Buraya Dikkat - Bu sırrı seveceksiniz!

Aslında sırf dikkatinizi çekmek için böyle bir başlık attık. Sırdan ziyade, değişen tercihlere vurgu yapmak istiyoruz. Öyle ki, bu tespit ve önerilere kulak asan, uygulayan tüm yazar arkadaşlarımızın platformdan maksimum seviyede faydalanacağını biliyoruz.

Küçük bir örnek : ( Satış ) Sahip olduğu içeriklerden, neredeyse tamamı satılmış. Neredeyse, eklediği her içerik satılmış. Peki, gerçekten kazanabiliyor mu?Küçük bir örnek : ( Sipariş ) Siteden aldığı içerikler sonrasında, üstelik hazır makale satışıyla da ekstra bir gelir potansiyeli oluşturan arkadaşımızın kazancı ne olabilir?
Kendiniz karar verebilirsiniz.  Ekibimizin de bir üyesi olan yazar arkadaşımız için, bu kazanç performansı son zamanlarda giderek artmaktadır. Bu sadece, şuan ki durumun gösteren bir tablodur.  Öyle ki, ekip içerisindeki eğitimleri ve kazanımları ile artık özel siparişlerde alabiliyor, hatta editörlük yönlendirmeleri de kendisine yapılmaktadır. Açıkça söylemek gerekirse, ekibimizde yer alan her arkadaşlarımız, bu ve buna benzer birçok performansa kısa sürelerde ulaşabilecek potansiyellerdeler.

Peki, siz nasıl bu performanslara ulaşabilirsiniz?

Aslında bu bilince sahip olmakla başlayabilirsiniz. " Ben olsam ne tür içerikler alırdım?" Pazarlama alanında en önemli nokta, empati yapabilme yeteneğidir. Yani, karşındakinin yerine koyabilmektir kendini.
Bunu yapabilen herkes açısından, ek gelir elde etmek için yazarlık yapmayı hedefleyen herkes açısından kazanç elde etmek oldukça kolaydır aslında. Bunu sadece, platformumuz için değil, bu amaçta hizmet verdiğiniz tüm platformlarda gerçekleştirebileceğiniz ve kazanç elde edebileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Başından beri, blog yayınlarımızda da bu tip destek amaçlı konulara yer vermemizin sebebi de, gerçekten bu işe gönül vermiş kişilerin en azından teorik olarak bilgi edinmelerini sağlamaktır. Uygulama kısımlarında ise, yine önerilerimize ve internetteki araştırmalarınıza ağırlık vermeniz gerekiyor. Çünkü, artık devir her alanda olduğu gibi içerik alanında da değişiyor.

Artık ne tür içerikler tercih ediliyor?

Aslında, alt sayfamızda tercih edilen içerik tipleri konusunda bir destek sayfası yer alıyor. Bu kısımda, bizler sadece sektör gözlemi ile, teknik anlamda müşterilerinizin daima tercih edilen yazarları arasında yer almanız için bu tavsiye de bulunmuştuk. O sayfada yer alan teknik detaylara sahip olan içeriklerin, alımları sonrasında hem yorumları hem de puanları ciddi anlamda yazar profillerine etki ediyor. Üstelik, kısa süre sonra alıcıların radarlarına giriyorlar.

- SEO Uyumlu Makale :  Bu artık, bir kült! Yani, ne yaparsanız yapın, bu şartlara sahip olan bir içerik hazırlayın. Ana başlık sonrasında alt başlıklar, anahtar kelime kullanımı ve okuyucuya okurken gerçekten bilgi vereceğine inandığınız nitelikli içerikler açısından, artık özellikten ziyade bir gereklilik olarak bunu uygulamanız şart.

- Kelime Sayılarını Mutlaka Yüksek Tutun : Artık bilinçli içerik alıcıları, 200-300 hatta 400 kelimeye kadar içerikleri pek tercih etmemekteler. Bunun sebebi, Google algoritmalarında sürekli güncellenen " nitelikli ve özgün " içerik kavramına artık LSİ kavramının yerleşmiş olması. Yani, yazı boyunca anahtar kelime ve alt başlıklarda dahil, tüm içeriğin anlam bütünlüğü açısından uyum halinde olması. Hazırlanan içeriklerde, 400 kelime ve altında; bu tip özelliklerden bahsedilmesi oldukça zor. Zira, hazırladığınız içeriğin sebep-sonuç, amaç-hedef , sorun - çözüm gibi bir bütün haliyle, tüm detaylarıyla kullanıcılara faydalı olması gerekiyor. Bu nedenle, kısa içeriklerde bunun hem teknik hem de mantık açısından mümkünatı yoktur. Bu şartları karşılamak için, gereksiz ve anlamsız ifadeler kullanmak hele ki; hiçbir değeri olmayan boş safsatalara girişmeniz sizler için harakiriden farksız olacaktır. Nitelik, liyakat kavramıyla anlaşılabilir. Yani, emek verilerek hazırlanmış, hakkı olan seviyeye Google sıralamalarında ulaşmış, ciddi anlamda bir birikim sahibi olmasıdır. Onun dışında, sadece dolu görünmesi için uğraşılmış bir içerik, eninde sonunda hüsrandır!

