren bir iştir. Herkes yaptığı söyler - zanneder, lakin çoğu zaman birbirinin tekrarı olan yöntem ve "kurallarla" uygulandığına hem fikir oluruz. Biz size detaylandırarak kafanızı karıştırmayacağız.

SEO Uyumlu demek, bizler için 3 kurala denk geliyor sadece :

* İyi bir başlık seçimi ,başlığın içerik ile uyumu
* En azından 2 alt başlık altında, yazı teması uyumluluğu bozmayacak şekilde bölümlerin olması
* Anahtar kelimelerin, akıcı cümle içerisinde bir defalık kullanımı

Nereden, ne kadar araştırma yaparsanız yapın, sonuç olarak bu 3 kurala denk gelecek tüm kapıların çıkışı arkadaşlar :)
Sizler, Word ortamında yazdığınız için, CMS içeriklerinin oluşturulduğu editörlerin fonksiyonlarına hakim değilsiniz. O yüzden alt tag, title, meta vs... gibi şeylerden sizlere bahsetmek abesle iştigal olur. O işlere daha çok webmaster arkadaşlarımız bakıyor :)

Bu tarz yazıların SEO Uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Tabi, bunların yanı sıra blog yazılarımızda sık sık belirttiğimiz diğer makale yazma standartlarını da atlamamalısınız.

Şimdi geldik önemine ?

Arkadaşlar ne kadar varlıklı, proje için sermaye ayırmış olursanız olun - gün gelecek, hiç birşeyin umduğunuz gibi gitmeyeceği zamanlara geleceksiniz :) İşte asıl o zaman anlayacaksınız , SEO'nun gerçek önemini.
İster sponsor reklamlar, ister tanıtım yazıları , ister manşet reklamları , ister görsel & yazılı medya reklamları...

Paranızla doğru orantılı olan ziyaretçiler o ana kadar hep böyle geldi sitenize :) Paranız bittiğinde, dilediğiniz kadar bakın Google Analytic'e ne gelen var , ne giden :)

Fakat; o vakte kadar , içeriğinizi SEO uyumlu olarak yazdırarak oluşturmuş olsaydınız, Google amca sitenizi "paralı müşterilerinden" bile değerli görerek, anahtar kelimelerinizde reklam oluşturmamış olsanız bile ilk sayfa ve sıralarda çıkartıyor olacaktı. Çünkü; Google aratılan her ne olursa olsun, ziyaretçilerine "en doğru, en özgün ve en çok bilgi veren" siteyi göstermeye mecbur. Paralı müşterilerinden bir yere kadar kazanç sağlayacak, ya her gün 1,5 milyar bilgisayarın açılış sayfası olmasının verdiği paha biçilmez değer.

O yüzden, senelerdir Google şu açıdan bangır bangır web sitesi sahiplerine birşeyler söylemeye çalışıyor : " SEO , SEO , SEO "

Ben seni bulacaksam, önce benim istediğim kriterlerde içerik oluşturacaksın. 

Siz eğer Google'ı bu konuda memnun ederseniz, Google sizi her zaman memnun eder.

Önemi de, püf noktası da , avantajı da budur bu SEO'nun arkadaşlar.