Yazar arkadaşlarımız, nasılsınız ? :)

Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? :)

Biz bu mükemmel ilginiz için çok iyiyiz, sizlere bu yüzden çok teşekkür ederiz.
Bazı yazar arkadaşlarımızın, telefon, mail ve canlı destek hattından bildirdikleri birçok hata mahiyetinde geri dönüş oldu. Bunlara toplu olarak yanıt vermek istedik. Bu sayede, en azından birçoğumuz için bir kılavuz olmuş olur diye düşündük.

En sık gelen bildirimlerden biri, mail aktivasyonu gelmiyor?

Muhtemelen geldi ama gelen aktivasyon maili sunucumuzdaki teknik bir sebep dolayısıyla direkt olarak mail kutunuza ( inbox ) düşmediği için, Spam ( Gereksiz ) kutunuza düşmüştür. Orayı kontrol eder misiniz? Şayet gerçekten gelmediyse, hemen iletişim formumuz ya da canlı destek bölümümüzden bizlere bildirin. Hemen yardımcı olmaya çalışalım.

Bir diğer çok sık gelen bildirim ise, yazar başvurusunu nereden yapacağız?

Aktivasyonunuzu yaptıktan sonra, sisteme tekrar giriş yapın. Profil sayfanızda hemen Yazar Başvurusu menüsünü göreceksiniz Yazar İşlemleri menüsü içerisinde.

Orayı tıkladığınızda bir form karşınıza gelecek. Arkadaşlar, lütfen o formu tüm detayları ile eksiksiz doldurunuz!

Sizi yakından tanımak ister, varsa referanslarınızı görmek isteriz. Kendinizden bahsederken, yazı yazma sevginizin sebebini, nelerle ilgilendiğinizi, ilgi alanlarınızı belirtmeyi unutmayın. Sizleri tanımak isteriz, zira artık beraber çalışacağız :)

Yazar Başvurunuz muhtemelen birkaç saat içerisinde değerlendirilir. Onaylanması halinde, bu size panelinizden bildirilir. Zaten, o an üyelik statünüz Yazarolarak değişir ve Yazı işlemleri için menüleriniz aktif olmuş olur.

Makale Gönder bölümüne girerek, hali hazırda olan makalelerinizi yine formda istenen bilgileri eksiksiz girerek sistemimize yükleyebilirsiniz. Yazılar, bazı kontrollerden geçirildikten sonra, uygunluğu halinde yayına alınır.

Başka bir bildirim ise, yazılarımızı gönderdikten sonra nasıl para kazanacağız?

Arkadaşlar, sitemiz bir alım-satım platformudur. Alım yapacak arkadaşlarımız, web sitesi sahibi, içerik ihtiyacı olan ajanslar ve şirketler & firmalardır. Şuan sitemizde sayıları bir hayli az durumda. Zira biz tanıtım önceliğini yazarlarımıza verdik. İçeriklerin platformda çoğalması ile arama motorlarında özellikle makale, özgün içerik ihtiyacı olan arkadaşlarımızın aramaları ile ziyaretçilerimiz günden güne artıyor. Muhtemelen, yakın zamanda alımlarda başlayacaktır. Ayrıca, site ekibi olarak yılsonu itibariyle kapsamlı bir tanıtım ve reklam çalışmasına başlama planları yapıyoruz. Bu sayede, başta sosyal medya, birçok iş potansiyeli olan platformlarda ve arama motorlarındaki ücretli reklam çalışmalarına başlayarak sitemizin alıcı portföyünü arttıracağız.
Tabi illaki burada, yılsonunu bekleyeceksiniz gibi bir anlam çıkartmanıza gerek yok.  Biz umuyoruz ki, çok kısa süre sonra az çok da olsa başlayacak bu sirkülasyon. Ardından zaten, rayına oturmuş tren gibi hızlanmaya başlayacağız :)

Size düşen ise, yazılarınızla şimdiden sitemizde yerinizi sağlamlaştırmanız. Sizlere bu konuda her zaman teknik desteği sunmaya devam edeceğiz. Örnekler, yönlendirici içeriklerimiz ile satışlarınızı arttırmak için neler yapmanız gerektiğini sizlerle cesurca paylaşacağız :)


Bizim sizlere tavsiyelerimiz şu şekilde :

1 – Mutlaka yazar olduktan sonra Profillerinizi eksiksiz doldurun. Alıcılar sizleri bizlerden daha çok tanımak isteyecek. Kimdir bu arkadaş, ne bilir, ne yazabilirsiniz diye sizleri mutlaka araştıracak!


2-  Yazılarınızı hazırlarken, SEO uyumu ve makale yazım prosedürlerine uyun. Bu konuda sitemizde yardımcı içerikler var.


3 – Sitemiz halen BETA yayında. Sorunlar çıkacak. Bu sorunları bizlere en kısa sürede bildirin ki, çözümleri bulalım. Bu sayede, seri bir çalışma ortamı oluşturalım.

Bizlere verebileceğiniz en büyük destek, tavsiyelerimiz doğrultusunda platformdaki aktiflik oranlarınızı arttırmaktır arkadaşlar. Günlük olmasa da, haftalık olarak sitemizi ziyaret edin. Olup bitenleri zaten sizlere e-bülten gönderimleri ile bildireceğiz. Fakat yine de “ Site önce bir rayına otursun.”  diye beklemede kalmayın. Zira siz olmazsanız zaten biz bu treni rayına kolay kolay sokamayacağız.


Samimi bir ortam oluşması için, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İnananlar, inanmayanlar herkesi seviyoruz. Ama her projenin temeli karşılıklı güven ve inançtır. O yüzden, yeni başladığımız bu yolda, sizlere inanmakta hiçbir sorun görmüyoruz arkadaşlar.


Şimdiden hepinize, tek tek sevgiler ve teşekkürler.

Makaleyaz.Net Ekibi