- Ne olursa olsun, özgün olun :  Seçtiğiniz konularda, edindiğiniz bilgileri aktarırken kaynaklara bağlı kalarak oluşturmanız son derece normal. Fakat, o kaynaklardan kolaya kaçarak " kes / kopyala " yapmanız, hem içerik sektörü açısından bir felaket, hem de etik olarak haksızlıktır. Zira, o içerikler için insanlar sizlere ücret ödemektedir. Platformumuzda, bu yüzden sürekli bu konuda genel kopya temizliği yapılmaktadır. Üstelik, sadece bu açıdan alıcıların hakkını korumak için, kredi iade uygulaması da yapmaktayız. O yüzden, ne uğraşlarınız boşa gitsin , ne de profilleriniz de böyle can sıkıcı yorumlar olsun istemiyorsanız; her halükarda kendi anlatımınıza ve özgünlüğünüze son derece önem göstermeniz gerekiyor.
Bazı durumlar oluyor ki, elbette bu değiştirilemez noktaları içeriklerinizde kullanmanız gerekebiliyor. Evet, kesinlikle haklısınız. O yüzden, belirli bir sınıra kadar bizde bu tip alıntılara izin veriyoruz. Tabi, bunun suistimal edilmemesi için, sadece gerek gördükçe bu tip bir imtiyazı uyguluyoruz. Yoksa, sadece " Ne olsa bu değiştirilemez, farklı yazılamaz! Ben bundan yürürüm!" diye düşünüyorsanız, kusura bakmayın! Yanlış geldiniz :)

- Alıcıları mağdur etmeyin, teknik imkanlarınızı öncesinden hazırlayın:  " Her ne yaparsan yap, ya ilk - yada en iyisini yap! " diye söylenmiş bir söz vardır. Gerçekten de , hayatında başarıyı hedeflemiş insanlar için çok değerli bir söz. Zira, başkalarının mağduriyetleri ve iyi niyetleri üzerine kurgulanmış her başarı, eninde sonunda tepeye ulaşmadan tepe taklak olacaktır. O yüzden, hizmet verdiğiniz her alanda; sizlere bunun karşılığında bir bedel ödeyen, emeğinize saygı gösteren herkesin sizlerde hakkına saygı göstermelisiniz. Bu açıdan, gereken özeni, intizamı ve yeterli derecede imkanlarınızı hazır etmeniz gerekiyor. İçerik oluşturmak için, bir bilgisayar ve sistemimizde geçerli ve gerekli kabul ettiğimiz Microsoft Office Word editörüne sahip olmanız yeterlidir. Bu sayede, alıcıların da kendi kullanmak istedikleri alanlarda, web sitelerinde sorunsuz bir ekleme ve yayınlama imkanı sunmuş olursunuz onlara. Tarafların haklarını gözetmek bizim amacımız ve görevimiz olsa da, bu anlamda sizlerde üzerinize düşen sorumlulukları elinizden geldiğince yerine getirmelisiniz. 

- Konuları tahlil edin, gündemi süzün - gerekli olanları anlamaya ve tespit etmeye çalışın : Her ne kadar kişisel yatkınlığınız belirli başlı konular ve kategorilerle sınırlı kalsa da, zamanın ihtiyaçlarını tespit edebilmeli ve öngörülü olmanız son derece önemli. Örneğin, bu ay içerisinde en çok teknoloji kategorisinde satış yaptığımızı varsayalım. Bu alanda, site içerisindeki istatistik alanından ve site ana sayfasında yer alan haber akışını ara ara takip etmenizi tavsiye ederiz. Birde, çok satan yazarların profillerine göz atın. " Ne yazmışlar, ne satmışlar, ne kazanmışlar?

Bunları takip ederek, tahlil edebildiğinizde - size sadece uygulaması kalır. Yukarıdaki önerileri de kulak ardı etmezseniz, başarısız olabilmeniz için bir sebep var mı? Kesinlikle yok!Bizim sizlere inandığımız kadar, sizin de kendinize inanmanız da bitiyor aslında tüm soruların çözümü. Evet, bazı ağır şartlarımız var. Bazı konularda, piyasadan daha titiz ve katı görünen uygulamalarımız var. Fakat, emin olabilirsiniz ki; bu tip bir tedbirler, çözümler ve uygulamalar olmasaydı, ne biz bu günlere gelebilirdik - nede sizler bu kazançları elde edebilirdiniz.

O yüzden, sizler için her zaman en iyisini dileyerek ve isteyerek hareket ediyoruz.

Umarız, karşılığını hep beraber alırız.

Bol kazançlar...