Kapsül Gardırop Sevenler İçin Olmazsa Olmaz Şık Modeller

Yazar Profili : heyselikMinimalist yaşam tarzının en çok tercih edilen adımlarından biri olan kapsül gardırop hem kolaylık sağlayan hem de istifçilik alışkanlığını yok eden bir yöntemdir. Sanılanın aksine bu yöntem şık giyinmenin de mümkün olduğu ve uygulayanı oldukça tatmin eden bir yaşam tarzıdır. İyi bir kapsül gardıropa sahip olmak istiyorsanız sizler için derlenen bu içeriğe bir göz atın.

KAPSÜL GARDIROP NEDİR VE FAYDALARI NELERDİR?

Kapsül gardırop, yaşam şeklinizi ve giyim tarzınızı en iyi yansıtan yöntemlerden biridir. İçerisinde oldukça az parçanın bulunduğu fakat stil sahibi olduğunuzu da kanıtlayan bu yöntem genellikle minimal yaşamayı seven kişilerce uygulanıyor. Bu stil ile yalnızca ihtiyacınız olan ve sizin gardırop çizginize uygun kıyafetler için alışveriş yapmanız gerekiyor.

Kapsül gardıroplar içerisinde her etkinliğe uygun önceden belirlenmiş parçaları ve aksesuarları barındırıyor ve bu gardırobun teması da sadelik ve tek tiplik olarak belirleniyor. Gardırobunuzda yer alacak kıyafetlerin benzer tonlara sahip olması ve hemen hemen her parça ile kombinlenebilmesi de altın kural. Bu tip bir gardıroba sahip olmadan önce de giyim stilinizi önceden kararlaştırın ve buna göre parçalara yer verin. Bunun yanı sıra yaşam şeklinize göre en çok ihtiyaç duyduğunuz kıyafetlere de öncelik verin. Unutmayın bu yöntemin bir diğer önemli kuralı da sadelik ve az parçaya sahip olmaktır.

ŞIK BİR KAPSÜL GARDIROP İÇİN OLMASI GEREKENLER

Kapsül gardırop yöntemini denemeye karar vermeden önce gardırobunuzda bulunması gereken bu parçaları edinmeye özen gösterin. Öncelikle her gardıropta bulunması gereken tek renk basic tişörtlerle başlayalım. Özellikle V yaka basic tişörtler bir kapsül gardırobun olmazsa olmazı. Tişörtün rengi beyaz ya da siyah olursa her parça ile kombinlemeniz de kolaylaşacaktır.

Bunun yanı sıra koyu renkli bir blazer ceket de olmazsa olmaz. Bu ceketleri şık bir davette, iş yerinde, romantik bir akşam yemeğinde ya da günlük hayatta kotunuzun üstüne bile giyebilirsiniz.

Dolabınızda bir de midi boy tek renk pileli ya da kalem etek bulundurmak da faydalı olacaktır. Eteğin yüksek bel olması da her türlü kombine olanak sağlayacaktır.

Etek, ceket ve tişört derken bir de koyu renk crop pantolon adeta kurtarıcı bir nitelik taşıyor. Bu kombinlenmesi oldukça kolay parça ile sayısız kombin elde edebilirsiniz.

Ve bir gardırobun en olmazsa olmazı olan siyah şık bir elbise. Bu elbise ile davetlere katılabilir, iş ortamında şıklık yakalayabilir ya da doğru kombin yöntemleriyle günlük kullanıma da uygun bir hale getirebilirsiniz.