Coca-Cola, Star-Wars için OLED Ekran Teknolojisi İle Donatılmış Şişe Üretiyor!

Yazar Profili : syelgelCoca-Cola, Star-Wars için OLED Ekran Teknolojisi İle Donatılmış Şişe Üretiyor!

ABD kökenli gazlı içecek firması Coca-Cola, Star-Wars hayranlarının seveceği bir şişe tasarımı ile gündeme gelmeyi başardı, şişelerinde OLED ekran teknolojisi kullanacak ve yapılmamış bir şeyi yapacak.

OLED ekran ile donatılmış şişelerin etiketine dokunulduğu zaman ambalaj üzerinde bulunan rey ve Kylo Ren karakterlerinin ışın kılıçları ve kendileri aydınlanarak şişe üzerinde ön plana çıkıyor.

Star-Wars İçin Özel Tasarımlı Şişeler

Tüm dünyaya hitap eden ve uzun soluklu serileri ile bilinen Star-Wars filminin yeni serisi olan Star Wars: The Rise of Skywalker, 20 Aralıkta beyaz perde ile buluşacak. Film için gün saymaya başladığımız bu dönemlerde pek çok firma büyük çıkışlar yaparak film için özel tanıtım ürünlerini yayınlamaya başladı. Coca-Cola firması da bu durumdan geri kalmayarak kendi adını duyurabileceği harika bir girişim projesi hazırladı.

Yıllar boyunca dilden dile dolaşacak olan bu özellik Amerikan şirketi Coca-Cola’dan geldi, şişelerinde değişikliğe giden Coca-Cola kimsenin beklemediği bir hamle yaparak üzerlerine OLED ekranlar yerleştirdi, etiketlere her dokunulduğunda ambalaj üzerinde bulunan Rey ve Kylo Ren karakterleri, ışın kılıçlarını parlatacak ve ambalaj üzerinde ön plana çıkacak.

Star-Wars Temalı Şişelerde OLED Yapıda Ekranlar Kullanılacak

Coca-Cola firması yeni yaptığı bu teknolojiyi sosyal medya hesapları üzerinde paylaşarak dikkatleri üzerine çekti, işte firmanın dikkat çeken o Instagram paylaşımı


Coca-Cola, telefonlarda da kullanılan OLED yapıda ekranları şişenin üzerine yerleştirmek için Berlin merkezli bir firma ile çalıştı, ekranlar etiketin üzerine dokunulduğu zaman devrenin tamamlanması ile birlikte aktif oluyor ve figürler ambalaj üzerine belirmeye başlıyor. Şişe üzerinde bulunan OLED ekranların şarj süreleri hakkında her hangi bir bilgi verilmedi ve tekrar kullanılabilecek mi belli değil.

Sınırlı Sayıda ve Her Yerde Olmayacak! 

Belki de şişelerin en kötü özelliklerinden birisi de budur, ABD menşeili şirket bu şişeleri sınırlı sayıda üretecek ve sadece Singapur’da satışa sunacak, başka hiçbir yerde bulunmayacak olan bu şişelerden 8.000 Adet üretilecek ve alıcılar tarafından satılmadığı sürece sadece Singapur’da yer alacak.

Amazon, E-Baygibi sitelerde şişelerin yüksek fiyatlara satılması ön görülüyor, şişeleri değerli kılan bir diğer özelliği ise bu şekilde özel olarak üretilmesi, güzel tepkilerin yanı sıra yaptığı bu değişik adım ile kötü tepkileri de üzerine toplamış durumda Coca-Cola Firması.